Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na svatého Vincence se bude slavit Den Charity

25. 9. 2006 - BRNO [Econnect / Diecézní charita Brno]

Již třetím rokem proběhne středu 27. září ve všech Charitách brněnské diecéze propagačně osvětová akce Den Charity. Jejím smyslem je informovat netradičním způsobem veřejnost o nabídce poskytovaných charitních služeb. Nejedná se o prezentaci konkrétního zařízení ani o sbírkovou akci: Charita v den svátku svého zakladatele, svatého Vincence, hodlá naopak symbolicky obdarovat veřejnost.

Stejně jako loni se Brňané budou moci zdarma svézt historickou tramvají. Tramvaj z roku 1950, takzvaný "plecháč", bude mít tentokrát stanoviště na Malinovského náměstí a na své trase projede Cejl, ulici Milady Horákové, Moravské náměstí i ulici Českou. Mezi jednotlivými jízdami, na které je možné nastoupit od desáté dopoledne do čtvrté hodiny odpolední, se tramvaj promění v útulnou prodejnu výrobků znojemských Chráněných dílen pro lidi s omezenou pracovní schopností a informační stánek.

K netradiční prohlídce zve veřejnost také brněnský Celsuz – centrum pro sociálně znevýhodněné na třídě Kapitána Jaroše. Jde o moderní středisko pomoci pro nezaměstnané, maminky s dětmi, sociálně slabé, seniory, azylanty a cizince. Každou hodinu od půl jedenácté do půl třetí na zájemce čeká prohlídka všech středisek centra s odborným výkladem. V Multikulturním centru bude zahájena výstava fotografií z Pobytového střediska pro žadatele o azyl Zastávka. "Jedná se o fotografie cizinců z různých zemí, kde budou uvedeny osobní životní osudy a fotografie z jejich rodných zemí," přibližuje podobu výstavy Diana Tuyet-Lan Kosinová z Diecézní charity Brno. Další část budou tvořit fotografie cizinců s trvalým pobytem v České republice, konkrétně v Brně, a jejich příběhy "šťastného konce". Výstavu bude doprovázet hudební skupina REJ.

Den Charity na celé jižní Moravě

Téměř ve všech charitních střediscích brněnské diecéze proběhnou Dny otevřených dveří, ankety, koncerty, přednášky a podobně. Například v Hodoníně a ve Ždánicích Charita připravuje pět stanovišť v centru města, na kterých budou zaměstnanci Charity a desítky dobrovolníků seznamovat veřejnost s charitní činností.

V centru Znojma se obdobně objeví charitní stánek, kde si kolemjdoucí budou moci změřit krevní tlak, zkusit jízdu na invalidním vozíku nebo se dozvědět o nově vznikající přístavbě Domova pro matky v tísni. V blanenské Charitě se bude konat den otevřených dveří ve všech z desítky charitních zařízení. Samotné akci předcházel Bleší trh, který se konal 22. září v kině Blansko. Ve stejný den se uskutečnil Jiřinkový bál v Ráječku na Staré škole. Jihlavská Charita zve nejenom k návštěvě domovů pokojného staří v regionu, ale také k poslechu rádia Region, kde budou moci posluchači slyšet rozhovor s ředitelem oblastní charity Michalem Novotným.

Kávu zdarma nabídne v Den Charity také Kavárna Anděl – budoucí tréninkové pracoviště pro lidi s mentálním postižením v objektu Chráněného bydlení sv. Michaela v Gorkého ulici v Brně. Prodejní jarmark zase proběhne v rámci Dne otevřených dveří v brněnském Domově pokojného staří Kamenná.

Na Žďársku budou moci obyvatelé potkávat v ulicích dobrovolníky s informačními letáky o charitních službách, a oblastní charita Třebíč otevře dveře ve všech svých zařízeních ve dnech od 18. do 29. září. Pěší zóna v Břeclavi se stane dějištěm celodenního programu pro všechny generace, soutěží, her, hudební produkce. Charita stejně jako loni přistaví červené auto Sítě služeb, nepřehlédnutelnou "lékárničku" na kolech, a kolemjdoucí obdaruje malou pozorností – výrobkem svých klientů.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz