Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sdružení Humanitas Afrika otevřelo Africké informační centrum s knihovnou

31. 1. 2005 - PRAHA [Econnect / Humanitas Afrika]

Publikace a periodika o Africe a Afričanech ze všech oblastí společenského zájmu včetně titulů o rozvojové pomoci v afrických zemích: to vše obsahuje knižní fond nově otevřeného Afrického informačního centra s knihovnou. To od 28. ledna funguje v prostorách občanského sdružení Humanitas Afrika. Většina nabízených titulů je v angličtině, v nabídce jsou ale i publikace psané francouzsky či česky.

Aktuálními přírůstky jsou například publikace o Hnutí zeleného pásu (Green Belt Movement), jehož autorkou je keňská ekologická aktivistka Wangari Maathai, nositelka Nobelovy ceny míru. V posledním čísle časopisu New African si návštěvníci informačního centra mohou přečíst první část recenze knihy o tom, jak se v Africe začal pěstovat čaj "Tea – Addiction, Exploitaition, Empire" či úvod k sérii článků o globálních přístupech ke zmírnění chudoby a hospodářskému vývoji, jejichž autorem je prezident JAR Thabo Mbeki.

Projekt byl podpořen Ministerstvem zahraničních věcí v rámci programu budování kapacit nevládních neziskových organizací, které se věnují rozvojovým projektům. Sdružení Humanitas Afrika, které informační centrum otevřelo, vzniklo v Praze v roce 2000 jako africko-česká iniciativa s cílem přispět k šíření vzájemné tolerance a porozumění mezi Čechy a Afričany a ke zlepšení informovanosti o Africe, Afričanech a jejich kultuře v české společnosti. Zprostředkovává pomoc dětem ve venkovské oblasti nedaleko města Amasaman v jižní Ghaně, kde kvůli chudobě a špatnému systému školství mnoho dětí nedosáhne základního vzdělání. Do programu postupně zařazuje děti z místních základních škol, které na jejich cestě ke vzdělání podporuje vždy konkrétní člověk či skupina lidí z Čech.

Mezi cíle sdružení patří podpora projektů v Africe a programy ke vzniku pracovních příležitostí v Africe. Sdružení se snaží podporovat také kulturní výměny, porozumění mezi různými národnostmi a výměnné stáže učitelů a studentů, kromě toho Humanitas Afrika usiluje o pomoc Afričanům žijícím v ČR při integraci do české společnosti a podporuje udržení pocitu vlastní identity a kultury. Organizace provozuje také vzdělávací aktivity v České republice v rámci rozvojové a multikulturní výchovy na základních a středních školách v České republice. Ve spolupráci se školami pořádá jednodenní program, který se skládá z dílen, debaty a promítání.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz