Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Podpora ženských projektů

31. 7. 2003 - PRAHA [Econnect]

Článek seznamuje s činností organizace Women Funding Network (Síť pro podporu žen), která sdružuje jednotlivce i organizace, jejichž cílem je podpora žen a dívek a tedy realizace kvalitních projektů, které pozitivně ovlivní jejich postavení ve společnosti.

Women´s Funding Network

WFN je mezinárodní síť více než devadesáti ženských a dívčích fondů, nadací, dárců, filantropických organizací a jejich spojenců, která se věnuje zlepšení sociálního postavení žen a dívek prostřednictvím financování projektů dalších organizací i přímou podporou svých členů. Od založení v roce 1985 WFN umožňuje přístup k mnoha ženským a dívčím programům na místní, regionální a mezinárodní úrovni.

WFN sídlí v západní části San Franciska, kde sdílí budovu s podobně zaměřenými organizacemi jako jsou Global Fund for Woman a WILD for Human Rights .

Učení se rozdílům

Malé změny mohou signalizovat velké a důležité proměny. Organizace WFN poskytuje podporu ženským a dívčím projektům, které někdy nejsou dostatečně podporovány či stojí mimo hlavní zájem grantových programů v rámci širšího filantropického společenství. WFN pomáhá vybudovat nový model dobročinnosti vnímavý ke kontextu sociálních změn. Prostřednictvím aktivního partnerství se žadateli a žadatelkami se vytvářejí tvůrčí, dynamické vztahy založené na spolupráci. Je to malá změna, která však smazává rozdíly mezi dárcem a obdarovaným.

Síť pro spolupráci

WFN se snaží získávat i navyšovat zdroje pro programy, které jsou zacíleny na změnu postavení žen a dívek ve společnosti. V rámci sítě WFN spolupracují veřejné a soukromé nadace, fondy komunitních nadací, individuální dárci a dárkyně, dobročinné a podpůrné instituce. Členové sdílí klíčové hodnoty rozdílnosti, zapojování, sdíleného rozhodování a vedení, posilování postavení žen a dívek a otevřenost k sociálním změnám. Společnými silami se snaží, aby ženské nadace a fondy byly nejlepší investicí pro dárce, nadace a jiné instituce, které oceňují rovnoprávnost pohlaví.

Spolupráce s WFN otevírá členům dveře k růstu příležitostí ve všech dimenzích včetně navýšení vlastní kapacity fondu, dotací, zviditelnění, znalostí a také samozřejmě možnosti intenzivního síťování. Posílením prostředků svých členů WFN přispívá k rozvoji ženského a feministického hnutí. Pro zájemce WFN nabízí dvojí typ zapojení - pro jednotlivce nebo pro sdružení. Členy sítě jsou například: Mama Cash, Global Fund for Women, Rockefeller Foundation, Levi Strauss Foundation, Open Society Institute, Oshkosh Area Community Foundation Women's Fund, World Young Women's Christian Association (YWCA).

Členské výhody

Tomu, kdo je členem, nabízí WFN možnost tzv. peer - konzultací, spolupráci na fundraisingu, služby pro členy zahrnující doporučení pro získání grantů, speciální fundraisingové konzultace, množstevní slevy, mentoring, slevy na konference, technický a organizační servis... Protože je WFN partnerem celé řady nadací a organizací, má snadný přístup ke grantovým uzávěrkám, grantovým aplikacím a vyhlašování speciálních cen.

Kde najdu víc?

Webová stránka WFN je bohatým zdrojem nejen informací o zdrojích, ale také o příležitostech týkajících se žen a dívek, o konání vzdělávacích akcí a příležitostech k získávání prostředků, nabízí umísťování inzerátů o pracovních příležitostech, oznámení o grantech a upozornění na publikace a tiskové zprávy WFN. Oblast věnovaná filantropii nabízí podklady pro kompetentní rozhodování o sociálních investicích. Na této internetové stránce je také nabízena možnost přímé podpory organizace formou příspěvku ve od 35 do 1000 $ a případně i výše. Podrobné informace získate na webovém portálu: www.wfnet.org


Lucie Slauková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

Lucie Slauková

Správce oblasti fundraising informačního servisu pro neziskové organizace na serveru Econnectu.
Zájmy: mateřská centra, gender, systemická terapie, pomáhající profese, sociální práce, komunitní programy, práce s veřejností

Fundraising.cz

České centrum fundraisingu
Projekt sdružení Tereza.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz