Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Školy získaly granty na rozvoj obcí

12. 6. 2009 -, Econnect/Nadace Partnerství

Ze 108 žádajících obdrží 33 škol finanční podporu v celkové výši 2 miliony korun pro své projekty zaměřené na spolupráci mezi učiteli, žáky, obcí a místními obyvateli. Granty obdrží školy v programu Škola pro udržitelný život, který společně vyhlásili Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy Sever. Generálním partnerem programu je společnost Toyota. Program slouží vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojování veřejnosti do péče o životní prostředí a posilování spolupráce v obcích. Hlavní úlohu přitom hrají právě školy a jejich žáci.

Obsah projektů se poměrně různí, úlohu iniciátora v nich však vždy hraje místní škola a její žáci. „Je radost spolupracovat s učiteli a žáky, kteří mají zájem tvořit projekt s rodiči, občany i místními spolky. Ke klasickým tématům, jako je například úprava veřejných prostranství a školních zahrad, využívání alternativních zdrojů energie, recyklace odpadů nebo naučné stezky o přírodě či historii, přibylo letos nové téma biopotravin do škol. Mezi letošními 33 podpořenými projekty je jich hned 6,“ uvedl Ladislav Hanuš z Nadace Partnerství.

Program se postupně rozšiřuje, v letošním roce je otevřen pro školy v jedenácti krajích ČR. Poprvé se letos otevřel v Jihočeském, Karlovarském, Moravskoslezském kraji a v kraji Vysočina. Dohromady obdrží všechny podpořené školy více než 2 miliónu korun, což je nejvíce za šestiletou historii programu.

Obdobný program probíhá i ve Velké Británii a v Polsku. Nabízí tak možnost vzájemné výměny zkušeností i na mezinárodní úrovni. „Letošního Česko-polského setkání spojeného s konferencí a exkurzí se účastnilo sedmdesát učitelů, zastupitelů obcí a krajských koordinátorů,“ doplnil Ladislav Hanuš z Nadace Partnerství.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Škola pro život

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz