Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zpěvák Radiohead podporuje přijetí klimatické legislativy

15. 11. 2006
Pro Econnect přeložil Tomáš Tetiva. [Econnect/Friends of the Earth] -


Zpěvák Radiohead Thom Yorke vyzval k přijetí legislativy týkající se klimatických změn a setkal se kvůli tomu se svým poslancem. Setkání je součástí celonárodní kampaně Friends of the Earth nazvané 'The Big Ask, Big Month, Big Lobby', v jejímž rámci stovky britských občanů navštěvuje své zastupitele a vyzývají je k podpoře klimatické legislativy.

"Jako jedinci máme tendenci se cítit bezmocní, když jsme konfrontováni s takovými problémy jako jsou klimatické změny. Avšak všichni dohromady s tím můžeme něco udělat. Když každý napíše nebo navštíví svého poslance, budou naše hlasy společně slyšet. To je důvod proč jsem požádal svého zastupitele, aby napsal Tony Blairovi ohledně potřeby klimatické legislativy, která by zavázala Velkou Británii ke snižování emisí oxidů uhlíku,“ řekl Thom Yorke.

Evan Harris, liberální demokrat z obvodu West Oxford and Abingdon, po setkání s Thomem Yorkem souhlasil s tím, že napíše premiérovi Tony Blairovi a ministrovi životního prostředí Davidu Millibandovi ohledně podpory zákona o klimatických změnách. Podobné signály by vláda měla dostat i od ostatních zastupitelů, které v rámci kampaně navštěvovali nespokojení občané žádající větší iniciativu od vlády v souvislosti s klimatickými změnami.

„Mnoho z mých voličů – včetně Thoma – sdílí názor, že je třeba udělat mnohem více, pokud se můžeme vyhnout nebezpečným důsledkům klimatických změn. Většina poslanců, liberální demokraté a všechny opoziční strany podporují zavedení klimatické legislativy. Není tedy důvod tento zásadní zákon odkládat,“ uvedl poslanec Evan Harris.

Kampaň Big Ask vyzývá vládu, aby přijala zákon o klimatických změnách, který bude zavazovat Velkou Británii k postupnému snižování emisí oxidů uhlíku rychlostí 3% ročně. Nejbližší příležitost pro vládu se k tomuto kroku zavázat je právě dnes, kdy britská královna bude v parlamentu hovořit o vládním legislativním programu pro příští rok.

Výzvu pro přijetí legislativy v souvislosti s klimatickými změnami podporují již liberální demokraté, konzervativci a zhruba dvě třetiny poslanců (401) z celého politického spektra. V rámci kampaně Big Ask požádalo o podporu své poslance více než 100 tisíc občanů. Návštěva zpěváka Radiohead u svého poslance se uskutečnila týden poté, co ministr životního prostředí David Milliband oznámil, že zvažuje přijetí příslušné legislativy.

Pro Econnect přeložil Tomáš Tetiva.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti
www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Související odkazy
  • Stránky Friends of the Earth
  • -

    Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
    Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
    Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz