Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Filmový večer Olympic Shames upozorňuje na odvrácenou stranu olympiády

1. 8. 2008 -, Econnect

Filmový večer příznačně nazvaná Olympic Shames se uskuteční ve čtvrtek 7. srpna v kině Aero u příležitosti zahájení XXIX. letních olympijských her v čínském Pekingu. Ke zhlédnutí budou dva filmy – od 18h Tajně v Tibetu a od 20.30 Tibet: Nářek sněžného lva. Po prvním filmu bude následovat debata pořádaná občanským sdružením Potala se zástupci neziskových organizací působících v oblasti lidských práv v Číně.

„Je určena všem, kteří se zajímají o aktuální situaci našeho olympijského týmu, průběžným stavem výsledků her, ale dozvíme se i pár údajů o aktuální situaci v Tibetu a jeho historii,“ komentuje přehlídku Ivo Andrle, dramaturg kina Aero.

První film, dokument britské televizní stanice Channel 4, Tajně v Tibetu (režie: Jezza Neumann, Channel 4, Velká Británie, 2008, 48 min) odkrývá pohled na skrytou realitu života v Tibetu pod čínskou nadvládou. Tash Despa, který z Tibetu uprchl před 11 lety, spolu s režisérem Jezzou Neumannem zde strávili tři měsíce v utajení, aby zachytili výpovědi obětí politických represí a přinesli tak důkaz o „kulturní genocidě“, na kterou z exilu upozorňuje Dalajláma. Pod hrozbou uvěznění a vyhoštění tajně natočili rozhovory s přímými svědky svévolného zatýkání, věznění a mučení, které dokládají současnou situaci v Tibetu.

Tibet: Nářek sněžného lva (režie: Tom Pinzet, USA, 2002, 104 min) – opět dokumentární snímek, filmovaný během devíti cest Tibetem, Indií a Nepálem, provádí diváky po střeše světa s nebývalou obrazovou bohatostí – od tajných rituálů v odlehlých klášterech, přes slumy ve svatém městě Lhase, po velkolepé himalájské vrcholy s nomádskými karavanami.

Filmová přehlídka bude doplněna výstavou 50 barevných fotografií z Tibetu formátu 30x45cm autorky Zuzany Ondomišiové a Petra Kuneše. Výstava, kterou spolupořádá občanské sdružení Potala, bude k vidění ve foyer kina Aero během celého srpna.

Společnost Potala také bude během přehlídky provozovat obchod s dvd, knihami a dalším zbožím s tibetskou tematikou v prostoru kina Aero. Na baru bude během celého srpna možnost zakoupit plakáty a trička od společnosti Peking 2008.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz