Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference učitelů o změnách klimatu (aneb KONEV)

8. 11. 2007 - PRAHA [Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání]

Osmý ročník jihomoravské KONference o Ekologické Výchově (KONEV) je věnován tématu Globálních změn klimatu. 150 přihlášených učitelů čekají přednášky a diskuse s odborníky, odpoledne pak tematické pracovní dílny.

Již tradičně pořádá Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání pod záštitou Jihomoravského kraje Konferenci o ekologické výchově. Sjíždějí se na ni bezmála dvě stovky pedagogů základních a středních škol. Letos se program zaměří na globální změny klimatu, a to od odborných informací až po náměty na metodické zpracování tohoto tématu ve výuce.

Dopoledne je zaměřeno na odborné přednášky a diskuse. Konferenci zahájí přednáškou o globálních klimatických změnách RNDr. Jan Pretel z Českého hydrometeorologického ústavu a prof. Zdeněk Laštůvka z Mendelovy lesnické a zemědělské univerzity. Jak vypadá „Klausova modrá planeta očima školního koordinátora ekologické výchovy“ přiblíží učitel Aleš Tinka, o mezinárodních školních projektech zpraví další učitelé – Zdeněk Votava a Zdeněk Hromádka.

Odpoledne následují pracovní dílny, přinášející praktické metodické náměty pro výuku o klimatických změnách (včetně možnosti inspirace filmem Al Gora Nepříjemná pravda), o ochraně zvířat nebo o krajině a povodních.

Proč Lipka zvolila tak diskutované, a svým způsobem kontroverzní téma? Dlouholetý učitel ekologické výchovy Aleš Máchal objasňuje: „Pro žáky a studenty je velmi cenné, dokáže-li učitel navázat výuku na aktuální společenskou debatu. Čím je téma ožehavější, tím bývá pro studenty zajímavější. Od učitele to ovšem vyžaduje dobré znalosti – musí se průběžně vzdělávat. V tom především se snažíme učitelům pomoci, poskytnout jim aktuální informace i náměty pro praxi.“


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz