Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita připravuje tradiční Tříkrálovou sbírku

27. 12. 2007 - PRAHA [Econnect / Charita ČR]

Počátkem ledna 2008 opět vyjdou do ulic koledníci se zapačetěnými pokladničkami. Dobročinná akce Tříkrálová sbírka se v celostátním měřítku uskuteční již poosmé. Sbírku doprovodí také koncert, který v neděli 6. ledna 2008 od 17 hodin v přímém přenosu vysílá Česká televize 1 a ČRo 1-Radiožurnál.

Výtěžek sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární pomoc do zahraničí.

„Chci především poděkovat všem, kteří se na přípravě Tříkrálové sbírky podílejí a povzbudit koledníky, kteří každoročně neúnavně obcházejí domácnosti, aby nejen vybrali tolik potřebné finance pro lidi v nouzi, ale také aby roznášeli radost, pokoj a světlo jako poselství právě narozeného Pána Ježíše,“ uvedl ředitel Charity ČR Oldřich Haičman. „Současně prosím širokou veřejnost o podporu Tříkrálové sbírky 2008 nejen finančním příspěvkem, ale i dobrou radou, pomocí i modlitbou.“

V roce 2007 do ulic obcí a měst vyšlo 13 438 kolednických skupinek a výnos sbírky činil 58,729 milionů korun. Také v roce 2008 se na koledu chystá kolem 40 tisíc koledníků.

Sbírka bude probíhat podle standardních pravidel. Na úvod požehnají koledníkům v jednotlivých diecézích biskupové a kněží. Skupinku tvoří zpravidla tři koledníci v dětském věku, převlečení za bájné krále (mudrce z východu), kteří se podle tradice přišli poklonit do Betléma novorozenému Ježíškovi. Koleda bude probíhat podle místních podmínek v průběhu prvních dvou týdnů měsíce ledna. Vedoucím skupinky musí být dospělá osoba, vybavená průkazem koledníka. Skupinka chodí od domu k domu nebo koleduje v ulicích, přináší lidem radostnou zvěst vánočních svátků, obdarovává je drobnou pozorností. Současně koledníci prosí o finanční příspěvek do úředně zapečetěné válcovité kasičky, opatřené charitním logem.

Součástí dobročinné akce je také koncert pro koledníky, jejich doprovod a příznivce sbírky, který se koná v neděli 6. ledna od 17 hodin v Hudební scéně Městského divadla Brno. Vystoupí Peha, Ewa Farná, Petr Kolář, Jana Musilová, G Apeels a další. Koncert bude přenášet v přímém přenosu ČT1 a ČRo 1 - Radiožurnál.

Tradičním prvkem sbírky bude děkovací letáček, který najdou občané ve schránce jako poděkování a informaci o využití předcházející či právě probíhající sbírky. A také jako upozornění na možnost přispět do sbírky formou dárcovské SMS. Její formát je DMS KOLEDA a odesílá se na číslo 87777. Cena jedné dárcovské SMS je 30 Kč, příjemce obdrží 27 Kč. Do sbírky bude možné přispět také prostřednictvím bankomatů České spořitelny, podobně, jako je možné například dobíjet svůj telefonní kredit. Finanční dary je možné zaslat také bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na konto 33001122/0800 u České spořitelny.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz