Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dětská tisková agentura - den otevřených dveří 13. 9. 2004

10.9.2004
PRAHA [Klub Domino, Dětská tisková agentura]
Autor: Slávek Hrzal, tel: 603 426 422

Pro děti, o dětech, ale především s dětmi!

Občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura (KD, DTA) přijímá nové členy, děti, které by si rády hrály na redaktory, moderátory, reportéry či zpravodaje. Zveme všechny zájemce v pondělí 13. září 2004 od 14 do 18 hodin na Den otevřených dveří. Přijďte se podívat do našich redakcí v Praze, Brně, Ostravě, Lánově či Humpolci. Členy a zpravodaji Dětské tiskové agentury mohou být i děti, které nebydlí v uvedených městech. Pro ně je připraven korespondenční kurz a stanou se samostatnými zpravodaji DTA.

Dětem, které se dovedou kolem sebe pozorně dívat a ve volném čase ze všeho nejraději píší nebo vyprávějí, nabízí již 12. rokem občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura možnost navštěvovat kroužky psané a rozhlasové žurnalistiky a kurz tvůrčí komunikace. Příležitost získat teoretické i praktické znalosti novinářské práce mají nejen děti v Praze, ale také v regionálních redakcích.

Cílem občanského sdružení Dětská tisková agentura není vychovávat z dětí budoucí redaktory. Ten, kdo se nestydí, je schopen se přesně vyjadřovat, dokáže formulovat otázky, srozumitelně vysvětlit svůj názor má mnohem větší šance na uplatnění v kterémkoli oboru.

„My učíme děti, ale zároveň se učíme od nich. Snažíme se citlivě vnímat jejich podhled na svět kolem sebe. Legitimací do DTA není jednička z češtiny, ale chuť poznávat vše kolem sebe," říká předseda KD DTA Slávek Hrzal. Každý zpravodaj DTA, který prokáže své schopnosti a dovednosti, má příležitost vyzkoušet si skutečnou „práci v terénu“. Účastníme se např. Filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, kde připravujeme festivalové rozhlasové vysílání, navštěvujeme s dětmi veřejné kulturní akce, vernisáže výstav, tiskové konference, spolupracujeme s Folklorním sdružením ČR a s několika nakladatelstvími. Záštitu nad činností DTA přijal Český výbor pro UNICEF. Dětská tisková agentura je nositelem mimořádné novinářské ceny Ferdinanda Peroutky.

Výsledky své novinářské práce děti představují v Malých (ale našich) novinách na internetové adrese www.dta.zde.cz a ve vysílání internetového Rádia Domino (www.radiodomino.cz)

Kde nás najdete?

Centrum dětské komunikace, KD, DTA, Na Nivách 314, 141 00 Praha 4, dta@cmail.cz, 241 484 321, 603 426 422.
Zde nabízíme v rámci mediální výchovy pro třídy či školní družiny pořad „Jak se dělá rádio“ a „Jak se dělají noviny“, kterého by se žáci neměli zúčastňovat pouze pasivně, ale stát se jeho přímými aktéry, spolutvůrci.

Dům dětí a mládeže
Ostrčilova 19, 702 00 Moravská Ostrava, regionální redakce DTA – Déčko, vedoucí Eva Bělohlavá, ddamoo@volny.cz, 596 118 610-3

Centrum volného času Lužánky – Klub LITINA
Lidická 50, 658 12 Brno, regionální redakce DTA Litina, vedoucí Zdeněk Herzig, herzig@luzanky.cz, 549 524 111DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz