Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí Duha: Vězení za týrání zvířat je v pořádku

10. 6. 2009 - PRAHA [Econnect]

Hnutí Duha vítá odsouzení Františka Jekla, který v Brzkově na Jihlavsku hrubě zanedbal péči o zvířata ve svém vepříně. Soudy se začínají intenzivněji zabývat problematikou ochrany zvířat a dokladem je pro Jekla deset měsíců vězení za 237 utýraných zvířat, mezi jejich mrtvými těly žilo dalších 115 prasat.

Bohužel nedůstojné podmínky k životu mají zvířata i v chovech, které jsou formálně v pořádku. Příkladem jsou průmyslové velkodrůbežarny, kde žijí slepice namačkány v klecích a mají pro svůj život prostor o velikosti čtvrtky papíru. Kuřata žijí namačkána po tisících v těsných halách, v nichž nikdy nepoznají, co je slunce.

Hnutí DUHA prosazuje, aby stát v takzvaném Programu rozvoje venkova přestal subvencovat průmyslové velkodrůbežárny a posílil podporu pro chovy podle pravidel ekologického zemědělství. Vinou špatných dotací bio tvoří pouze 0,02 % dodávek vajec a kuřecího masa. Ministrovi může každý napsat i email z webu www.ceskebiopotraviny.cz.

Petr Machálek, ředitel Hnutí DUHA, řekl: „Je v pořádku, že za týrání zvířat jsou u nás udělovány tresty vězení. Tento případ byl skutečně otřesný. Nemůžu ale neupozornit na to, že i v podnicích, kde k žádnému týrání formálně nedochází, je například drůbež chována ve velmi nedůstojných podmínkách. Výbornou alternativou jsou ekologické chovy. Vinou špatných dotací ale pouze každé pětitisící vejce nebo kuře pochází z ekochovů. Ministr zemědělství by se měl zasadit o nápravu a motivovat chovatele k přechodu na ekologické zemědělství.“


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz