Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Umělci a azylanti tančí přes plot

13. 3. 2008 -, Econnect/Divadlo Archa

Představení Tanec přes plot vzniklo v rámci dlouhodobého projektu Divadla Archa Dialogy na útěku a vychází ze spolupráce profesionálních umělců, žadatelů o azyl a cizinců, kteří našli nový domov v České republice. Vznikla tak divadelní mozaika, která vypráví autentické příběhy uprchlíků z Čečenska, Barmy, Gruzie a Kurdistánu. Jejich osudy a životní příběhy jsou konfrontovány s realitou všedního života v nové zemi. Představení potrvají do 18. března.

Každý z příběhů vznikl z úzkého dialogu mezi imigrantem a performerem (hercem či tanečníkem). Herec se stává poslem či nástrojem sdělení, cizinec pak inscenátorem vlastního příběhu. Vznikly velmi intimní výpovědí lidí s pohnutými osudy, které každý herec či tanečník vypráví originálním způsobem. Režisérka a autorka projektu Jana Svobodová přizvala ke spolupráci spisovatelku Hanu Andronikovou, která každému z autentických příběhů dala dramatický oblouk. Diváci absolvují krátká sólová představení v různém pořadí. Někdo tedy bude svědkem příběhů s dobrým začátkem a špatným koncem a naopak pro jiného tragedie na začátku vyústí v dobrý konec.

Představení je frázováno hudebními čísly, které pro mezinárodní společenství hudebníků All Star Refjúdží Band nastudoval americký hudebník a divadelník Michael Romanyshyn. Zvláštní mediální vstupy pro toto představení vytvořili televizní protagonisté Jan Kraus, Václav Moravec, Jiří František Potužník a Jan Budař.

Před každým představením se mohou diváci zapojit do výtvarné akce, která vychází z práce tvůrců v uprchlických táborech a záchytech pro cizince (vede Radka Dohnalová). Začátek v 19.00. Ve foyer divadla bude výstava fotografií Davida Kummermana, videoinstalace Nadima Mohameda a výtvarné práce obyvatel táborů pro zadržení cizinců v Bělé pod Bezdězem a v Přílepech.

Projekt vznikl ve spolupráci se studenty UMPRUM a FAMU. Tvůrci děkuji za podporu Správě uprchlických zařízení MV ČR a České televizi. Premiéra projektu je součástí festivalu Jeden svět.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Rozhlasový spot k představení

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz