Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezipatra přináší gay filmy on-line

23. 10. 2008 - BRNO [STUD Brno]

Festival Mezipatra letos využívá internetový prostor k prezentaci gay a lesbického filmu i k podpoře amatérské tvorby. Ve spolupráci s Českou televizí Mezipatra spustila internetový speciál na webu ČT - lze tam zhlédnout krátké filmy a hlasovat pro nejlepší divácký film. Na Stream.cz běží soutěž „Mezi/muži, mezi/ženy“ pro kreativní diváky.

Už druhý rok funguje díky mediálnímu partnerství Mezipater a České televize webový speciál na adrese http://www.ceskatelevize.cz/mezipatra/. Speciál slouží především divákům, kteří chtějí hlasováním udělit Diváckou cenu filmu z aktuální festivalové soutěžní nabídky. Pro ty, kteří nemůžou zajít na Mezipatra přímo do kina, ať už z jakéhokoliv důvodu, jsme na těchto stránkách poskytli k zhlédnutí 10 krátkých filmů. Diváci tak mohou i z tepla svého domova ochutnat alespoň vybrané krátké filmy z předešlého ročníku festivalu. Filmy bude možné formou streamingu zdarma zhlédnout až do konce listopadu.

Mezipatra reagují na obrovskou demokratizaci v přístupu k vytváření a sdílení audiovizuálních výtvorů a vyzývají všechny kreativce a tvořily, amatéry i profesionály, aby přispěli svým dílkem do soutěže, která probíhá na internetové televizi Stream.cz. Stačí natočit jakýmkoliv způsobem a stylem tříminutové video na téma „Mezi/muži, mezi/ženy“ a vložit ho na webové stránky Stream.cz. Nejlepší kusy promítneme 6. 11. 2008 na zahájení pražské části 9. ročníku gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra a budou k vidění i na úvodní stránce Stream.cz. Cílem výzvy je podpořit amatérské filmaře a přispět k tvorbě audiovizuálních děl s gay a lesbickou tématikou.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

15. 8. 2009
17. 1. 2010
dfdf

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz