Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival fantazie ovládne na deset dní Chotěboř

26. 6. 2007 -, Econnect

-foto-
-foto-
Největší tuzemský festival fantazie přivítá již v pátek 29. června město Chotěboř. Na plných deset dní pak ovládne svět fantazie v podobě přednášek, filmů, počítačových her toto město. Kromě stovek návštěvníků se zde tradičně sejdou i přední osobnosti z oblasti sci-fi, aby si vyměnily své poznatky a názory při vážných i odlehčených debatách a přednáškách.

Největší setkání příznivců fantazie a sci-fi u nás

Festival fantazie, který je největší tuzemskou přehlídkou tohoto žánru se v Chotěboři letos koná již po jedenácté. Příznivci literatury, filmu, her a internetu zaměřených na oblast sci-fi a budoucnost, kosmonautiku, moderní technologie, fantasy a horor či mytologii a záhady se tedy opět po roce mohou těšit na opravdové žně. Program festivalu je jako při minulých ročnících velmi pestrý a bohatý. Každý kdo tomuto žánru fandí si tu najde to své a vybrat si skutečně může úplně každý.

Program zahrnuje již tradičně mnoho různorodých aktivit – hrané i animované filmy, fanouškovské filmy, seriály a dokumenty, ale také turnaje, soutěžní i nesoutěžní hraní počítačových, karetních i deskových her. Dále například tematické diskuse, soutěže, autogramiády osobností nebo slavnostní ceremoniály s vyhlášením výsledků literárních i jiných soutěží. Programová koncepce je založena na kombinaci sledování filmů a dokumentů, hraní her a na pozornost náročnějších přednášek a besed.

Atraktivní program i zajímaví hosté

Festival fantazie je především zcela otevřenou akcí pro příznivce všech druhů a podob světa fantazie bez ohledu na jejich věk. Organizátoři ze sdružení SFK Avalon kladou důraz na atmosféru velkého letního festivalu, kde si opravdu každý přijde na své a vybere si svůj program dle vlastního zájmu. Celkem 10 programových linií hovoří jasně o tom, že je zde pestrá nabídka pro všechny. Lze uvést některé z nich – např. Stargate, Star Trek, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter, Červený Trpaslík, Letopisy Narnie, což je ovšem pouhý zlomek toho, co se na festivalu bude dít.

Ze zajímavých osobností, které potvrdily svoji účast na festivalu je možné uvést spisovatele Ondřeje Neffa, herce Miloslava Mejzlíka, teoretika a překladatele Ondreje Herce nebo známého amerického spisovatele Harry Harrisona. Pro návštěvníky je připraveno velmi solidní zázemí i díky dobré spolupráci pořádajícího sdružení SFK Avalon s městem Chotěboř. Více informací o festivalu i jeho kompletní program lze nalézt na www.festivalfantazie.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
Stránky Festivalu fantazie

O Autorech

Miroslav Pořízek

Autor je externím redaktorem Econnectu.

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz