Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mentálně postiženým zpestřila Naděje závěr prázdnin

31. 8. 2004 -, Naděje / Econnect

Zahradní slavnost pro lidi s mentálním postižením připravili v závěru letních prázdnin v denním stacionáři sdružení Naděje ve Vsetíně-Rokytnici klienti a pracovníci denního centra. Celé odpoledne ve čtvrtek 26. srpna prožili ve veselé náladě, při zpěvu, soutěžích výtvarných i sportovních s pečlivě připraveným občerstvením vlastníma rukama.

Zahradní slavnost, uspořádaná k 6. výročí zahájení provozu centra, byla zakončena táborákem s opékáním vuřtů a zpěvem s kytarou. Mezi čestnými hosty organizátoři přivítali i starostu obce. Klienty střediska jsou mladí lidé s mentálním a kombinovaným postižením.

Naděje připravila pro mentálně postižené klienty také týdenní rekreaci. Obyvatelé Domu Naděje Otrokovice a klienti denního centra Vsetín prožívají od soboty týdenní ozdravný pobyt v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat v hotelu Jeleňovská u Valašských Klobouk.

"Všichni se na akci pečlivě připravovali a těší se na společně prožitý týden, budou se věnovat především vycházkám do přírody, zvyšování fyzické kondice plavání v krytém bazénu hotelového areálu, masážemi," uvedla Eva Ludvíčková z Naděje. "Ozdravný pobyt pro 30 dětí a dospělých s mentálním a kombinovaným postižením, které doprovází 11 odborných pracovníků, je dotovaný Krajským úřadem Zlínského kraje," dodala.

Cílem sdružení Naděje je vybudování a provozování sítě služeb lidem v nouzi na křesťanských principech. Ve svých zařízeních i mimo ně poskytuje Naděje jako svou hlavní činnost pomoc duchovní, morální, sociální, zdravotní, lékařskou, hygienickou, stravovací, ubytovací, hmotnou, právní, poradenskou, osvětovou, vzdělávací nebo například výchovnou, a to včetně doplňkových služeb. Své služby zaměřuje zejména na lidi osamělé, zdravotně postižené, společensky vyloučené nebo jinak znevýhodněné.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související odkazy
O. s. Naděje

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz