Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí DUHA zve na první olomoucký Biojarmark

10. 9. 2008 -, Econnect/ Hnutí DUHA

Září již tradičně patří biopotravinám a ekologickému zemědělství. Biojarmarky probíhají v řadě měst každoročně a Olomouc přestane být výjimkou. Letošní biojarmark proběhne 20. září od 9 do 16 hodin na Horním náměstí v Olomouci.

Na náměstí se sejdou více než dvě desítky zemědělců a prodejců převážně z Olomouckého kraje. Biovýrobky totiž valnou část svého přínosu ztrácí, pokud jsou dopravovány z velkých vzdáleností nebo dokonce jiných kontinentů. Pozitivní vliv na krajinu má ekologické zemědělství jen v místě, kde se takto hospodaří – a proto dostali přednost zemědělci z našeho kraje.

Na jarmarku ochutnáte a nakoupíte sezónní biozeleninu a bioovoce od místních rolníků, pestrou škálu biopotravin, několik druhů biochleba z Leštiny, vyzkoušíte přírodní kosmetiku. Chybět nebude ani pivo a káva v kvalitě bio, obojí v kelímcích z kompostovatelného plastu. Pro děti budou připraveny hry a soutěže o sladké bioodměny. Na prodej bude rovněž zboží spravedlivého obchodu – FairTrade s certifikátem bio (káva, čokoláda, čaje) ze zemí tzv. třetího světa.

„Biopotraviny jsou stále oblíbenější, ale řada jejich pozitiv není v obecné známosti. Nejde jen o zdravé a kvalitní potraviny bez „éček“, to je jen jedna stránka věci. Méně známé jsou další aspekty: přínos ekologického zemědělství pro přírodu a krajinu, oživení venkova, slušné zacházení s hospodářskými zvířaty a jiné. Málo je známé že z biosurovin se vyrábí i kosmetika, čistící prostředky, oděvy. To se budeme snažit ozřejmit všem návštěvníkům jarmarku", řekla Hana Kovaříková z Hnutí DUHA Olomouc.

Pro podrobnější informace kontaktujte Hanu Kovaříkovou, 605 832 488, hana.kovarikova@hnutiduha.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
První olomoucký Biojarmark

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz