Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Recyklovaný papír na tapetě

4.6.2004
PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Autor: Ivana Picková, tel: 604 956 114

Otázky na téma „Recyklovaný papír – ano či ne?“ bude 9.června od 14 do 15 hodin vysvětlovat host dalšího pokračování spotřebitelských chatů Milan Návoj z občanského sdružení Arnika. Chat organizuje Sdružení obrany spotřebitelů České republiky na svých internetových stránkách www.spotrebitele.info.

Je recyklovaný papír praktický nebo nevzhledný? "Sluší" se na něm psát úřední dopisy nebo tisknout knihy? Ničí kopírky a PC tiskárny? Je drahý? Jaké instituce v ČR na recyklovaném papíře "úřadují"? Jaké možnosti má běžný spotřebitel, pokud chce koupit třeba jeden balík recyklovaného kancelářského papíru, desítku obálek, anebo vizitky na recyklovaném papíře? Víte, jak šetrně hospodařit s papírem?

Recyklovaný papír v České republice běžně používá řada ekologických nevládních organizací i některé zahraniční firmy, také některé české podniky a instituce jej přijaly jako součást "dobré firemní politiky". Nedávno začaly recyklovaný papír používat rovněž některé úřady. K osvětě a medializaci této změny přispěla zejména kampaň „Šetrné papírování“ z dílny sdružení Arnika, které cíleně oslovuje i další subjekty.

"Jsme přesvědčeni, že ekologicky šetrné chování státních institucí výrazně ovlivňuje své okolí, občany, návštěvníky i podnikatele,“ uvedl Milan Návoj, vedoucí kampaně Arniky a dodal: "Vysoká spotřeba papíru na úřadech, nedostatečné třídění odpadu obyvateli České republiky, nízké povědomí o ekologicky šetrných výrobcích - to je stav, který chceme kampaní Šetrné papírování změnit.“

Sdružení obrany spotřebitelů ČR pravidelně pro své chaty vyhledává témata, která veřejnost podle signálů SOS zajímají, a zve si jako hosty specialisty, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy na serveru Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info).

„Třídění odpadu považujeme za závažné téma, stejně jako rostoucí uplatnění recyklovaného papíru. Životní prostředí je v centru pozornosti spotřebitelských organizací v celé Evropě a i my jsme přesvědčeni o jeho velké důležitosti,“ říká Ivana Picková ze Sdružení obrany spotřebitelů ČR.
SOS vyhledává pro své chaty důležitá témata. Zároveň uvítá každý námět, který spotřebitelé považují za zajímavý.

Kontakt:
Sdružení obrany spotřebitelů České republiky
tel.: 224 239 940, fax: 224 239 941
www.spotrebitele.info
sos@spotrebitele.info
Ivana Picková, public relationspickova@spotrebitele.info, 604 956 114František Lobovský, předseda Republikového výborulobovsky@spotrebitele.info, 603 248 266

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, založené v roce 1993, je nezávislé a neziskové občanské sdružení hájící zájmy spotřebitelů. Provozuje svá Spotřebitelská informační centra v osmi krajích ČR, vydává elektronický časopis Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.cz) i tištěný časopis Štít spotřebitele a realizuje řadu dalších aktivit, zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů. Je členem evropské spotřebitelské organizace BEUC i celosvětové Consumers International. Od září 2003 je signatářem Etického kodexu občanských spotřebitelských organizací; rejstřík signatářů je přístupný na adrese kodex.spotrebitele.info.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz