Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita ČR vyslala své pracovníky do oblasti postižené zemětřesením na Sumatře

1. 10. 2009 - PRAHA [Econnect/Charita]

Západ indonéského ostrova Sumatra zasáhla ve středu 30. září 2009 dvě po sobě následující zemětřesení o síle 7,6 a 5,5 stupňů Richterovy stupnice. Podle posledních zpráv si zemětřesení doposud vyžádala více než 450 obětí. Počty obětí budou pravděpodobně narůstat, neboť tisíce lidí zůstaly uvězněny pod sutinami zřícených budov.

Silně postiženým městem je především téměř milionový Padang, kde bylo zničeno přibližně 50% městské infrastruktury – silnice a stovky budov včetně nemocnic, a byly přerušeny dodávky elektřiny. Město Pariaman, vzdálené pouhých 50 km od epicentra zemětřesení, bylo podle očitých svědků z místní Charity kompletně zničeno.

Do oblasti byly vyslány záchranářské týmy indonéské armády, které se snaží zjistit celkový rozsah škod. Obtížnou situaci dále komplikuje probíhající období dešťů, většina mobilních operátorů byla vyřazena z provozu a provoz místního letiště je velmi omezen.
Charita ČR, která dlouhodobé působí v nedaleké provincii Aceh, již na místo katastrofy vyslala dva své pracovníky. Ti budou začleněni do mezinárodního týmu složeného ze zaměstnanců indonéské Charity KARINA a pracovníků zahraničních Charit působících v Indonésii. Úkolem týmu je zjistit rozsah škod a navrhnout konkrétní způsob pomoci těm, jež byli zemětřesením postiženi.

Finanční dary můžete zasílat na dárcovské konto Charity ČR, číslo účtu 88444422/0800 u České spořitelny. Více informací a vzor darovací smlouvy naleznete na www.charita.cz. Aktuální informace o rozsahu zemětřesení, potřebné pomoci a fotografie z místa katastrofy a možnosti podpory budou aktualizovány na našich stránkách www.charita.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz