Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Blíží se uzávěrka nominací na Ropáka roku a Cenu Josefa Vavrouška

15. 3. 2006 - [Econnect]

Nastává vrchol sezóny udělování cen v oblasti životního prostředí a možné je nominovat za zásluhy i prohřešky. Obě nejznámější ekologické ankety jsou provozovány již tradičně a jejich výsledky určují nominace veřejnosti a porota odborníků a známých osobností. Ropák má uzávěrku 21. 3. a Cena J. Vavrouška 20. 4.

V obou případech jde o konkrétní činy v předchozím roce 2005 a kandidaturu je možné vyplnit do formuláře na internetu. Formuláře na Ropáka zde a formulář na Cenu Josefa Vavrouška zde

Ropák roku

První uzávěrku má anketa občanského sdružení Děti Země Ropák roku a to již 21. března.

Výsledky budou zveřejněny v pátek 28. 4. 2005 v Brně na soirée s vegetariánským rautem a s kulturním programem a s vystoupením Cimbálové muziky Veronica. Vstupné je 100 Kč (lístky lze od 1. dubna koupit či objednat v Ekologické poradně na Panské 9 či u Dětí Země).

Nominace má obsahovat prokazatelný popis provinění, aby je mohla odborná subkomise prověřit a předat k ohodnocení více než stočlenné komisi. Hlavním záměrem ankety je upozornit na konkrétní projekty a lokální ekologické problémy. Součástí soutěže je také anketa o Zelenou perlu roku, kde se soutěží o výrok, který nějakým způsobem směšný, absurdní či jinak pozoruhodně neslučitelný s ochranou přírody a životního prostředí. Klasikou je dávný výrok Václava Klause, že ekologie není věda, ale ideologie. V loňském roce porota ocenila vizionářské přesvědčení vedoucího atomové elektrárny o neškodnosti jaderného odpadu, který už za tři tisíce let nebude vůbec nebezpečný.

Cena Josefa Vavrouška

Z hlediska pozitivního přínosu životnímu prostředí budou oceněni kandidáti na Cenu Josefa Vavrouška. Od roku 1996 ji uděluje Nadace Charty 77 a letos se tak stane poprvé ve spolupráci s ekologickou Nadací Partnerství. Přesnější zadání soutěže požaduje po kandidátech zásluhu na řešení problémů v sepětí ekologických, sociálních a ekonomických souvislostí. Tomu také odpovídá složení dvanáctičlenné poroty, kde zasedají odborníci, představitelé firem a neziskových organizací.

Nominace jsou přijímány do 20. 4. 2006 na e-mailové adrese cjv@ecn.cz nebo na adrese Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1. Přihláška k nominaci je k dispozici jako elektronický formulář nebo je možné si ji vyzvednout v sídlech nadací.

Cena nese jméno Josefa Vavrouška, bývalého federálního ministra životního prostředí a předního českého zastánce udržitelného rozvoje světového významu, který tragicky zahynul v roce 1995.


Michal Štingl

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz