Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Člověk v tísni otevřel v Etiopii vzdělávací centrum pro učitele

2. 2. 2006 - PRAHA [Econnect/Člověk v tísni]

Společnost Člověk v tísni dnes otevřela v Awasse, hlavním městě etiopského Regionu jižních národů, vzdělávací centrum pro učitele. Centrum bylo postaveno a vybaveno z prostředků české rozvojové pomoci, v gesci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR za tři a půl milionu korun. Etiopští učitelé v něm budou mít možnost zlepšit si svoji kvalifikaci prostřednictvím čtyřtýdenních kurzů o moderních vyučovacích metodách vedených etiopskými i zahraničními lektory a dále prostřednictvím jazykových a počítačových kurzů.

Centrum budou moci využívat i studenti awasského pedagogického institutu, v jehož areálu se centrum nalézá. Společnost Člověk v tísni v centru mimo jiné bude uvádět i dokumentární filmy s rozvojovou tématikou. Slavnostního otevření se vedle dalších hostů zúčastnil i český velvyslanec v Etiopii Zdeněk Dobiáš. Dvojpatrové centrum obsahuje aulu, tři učebny, kanceláře a počítačovou učebnu.

Etiopie patří mezi nejchudší země světa a svojí mírou gramotnosti je hluboko pod průměrem subsaharské Afriky. Rozvoj vzdělání je všeobecně pokládán za jeden z klíčových elementů celkového rozvoje Etiopie, která patří mezi nejchudší země světa a svojí mírou gramotnosti je hluboko pod průměrem subsaharské Afriky. Úroveň kvalifikace učitelů je na velice nízké úrovni, proto se společnost Člověk v tísni rozhodla vzdělávací centrum otevřít.

Člověk v tísni působí na jihu Etiopie od roku 2003 a zaměřuje se hlavně na oblast školství. Společnost doposud v Etiopii otevřela základní experimentální školu v Alabě zaměřenou na aplikaci a propagaci moderních vyučovacích metod a střední internátní školu pro sirotky v Awasse. Z peněz veřejné sbírky uspořádané ve spolupráci s českými skauty byla vybudována základní škola v Asore, v současnosti probíhá stavba základních škol v Lante a Yirgachefe. Z českých zdrojů je také realizována výstavba hygienického zázemí pro komunitní školu v Awasse.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz