Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nejoblíbenější českou biopotravinou se staly čoko-kokosky

31. 3. 2008 - PRAHA [Econnect/Pro-Bio liga]

V neděli 30. 3. 2008 byly na veletrhu Biostyl 2008 vyhlášeny výsledky spotřebitelské ankety „Nejoblíbenější česká biopotravina roku 2008“. Tento titul letos získaly čoko-kokosky se špaldovou moukou z Biopekárny Zemanka. Na druhém místě se v hodnocení spotřebitelů umístil bílý jogurt z kozího mléka z rodinné farmy Pavla a Jitky Dobrovolných DORA, třetí místo získala hrušková pálenka z hrušek Madame Verte ze Zámeckých sadů Chrámce manželů Syrovátkových.

Slavnostní vyhlášení proběhlo na Mezinárodním veletrhu zdravé výživy, ekologie a zdravého životního stylu BIOSTYL 2008 na pražském Výstavišti v Holešovicích. Vítěz soutěže získal možnost užívat na svých výrobcích označení „ČESKÉ BIO 2008“, všichni tři ocenění obdrželi kupon na bezplatné užívání stánku na veletrhu Biostyl 2009.

Soutěž pořádalo občanské sdružení PRO-BIO LIGA ve spolupráci se společností Incheba Praha, která je mimo jiné pořadatelem veletrhu Biostyl. Spotřebitelé mohli od 14.2. do 30.3. 2008 hlasovat pro svou nejoblíbenější biopotravinu formou anketních lístků či elektronicky na adrese www.biospotrebitel.cz. Vybírat tak mohli ze 76 výrobků, které byly přihlášeny do letošní odborné soutěže Česká biopotravina roku 2007, z níž nominace na Nejoblíbenější českou biopotravinu roku vychází. Třetího ročníku soutěže se zúčastnilo na 2200 hlasujících spotřebitelů.

V rámci slavnostního vyhlášení výsledků paní Květa Fialová vylosovala 5 anketních hlasů, jejichž majitelé získali od pořadatelů 5 Fair Trade košů plných nominovaných biopotravin. Ceny poskytli výrobci nominovaných výrobků a Centrum férového obchodu, kterým touto cestou děkujeme.

Krátká informace o producentech vítězných produktů:

Biopekárna Zemanka
Pekárna manželů Jana a Hany Zemanových se zabývá ruční výrobou biosušenek a krekrů slaných i sladkých příchutí. Výrobky Biopekárny Zemanka nabízí celá řada bioprodejen a prodejen zdravé výživy. Více www.biopekarnazemanka.cz.

Dvůr Ratibořice
Kozí farma manželů Dobrovolných Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci kozích bioproduktů. Široká škála kozích výrobků od jogutů až po sýry je vyráběna v mlékárně, která je součástí farmy. V současné době je na farmě chováno cca 225 kusů koz plemene koza bílá krátkosrstá. Více www.kozimleko.cz.

Zámecké Sady Chrámce
Ekologické sady manželů Syrovátkových patří svou plochou mezi největší ekosady v ČR. Zámecké sady zpracovávají celou řadu druhů ovoce, z nichž tradičním šetrným způsobem vyrábějí širokou škálu ovocných bioproduktů (mošty, sušené ovoce, pálenky atd.). Více na www.zameckesadychramce.com.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz