Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita pomáhá v zaplavených obcích

9. 7. 2009 - PRAHA [Econnect/Charita]

Ve dnech 1 - 5. 7. se devět zaměstnanců Charity Olomouc v několika skupinách zapojilo do sociálního šetření v obcích Stará Červená Voda, Nová Červená Voda, Černá voda, Kobylá nad Vidnavkou a Tomíkovice na Jesenicku, kdy takto pomohli Charitě Javorník nejen se zjišťováním potřeb obyvatel postižených nedávnými povodněmi, ale i předáním metodik a potřebných zkušeností s pomocí lidem ohroženým nepřízní počasí.

Spolu s kolegy z Charity Kroměříž a Charity Uherské Hradiště jsme zdokumentovali situaci v celkem dvanácti obcích regionu. Komplexní pomoc potřebným byla zajištěna i díky psychosociálním týmům charit ze Znojma a Břeclavi.

Naše týmy mapovaly situaci, nabízely pomoc Charity Javorník (materiální, finanční, dobrovolnickou, psychosociální, předávání informací) nebo prováděly šetření u těch, kteří měli nárok na dávku mimořádné okamžité pomoci. Zjištěné
údaje byly předány k vyhodnocení Charitě Javorník a javornického městského úřadu. Budou sloužit jako podklad pro adresnou pomoc potřebným.

Obyvatelé v regionu nyní potřebují především desinfekční prostředky, pomoc dobrovolníků (odklízení naplavenin, osekávání stěn) a vysoušeče či balenou vodu (z důvodu zaplavení mnoha studen). Charita Olomouc je v případě potřeby i nadále připravena operativně pomoci lidem v záplavových oblastech. Nadále i na tomto poli úzce spolupracujeme s
Arcidiecézní charitou Olomouc, která nejen koordinuje jednotlivé aktivity, ale zajišťuje i materiální pomoc.

Finanční prostředky na pomoc postiženým povodněmi je možno zasílat na sbírkové konto Charity ČR. Číslo účtu tohoto konta u České spořitelny je 22770022/0800, variabilní symbol: 906.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz