Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Colours of Ostrava představuje hvězdy i neznámá jména z celého světa

13. 7. 2007 - OSTRAVA [Radio Praha]

V Ostravě v těchto dnech probíhá jeden z největších letních open-air festivalů v České republice - Colours of Ostrava. Loňského ročníku se zúčastnilo přes 16 tisíc diváků a letos očekávají pořadatelé ještě vyšší počet. Návštěvníky do Ostravy lákají jména jako Gipsy Kings nebo Goran Bregovič se svou "Svatební a pohřební kapelou".

Srbský muzikant, který mimo jiné skládal hudbu k filmům Emira Kusturici, letošní ročník festivalu zahájil. Ještě před koncertem prozradil, co pro diváky Colours of Ostrava se svou balkánskou dechovkou chystá: "Vydal jsem novou desku, je to asi deset dnů. Myslím, že tady v Česku vyšla taky. Je to moje opera Carmen with happyend. Večer zahraju nějaké starší věci, něco z písní, které jsem napsal pro filmy. Budu hrát i věci z desky Tales and Songs from Weddings and Funerals. A samozřejmě zahraju dost nových písní z mé opery." Na úvodním koncertu ve čtvrtek večer se představily i české kapely Kryštof nebo Gipsy.cz.

Z českých zpěváků a muzikantů během festivalu vystoupí například Anna K., Dan Bárta se svou Illustratospherou, Marie Rottrová a skupina Neřež, z kapel zahrají Tata Boys, Bengas nebo Psí vojáci. Festival má i několik velkých zahraničních magnetů. K těm největším patří rocková legenda Marianne Faithfull z Británie: "Marianne Faithfull kdysi spolupracovala s Mickem Jaggerem, Keithem Richardsem, s Rolling Stones, s Nickem Cavem. Kromě zpěvu je herečkou, účinkovala ve filmu Irina Palm, který měl premiéru na letošním Berlinale a byl uveden i v Karlových Varech," říká Jiří Sedlák z organizačního týmu Colours of Ostrava.

Tento mezinárodní hudební festival probíhá už po šesté a vedle slavných hvězd záměrně představuje i méně známá jména z celého světa. Návštěvníci tu slyší rock, pop, ale i etnickou hudbu a alternativní žánry. "Kromě hudby zde uvidí divadla, taneční představení, budou si moci vyzkoušet salzu i flamenco. Budou se moci podívat i na hudební filmy." Jen čtvrtečního zahajovacího koncertu se zúčastnilo na devět tisíc diváků. Jejich počet tak překonal očekávání pořadatelů festivalu. Do neděle tak přijde zřejmě rekordní počet návštěvníků.


Milena Štráfeldová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz