Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Benefiční aukce festivalu Struny podzimu slavila úspěch

1. 11. 2007 - PRAHA [Econnect / Struny podzimu]

-Fotografie Ivy Bittové byla vydražena za 90.000 Kč-
-Fotografie Ivy Bittové byla vydražena za 90.000 Kč-
Za částku 325.000 Kč se podařilo 30. října vydražit umělecké snímky na benefiční aukci pro pražskou konzervatoř Jana Deyla pro zrakově postižené. Aukci připravili pořadatelé festivalu Struny podzimu za podpory finanční a investiční skupiny KKCG, aukčního domu Dorotheum a Galerie Louvre. Získané prostředky budou využity na výdaje spojené s účastí studentů konzervatoře v mezinárodních soutěžích, kurzech, stážích a studijních pobytech v zahraničí.

Předmětem aukce byla speciální edice dvanácti signovaných fotografií nejprestižnějších festivalových osobností a projektů – například Magdaleny Kožené, Michaela Nymana, Ute Lemper nebo Ivy Bittové. Všechny fotografie pocházejí z dílny dvorní festivalové fotografky Petry Hajské.

Největší napětí v sále vyvolala dražba fotografie Ivy Bittové z loňského mezinárodního projektu Don Juan in Prague, jejíž hodnota se z vyvolávací ceny 12.000 Kč došplhala až na nečekaných 90.000 Kč. Velký souboj svedli dražitelé i o fotografii Ute Lemper, která zahajovala Struny podzimu v loňském roce, či o vizuálně velmi atraktivní snímek z opery Benjamina Brittena Řeka Sumida z roku 2005. V sále panovala velmi příjemná atmosféra.

Konzervatoř Jana Deyla se věnuje hudebnímu vzdělání talentovaných zrakově postižených a je jedinou školou svého druhu v Evropě. Osudy absolventů školy, učitelů hudby, hudebníků i ladičů klavíru ukazují, že hudba je nevidomému i slabozrakému člověku beze zbytku přístupná a dává mu možnost životního naplnění a důstojné profese.

„Vydražená částka nás velmi příjemně překvapila. Věřím, že vydražené fotografie přinesou novým majitelům stejnou radost jako získané prostředky studentům konzervatoře Jana Deyla,“ hodnotí projekt benefiční aukce manažerka festivalu Dana Syrová.

S dalšími fotografiemi Petry Hajské se mohou zájemci seznámit až do 18. listopadu v Galerii Louvre na Národní třídě, kde probíhá výstava dokumentující koncerty předchozích jedenácti ročníků festivalu Struny podzimu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz