Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Greenpeace vyzvali průmysl k bezpečnějšímu zajištění provozů

22. 3. 2006
-red- [Greenpeace / Econnect] -


-Foto Greenpeace- Aktivisté Greenpeace dnes rozvinuli velký transparent s nápisem "Nejsme sebevrazi - chceme účinný REACH!“ z Nuselského mostu. Poslali tak vzkaz účastníkům konference o chemické legislativě organizované Svazem chemického průmyslu v blízkém Kongresovém centru.

„Chtěli jsme předákům chemického průmyslu připomenout, že přínosy chemické reformy REACH budou daleko větší než náklady, o nichž tak rádi hovoří, a které s velkou chutí a stále dokola nadsazují,“ prohlásil asistent kampaní Greenpeace Martin Kloubek.

Zkratka REACH v překladu znamená registrace, evaluace a autorizace chemických látek. Pod tímto názvem vzniká nová evropská norma. Chemický průmysl však vytváří značný tlak na zachování výroby nebezpečných chemikálií a prosazuje měkčí systém tzv. "dostatečné kontroly".

Mezinárodní nevládní organizace shrnuly své požadavky do pěti bodů (viz související odkaz). Mají být povinně nahrazovány nebezpečné chcemické látky méně nebezpečnými substicemi, dále poskytnuty úplné informace o vlastnostech látek. Má vzniknout institut nezávislé kontroly mimo chemický průmysl. Stejné požadavky mají být uplatňovány na látky dovážené ze zemí mimo Evropskou unii. Informace musí být přístupné veřejnosti ve všech fázích výrobního a prodejního řetězce. Tyto požadavky prosazuje šest mezinárodních organizací, například WWF, Greenpeace a Friends of the Earth.

-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

25. 12. 2006
25. 12. 2006
25. 12. 2006

-

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz