Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí DUHA na festivalu v Trutnově: EkoBioGraf

17. 8. 2007 -, Hnutí Duha

Zajímavé filmy, hosté, přednášky a diskuse - každý den na jiné téma -, takový bude program EkoBioGrafu, se kterým na open air music festival v Trutnově tento víkend přijede Hnutí DUHA. Stříbrný stan s logem Hnutí DUHA ve tvaru zeleného kruhu vyroste v prostoru festivalové 'neziskové zóny'. Bude otevřen všem zájemcům každy den od 11 hodin dopoledne.

Během jednotlivých dní se návštěvníci dozví více zda je lepší kácet či nekácet stromy v národních parcích, nebo o velkých šelmách - rysech a vlcích - v českých horách (Lesní pátek) českém příspěvku ke globálním změnám podnebí (Globální sobota) dobrých BIO potravinách z ekologického zemědělství (BioNeděle).

Pátek bude ve znamení lesů. O návratu velkých šelem - rysů a vlků - do českých hor, jejich hubení pytláky a co proti tomu dělají takzvané rysí a vlčí hlídky, bude vyprávět Kateřina Ulmanová. Páteční blok bude věnován dlouholetému sporu, zda těžit, či netěžit dřevo v národních parcích. Na programu je dokumentární film Kalamita aneb Srdečný pozdrav od Šumavy k Tatrám s Jaroslavem Duškem v roli průvodce - lesníka. Po něm bude následovat beseda s Petrem Machálkem, ředitelem Hnutí DUHA, kterou doprovodí fotografie z Tater, kde lidé letos na jaře zachránili prales ve dvou dolinách před ilegální těžbou.

V sobotu přijde na řadu žhavé téma: globální změny podnebí. EkoBiograf Hnutí DUHA nabídne zajímavé dokumenty, které vyvrcholí filmem Nepříjemná pravda. Bývalý americký viceprezident Al Gore snímkem odstartoval debatu o exhalacích skleníkových plynů. Globální podnebí a malá republika - to je název přednášky Vojtěcha Koteckého, programového ředitele Hnutí DUHA, kde se návštěvníci dozví, proč Česká republika patří k evropským rekordmanům v exhalacích.

K neděli patří dobré jídlo. V EkoBioGrafu bude řeč o zdravých biopotravinách z ekologického zemědělství. Jak se liší od konvenčních a že se nemusí jednat pouze o vegetariánské pochoutky, ale třeba i o šunku nebo uherák, objasní Lenka Kaspříková z Hnutí DUHA. Kino nabídne film Super Size Me o osudu člověka, který se celý měsíc stravoval jen u McDonald`s.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz