Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Češi podepsali 11 100 dopisů proti bezpráví

1. 7. 2008 -, Econnect/AI

11 100 - tolik dopisů letos odešle Amnesty International po druhém ročníku podpisové akce na podporu obětí bezpráví. Poputují do Číny a podpoří dva tamní nespravedlivě vězněné novináře, tibetskou hudebnici a tisíce těch, kteří jsou v nejlidnatější zemi světa ročně popraveni. Dopisy nasbírali v květnu studenti a studentky v ulicích krajských měst ČR.

"Těší nás, že lidská práva oslovují nejen studenty a studentky, ale že pomoci svým podpisem se v Česku rozhoduje stále více lidí. Počet podepsaných dopisů se tak oproti loňskému roku zvýšil o tři tisíce," uvedla Dáša van der Horst, ředitelka české pobočky Amnesty International.

V Číně za měsíc startují letní olympijské hry, přesto stále dochází k závažnému porušování lidských práv. Bezpráví se navíc děje i v přímé souvislosti s olympiádou. V Číně dochází ročně k největšímu počtu poprav ve světě, skutečná čísla však není možné od úřadů získat. Řada rozsudků smrti je vynesena v nespravedlivých procesech, například po
přiznání vynuceném mučením, nebo za nenásilné zločiny. Lidé mohou být uvězněni bez soudu, v cele mohou na dlouhá léta skončit za publikování nepohodlných názorů a informací.

Jedním ze způsobů pomoci obětem bezpráví je zasílání dopisů úřadům, které jsou za porušování práv odpovědné. Tak se bezpráví může postavit každý, Amnesty International má zkušenost, že ke zlepšení dochází po dopisové kampani ve 30 až 40 procentech případů. Pro ty, kteří nestihli svůj dopis podepsat přímo na ulici, možnost vyjádřit nesouhlas s porušováním lidských práv v Číně nekončí. Dopisy jsou i dnes ke stažení na speciální webové stránce www.zastavpopravy.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Amnesty International

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz