Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Stimul zahájí Animal Collective a Alog

9. 10. 2008 - PRAHA [Econnect/Stimul]

Jedna z nejzářivějších skupin nezávislé hudební scény, američtí Animal Collective, vystoupí poprvé v České republice. Čtveřice známá svými experimenty na poli popu i (freak-)folku se představí v pražském Divadle Archa za podpory norského dua Alog (Rune Grammofon). Koncert pořádá festival Stimul ve spolupráci s festivalem Sperm. Koncert se uskuteční v úterý 14. října v divadle Archa.

Animal Collective pro své mnohovrstevné písně čerpají inspiraci v hudbě tak rozmanité jako je psychedelie šedesátých let, tradiční folkové balady či současná samplovaná elektronika. Díky tomu jsou zařazováni tu k avantgardnímu popu, onde k nové vlně folku a jménům jako Coco Rosie, Joanna Newsom nebo Iron & Wine. Navzdory svému neortodoxnímu přístupu k tvorbě - kapela je pověstná tím, že čerstvé písničky nejdřív hraje živě, až následně je natočí na desku a tím uloží "k ledu", což fanouškům očekávajícím na koncertech známé hity způsobuje nemalé frustrace - si po celou dobu své existence udržují přízeň publika i kritiky.

Členové kapely, vystupující pod přezdívkami Avey Tare, Panda Bear, Geologist a Deakin, se seznámili již počátkem devadesátých let v marylandském Baltimore, ovšem na první nahrávku si posluchači museli počkat až do roku 2000. Spirit They're Gone, Spirit They've Vanished záhy odstartovala závratným tempem bující diskografii: během následujících 7 let vydali společně 7 dlouhohrajících desek, které doplňují četné singly, EP a sólové projekty.

Mezinárodní úspěch zaznamenali s albem Sung Tongs z roku 2004, jež vznikalo jen v duu Avey a Panda za nepřítomnosti dalších dvou členů, a které představuje Animal Collective v zdánlivě jednodušším, až na kost ohlodaném neo-folkovém hávu. O loňském Strawbery Jam a jejím letošním přídavku, EP Water Curses, naopak mluví kritici jako o zásadním kroku v budování jedinečného, bohatého a elektronikou okořeněného zvuku kapely. Který z převleků si skupina zvolí pro svůj první pražský koncert?

Jako předkapela Animal Collective vystoupí duo experimentálních elektroniků Alog z Norska. Dag-Are Haugan a Espen Sommer Eide vydávají u prestižního vydavatelství Rune Gramofon a jejich improvizací poučená abstraktní hudba je navíc postavena na součinnosti ručně sestrojených a obsluhovaných multifunkčních instrumentů.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz