Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Do Prahy dorazili barmští uprchlíci

7. 11. 2008 - PRAHA [Econnect]

Dne 30. října 2008 dorazilo do České republiky 23 barmských uprchlíků, příslušníků etnické skupiny Čjin. Jde o první část plánované skupiny čítající celkem 40 osob v rámci programu přesídlení, který organizuje česká vláda a UNHCR.

"Naše organizace oceňuje, že se česká vláda dlouhodobě angažuje ve snaze zlepšit situaci barmského lidu, v neposlední řadě i formou pomoci barmským uprchlíkům, a chtěli bychom poděkovat za to," říká ředitelka Barmského centra Sabe Soe. Organizace považuje proto za důležité, aby program na přesídlení občanů uprchlých z Barmy a azylová politka vůči Barmáncům vycházely z propracované a dlouhodobé koncepce, která přihlíží ke specifickým potřebám uprchlíků, daným jejich značnou kulturní a jazykovou odlišností od Evropy, jakož i jejich uprchlickou minulostí, a že zohledňuje veškeré možnosti jejich integrace do české společnosti, aby se tak nově příchozí mohli podílet na občanské společnosti ku prospěchu Česka i Barmy.

Barmské centrum Praha jakožto jediná místní organizace, která hájí zájmy Barmánců žijících v České republice, bude i nadále pozorně sledovat realizaci programu, přičemž zvláštní pozornost bude věnovat zejména dlouhodobé integraci uprchlíků. Barmské centrum cítí potřebu upozornit na to, jak je důležité zajistit daným osobám dlouhodobou podporu a asistenci, neboť do úspěšné integrace je třeba investovat ještě dlouho po příchodu příslušných osob.

Barmské centrum Praha proto vyjadřuje přesvědčení, že opatření k integraci přistěhovalců do české společnosti budou přijímána včas, a že v případě navazujících projektů budou osoby pověřené řízením takových programů ještě před rozhodnutím podobné plány konzultovat s experty a orgány v České republice a komponovat do středně a dlouhodobé azylové politiky, včetně alokace příslušných zdrojů. "Je v našem společném zájmu, aby rozběhlý program na přesídlení občanů uprchlých z Barmy byl nakonec vyhodnocen jako úspěšný," říká Soe.

Barmské centrum Praha se v současnosti na zmíněném programu rovněž v rámci možností aktivně podílí: poskytuje překladatelské a tlumočnické služby, pro příslušné české pracovníky organizuje vzdělávání a poradenství ve vztahu k Barmě a kulturním prostředí, z něhož uprchlíci pocházejí, a uprchlíkům naopak vštěpuje základy evropské kultury, učí je zvládat životní podmínky a řešit administrativní záležitosti.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz