Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plavecká akademie připravila program bez bariér

5. 8. 2009 - STRAKONICE [Econnect]

Občanské sdružení KONTAKT bB připravilo pro tělesně postižené osoby sedmnácté strakonické léto. Do své Plavecké akademie bez bariér přizvalo 135 studentů všech věkových skupin, přičemž nejmladšímu z nich bylo 7 let, nejstaršímu pak 60. Věkový rozdíl nehrál roli, studenti na jednotlivých turnusech zvládli dvoufázový plavecký výcvik, taneční rozcvičky, jógová dechová a tělesná cvičení, závěrečný závod Strakonice Cup i taneční večery za tónů skupiny Flying parties.

Současně s programem pro tělesně postižené plavce probíhalo školení dobrovolníků, kteří celoročně pomáhají realizovat program sdružení ve střediscích v Praze, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích a instruktorů kteří vedou plavání podle metodiky Kovář-Nevrkla na dalších osmi místech republiky. Celkem bylo za tři strakonické týdny proškoleno 55 dobrovolníků.

Písecký rodák, zakladatel sdružení, spolutvůrce plavecké metodiky a čtyřnásobný paralympijský vítěz Martin Kovář se Plaveckého léta bez bariér zúčastnil hned v prvním týdnu a společně s železným mužem z Havaje Zbyňkem Švehlou prokládal plavání jízdou na handbicích (speciálních kolech upravených pro osoby s tělesným postižením).

Motivovat začínající plavce mohly také kvalitní výkony Kateřiny Liškové, která do plaveckého areálu Na Křemelce dorazila přímo z plaveckého soustředění ve Francii. Tato plavkyně, bronzová z Mistrovství světa z roku 2006, podle očekávání zaplavala nejhodnotnější výkon závodu Strakonice Cup, kdy 50m trať znakem překonala v čase 54,1 s.

V prvním týdnu probíhaly přednášky na téma Komplexní přístup v rehabilitaci propagátora psychosomatiky MUDr. Jana Hnízdila. Druhý týden zpestřilo program pro mládež exhibiční utkání v sledge hokeji mužstva SKV České Budějovice a SKH SHARKS Karlovy Vary, po kterém si plavci vyzkoušeli pohyb ve slegdehojekových skořepinách. V posledním týdnu určeném dětem přijeli podvodní ragbisté předvést další zajímavý vodní sport a děti uvítaly možnost vyzkoušet si jej.

Tečkou za triádou pobytů byly již tradičně rybářské závody, které opět proběhly na školním statku Střední zemědělské školy v Dobešicích u Písku. Letos se vítězem stal Jiří Havel, který nalovil 292,5 rybocentimetrů.

"Strakonické léto zanechalo ve studentech, akademicích i jejich asistentech mnoho pěkných vzpomínek, obohacujících zkušeností a vědomostí. Už teď jsme všichni rozhodnuti být při tom, až pobyt v příštím roce dosáhne plnoletosti," řekl závěrem předseda sdružení Jan Nevrkla.

Více o závodech, pobytu i celé činnosti sdružení najdete na www.kontaktbb.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz