Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Filmová přehlídka Třetí pól upozorňuje na problematiku klimatických změn

26. 10. 2007
-red- [Econnect] -


-film "11. hodina"- Přestože drtivá většina vědecké komunity považuje klimatické změny za nejvážnější environmentální problém naší současnosti, pro jiné je to stále pochybný fakt, kterému není třeba věnovat přílišnou pozornost. Svůj vlastní názor si můžete udělat v kině Aero, kde se od 1. do 4. listopadu 2007 uskuteční Třetí pól - přehlídka filmů tematicky zaměřených na problematiku klimatických změn a životního prostředí.

"Bezprostředním podnětem bylo vítězství animovaného snímku Lednice režisérky Lucie Štamfestové na letošní přehlídce filmů o životním prostředí NUFF v Norsku. Kromě tohoto snímku uvidí diváci v Aeru také další dokumentární a hrané filmy se společným tématem, kterým jsou klimatické změny," uvedl ředitel kina Aero Ivo Andrle.

V distribuční premiéře bude možné spatřit dokumentární film 11. hodina, který iniciovala a produkovala ekologicky uvědomělá hollywoodská hvězda – Leonardo di Caprio. Snímek vyzývá k akci, která povede ke změně globální lidské aktivity prostřednictvím rozvoje technologie, sociální zodpovědnosti a ochrany přírody. Vědci a ochránci životního prostředí jako David Orr, David Suzuki a Gloria Flora představují radikálně novou a odlišnou budoucnost, v níž lidstvo nedominuje planetárnímu ekosystému, ale spíše s ním koexistuje.

Festival dále uvede ve světě oceněný dokumentární film Nepříjemná pravda Al Gora společně s kontroverzním snímkem Velký podvod s globálním oteplováním, který u nás propaguje známý popírač klimatických změn a prezident Václav Klaus. Tento speciální sobotní dvojprogram bude doprovázet debata, ve které se střetnou vědci, ekologové a politici.

Kromě toho bude možné vidět dokumentární film Drsný dopad, jenž objevně mapuje dopady těžby ropy na životní prostředí a její s souvislosti s politikou a válečnými konflikty. Dále zde bude k vidění také snímek Ztracená rovnováha zaměřující se na roli největší ropné společnosti Exxon Mobile v souvislosti s klimatickými změnami a nejvyšší americkou politikou. Jako odlehčující perličku bude možné shlédnout holywoodský katastrofický film Den poté, který si klimatické změny vybral jako své ústřední téma.

Kromě projekcí samotných filmů nabízí kino Aero návštěvníkům možnost zúčastnit se debat, které budou doprovázet vybrané snímky. Přehlídka se koná za podpory Státního fondu životního prostředí a mediální podpory internetového portálu Econnect, Metropolis, Respekt, Radio 1 a MČ Praha 3.

-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Související odkazy
 • Stránky festivalu Třetí pól
 • O Autorech

  -red-

  (Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

  -

  Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
  Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
  Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz