Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekofór 2006 aneb Humorem na přírodu

24. 3. 2006
-red- [Hnutí Brontosaurus / Econnect] -


-Ekofór - Hnutí Brontosaurus- Uzávěrka soutěže o vtipné zamyšlení nad životním prostředím je 14. 4. 2006. Práce může zasílat každý, kategorie jsou podle věku a způsobu zpracování. Soutěž Ekofór probíhala od roku 1979, v obnovené podobě proběhne letos třetí ročník.

Vtipy hodnotí jak odborná porota, tak i široká veřejnost a na vítěze čekají poznávací zájezdy a další zajímavé ceny. Přestože je soutěž věnována především mládeži, zapojit se do ní mohou lidé všech věkových kategorií, a to jak kreslenými vtipy v kategorii Ještěrka (do 15 let) a Veleještěr (nad 15 let), tak fotografiemi či jejich koláží v kategorii Lochneska (věkově neomezeno).

Práce lze doručovat dvěma způsoby:

* poštou na adresu Hnutí Brontosaurus, Orlí 5 602 00 BRNO

* e-mailem na adresu ekofor@brontosaurus.cz

Skenované obrázky posílejte v rozlišení 300 DPI (pozor, pokud budete posílat vtip e-mailem, počítejte se sníženou kvalitou obrázku po tisku, zvláště u fotografií).

Ze zaslaných prací bude organizátory vybráno 25 nejlepších v každé kategorii. Z těch bude vytvořena výstava, se kterou se budete moci setkat v průběhu roku na ruzných místech republiky. Vybraná díla budou také umístěna ke hlasování na webových stránkách soutěže Ekofór.

Z historie soutěže

13.5.1979 byly vyhlášeny výsledky prvního ročníku celostátní soutěže kresleného a fotografického humoru z oblasti životního prostředí Ekofór. Výstava byla instalována v křížové chodbě Staré radnice v Brně. Od roku 1980 do roku 1982 je Ekofór je vystavován v etnografickém muzeu a od roku 1983 ve skleníku na náměstí Svobody v Brně. V roce 1986 následoval po vernisáži Ekofóru Vodní bál. V roce 1989 byl pro Ekofór místo ve skleníku sehnán dokonce autobus. Ekofór organizovali Brontosauři z Brněnského Vysokého učení technického. 11 ročníků ekofóru se od roku 1979 do roku 1989 pravidelně účastnilo 40-80 přispěvatelů a 270 – 400 prací.

-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Související odkazy
 • Stránky Ekofór 2006
 • Související články

  O Autorech

  -red-

  (Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

  -

  Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
  Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
  Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz