Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Český západ zve na Den otevřených dveří

29. 10. 2008 -, Econnect/Český Západ

Občanské sdružení Český západ, které působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi a okolí, zve všechny zájemce v sobotu 1. listopadu od 13 do 17 hodin na Den otevřených dveří. V rámci programu se návštěvníci mohou dozvědět mnohé o činnosti sdružení, prohlédnou si sídlo organizace i textilní dílnu a v rámci tvořivé dílny si mohou vyrobit slušivé náušnice či výzdobu na Dušičky.

„Ti, co do Dobré Vody v sobotu přijedou se mohou dále těšit i vystoupení místního tanečního kroužku či si zakoupit dárky pro své blízké přímo v místní textilní dílně,“ doplňuje informace o programu Eva Haunerová, koordinátorka akce. „Navíc Dobrá Voda leží v krásné krajině Tepelské vrchoviny, a tak mohou zájemci spojit návštěvu Českého západu s procházkou či výletem do okolí. V Novém Dvoře, necelé dva kilometry od Dobré Vody, naleznou klášter bratří trapistů a 9 km odsud leží i další klenot architektury - klášter Teplá.

Český západ působí v Dobré Vodě od roku 2002. Zde nabízí nebo zprostředkovává zaměstnání, pořádá vzdělávací programy, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé nebo poskytuje sociální služby. Přímo v sídle sdružení funguje také textilní dílna, kde pracují romské ženy z Dobré Vody. V dílně se šijí tašky, kapsáře, kuchyňské zástěry, ubrusy a prostírání. Mezi největší úspěchy sdružení patří například výrazné snížení nezaměstnanosti obyvatel místní komunity, odstranění havarijního stavu panelového domu nebo úprava veřejných prostranství v Dobré Vodě.

Sdružení dále provozuje v Toužimi Odpolední klub pro děti a v dalších dvou lokalitách Tepelska nabízí své služby terénní sociální pracovnice. Filosofií Českého západu je, že nedělá práci za druhé, ale snaží se o podporu samotných členů komunity takovým způsobem, aby naopak dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a postupně uměli brát své životy do vlastních rukou.

„Na Den otevřených dveří zveme všechny naše příznivce, všechny ty, kteří naši činnost již dobře znají, ale i ty, kteří se s Českým západem chtějí teprve seznámit, protože o nás třeba někde slyšeli nebo četli. Těšíme se, že přivítáme i naše sousedy z okolních vesnic,“ doplňuje pozvánku do Dobré Vody Eva Haunerová.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Český Západ

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz