Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zdravotně postižení muzikanti z Tap Tapu vzdají v Rudolfinu hold hrdinům totalitních režimů

10. 11. 2009 - PRAHA [Econnect]

Galavečerem v pražském Rudolfinu v sobotu 14. listopadu vyvrcholí projekt venkovní výstavy "My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století" věnované lidem, kteří se obětovali v boji proti totalitám minulého století. Na koncertě vystoupí skupina The Tap Tap složená ze studentů s tělesným postižením z Jedličkova ústavu společně s orchestrem Berg, Pražským smíšeným sborem a svými hosty – známými umělci Bobem Kleplem, Davidem Kollerem, Matějem Ruppertem, Kamilem Střihavkou a Tomášem Hanákem.

"Co pro mně znamená hrát s The Tap Tap? Tak aby to bylo pořádný P.R., tak Pýchu a Radost," okomentoval svoji účast na koncertě Tomáš Hanák.

Hudebníci se zdravotním postižením nebyli k účinkování na koncertě oslavujícím hrdinské činy pozváni náhodou. „Stejně jako hrdinové příběhů, o kterých je naše výstava, jsou dennodenně v konfrontaci s potížemi, které běžný člověk nezažívá. A stejně jako oni to dennodenně nevzdávají,“ vysvětlil kurátor výstavy Martin Kroupa, proč byl do Rudolfina pozván právě The Tap Tap.

„Tahle akce je pro mě osobně příležitostí vzdát hold lidem, kteří, když mají volit mezi správným a snadným, volí správné,“ říká Ladislav Angelovič, moderátor celého večera a hráč na elektronické bicí v souboru The Tap Tap, který je sám upoután na invalidní vozík.

The Tap Tap založil v roce 1998 hudebník Šimon Ornest. Od té doby skupina absolvovala stovky koncertů a účastnila se řady hudebních festivalů. V listopadu jedou reprezentovat Českou republiku do Bruselu. Na svém kontě mají desítky videoklipů (https://www.youtube.com/thetaptap). Společně s ukrajinskou kapelou Huculyk natočili CD Hopšidyridy. The Tap Tap má nyní 14 stálých členů, z nichž 5 je upoutáno na invalidní vozík. Vystupují spolu s dalšími deseti profesionálními hudebníky a hosty mezi které patří např. David Koller, Petr Čtvrtníček, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Kamil Střihavka, …

Galavečer k výstavě "My jsme to nevzdali aneb Příběhy 20. století" začíná v Rudolfinu v sobotu 14. listopadu od 20:00. Vstup je zdarma. Výstava představující příběhy hrdinů totalitních režimů se koná v ulicích Prahy do 23. listopadu. Další informace k výstavě je možné nalézt zde: http://www.pametnaroda.cz/news/detail/id/44


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz