Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí Brontosaurus vyhlásilo čtvrtý ročník soutěže Ekofór 2007

19. 1. 2007 - PRAHA [Econnect/Hnutí Brontosaurus]

Po nebývale úspěšném třetím ročníku soutěže Ekofór 2006, jehož se účastnili autoři všech věkových kategorií (z velké většiny děti a mládež) se 622 díly, vyhlašuje Hnutí Brontosaurus čtvrtý ročník soutěže tvorby vtipných výtvarných děl s tematikou životního prostředí Ekofór.

Cílem soutěže je především zvýšit zájem veřejnosti o naše společné životní prostředí, ale lze z ní také vyhodnotit, jak lidé vnímají stav životního prostředí v určitém věku. „Už od dob kdy člověk dokázal vládnout perem, vyjadřoval se kresbou a s humorem k problémům, které viděl kolem sebe. Ekofórem nabízíme autorům možnost vyjádřit se kresleným vtipem k aktuálním, často i kontroverzním, ekologickým tématům,“ doplňuje Martin Perlík, místopředseda Hnutí Brontosaurus.

Ústředním tématem letošního ročníku soutěže je Zajíc, tato postavička se pak musí ve vtipu vyskytovat (v jakémkoliv kontextu, tedy i okrajově, ale musí s celkem nějak souviset), což je podmínkou zařazení díla do soutěže.

Přestože je soutěž věnována především mládeži, zapojit se do ní mohou lidé všech věkových kategorií, a to kreslenými vtipy v kategoriích "Zajíček" (kreslený vtip dětí do 15 let včetně), "Zajíc" (kreslený vtip autorů starších 15 let) a nově také "Příběh" (kreslený vtipný příběh ve formě stripů, bez věkového omezení).

Soutěžící mohou od 15. ledna začít tvořit kreslené vtipy se zamyšlením nad životním prostředím a posílat je na adresu ústředí Hnutí Brontosaurus – Kancelář Hnutí Brontosaurus, Hvězdová 10, 602 00 Brno, popřípadě v elektronické formě na e-mailovou adresu ekofor@brontosaurus.cz. Formát prací musí být max. jedna stránka A4 (platí i pro kategorii "Příběh"); jeden autor může zaslat maximálně tři práce. Další podrobnosti o soutěžních podmínkách najdou zájemci na webové stránce Ekofór.

Uzávěrka pro zasílání prací je 31. 3. 2007. Poté bude pořadateli vybráno 25 nejlepších děl z každé kategorie, která se zúčastní putovní výstavy na ekologicko výchovných akcích, hudebních festivalech a jiných veřejných akcích, kde bude moci veřejnost – laická porota – vtipy hodnotit. Pro vtipy bude možné hlasovat i na webové stránce Ekofóru, kde budou soutěžní díla zveřejněna. O nejlepších pracích bude rozhodovat rovněž odborná porota, složená ze zástupců významných českých ekologických organizací a zástupce České unie karikaturistů.

Vítězové vybraní nezávisle na sobě laickou i odbornou porotou budou vyhlášeni v sobotu 24. 11. 2007 na festivalu Týká se to také Tebe, pořádaném Klubem kultury Uherské Hradiště, a budou odměněni zajímavými cenami od sponzorů Ekofóru. Vyhlášením vítězů však výstavy Ekofóru 2007 nekončí, i poté budou práce vystavovány v různých městech po celé ČR.

Hnutí Brontosaurus soutěží Ekofór rozšiřuje náplň své činnosti, kterou je zejména pořádání akcí na pomoc přírodě, kulturním památkám a enviromentální výchova, a nabízí tak široké spektrum zapojení pro ty, kteří nechtějí být lhostejní ke svému životnímu prostředí. Další informace o soutěži lze nalézt na internetových stránkách soutěže http://www.ekofor.cz, nebo získat na kanceláři Hnutí Brontosaurus.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost v EU - návod k použití

http://obcan.ecn.cz/eu
Občanská společnost
Praktické informace jak využít občanská práva v Evropské unii Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz