Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Děti Země prosadily lepší životní podmínky prasat ve velkochovu ve Velkých Albrechticích

3. 3. 2009 - PLZEŇ [Econnect/Děti Země]

Dnešního dne byla podepsána smlouva mezi sdružením Děti Země a společností SUGAL, s r.o., která provozuje velkochov prasat ve Velkých Albrechticích. Ve smlouvě se firma zavázala k dodržování několika podmínek, které zlepší životní úroveň prasat vykrmovaných ve velkochovu.

Děti Země, které se účastnily řízení o vydání integrovaného povolení pro tuto farmu, navrhovaly, aby Krajský úřad Moravskoslezského kraje zahrnul do rozhodnutí několik podmínek týkajících se chovu prasat. Jelikož kraj celé vyjádření zamítl, Dětem Země nezbylo, než podat odvolání. Firma SUGAL však sdružení oslovila s návrhem na řešení, neboť splnění navrhovaných podmínek pro ni nepředstavuje problém. Děti Země se tak dohodly přímo s firmou a své odvolání stáhly.

„Bylo lepší uzavřít s firmou smlouvu a prosadit tak zlepšení životních podmínek zvířat, než čekat na rozhodnutí krajského úřadu s nejistým výsledkem,“ uvádí Martin Hyťha z Dětí Země.

Hlavní výhodou je slaměná podestýlka nebo jiný poživatelný materiál, který budou mít prasata ve výkrmu k dispozici a budou tak moci lépe uspokojovat své přirozené potřeby. Dalšími závazky firmy je dodržování pro zvířata příznivého světelného režimu a pravidelné každoroční školení zaměstnanců týkající se životní pohody zvířat, správné péče o ně a jejich ošetřování.

„Zvířecí velkochovy jsou, co se týče životního standardu zvířat, obecně velmi špatné. Jsme ale rádi, že se nám u farmy ve Velkých Albrechticích podařilo prosadit alespoň některá opatření pro zlepšení životních podmínek zvířat,“ komentuje výsledky jednání Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země, která se velkochovy zabývá.

„Na dodržování dohodnutých podmínek budeme v budoucnu bedlivě dohlížet,“ doplňuje Hyťha. Smlouva totiž zahrnuje i právo Dětí Země provádět namátkové kontroly dodržování závazků a stanovuje smluvní pokuty pro případ jejich porušení.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

1. 10. 2009

Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz