Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ropáci jsou novým prezidentem nadšeni

5.3.2003
BRNO [Děti Země Brno]
Autor: Miroslav Patrik, tel: 603 574 289

Podle publicisty Miloše W. Mlčocha z Ekologické sekce Spolku krušnohorských ropáků přijali ropáci Václava Klause jako nového českého prezidenta s velkým uspokojením, neboť splňuje všechny náročné požadavky pro úspěšný rozvoj příropy na úkor přírody. Ropácké hnutí se tak cítí ještě silnější, neboť v jeho osobě bude moci nejméně na pět let lépe ovládat českou vysokou politiku a jejich preference tak mohou ještě více vzrůst. Ropáci zároveň přiznávají, že jejich ideologie má na většinu poslanců a senátorů významnější vliv, než si někteří lidé dokáží připustit.

„Ropácké hnutí důrazně odmítá tvrzení, že Václav Klaus byl od počátku kandidátem ODS a že ho zvolili především nezodpovědní zástupci z ČSSD a KSČM,“ informoval Miloš W. Mlčoch postoj ropáků na tyto hlavní rozšířené omyly různých komentátorů a politických analytiků. Václav Klaus byl od počátku kandidátem ropáků, a proto ho hlavně zvolili nositelé ropáckých myšlenek napříč politickým spektrem.

„Zvolením Václava Klause za prezidenta určitě nepropadáme zmaru. Naopak, ještě více nás to motivuje pro další práci na poli ochrany životního prostředí,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země k nové situaci.

Václav Klaus už před rokem ropákům slíbil, že po svém zvolení zabrání neproduktivním sporům o smyslu občanské společnosti a ochrany přírody a vůbec dalšímu filozofování. Výměnou za to mu ropáci slíbili sehnat potřebný počet hlasů.

„Ropáci také české veřejnosti přiznávají, že jsou už dávno nalezlí ve vysoké politice. Václav Klaus se totiž stal v roce 1993 prvním českým ropákem a za dva roky jako opět první Čech vyhrál anketu o nejpitomější výrok z oblasti životního prostředí, když prohlásil, že ekologie není věda, s vědou nemá nic společného, je to ideologie,“ vyjmenovává Mlčoch další úspěchy ropáků.

Vliv ropáckého hnutí také dokládá i to, že sekundantem Klause pro volbu prezidenta byl Miroslav Beneš, který se stal ropákem za rok 2001, a tajemníkem nového prezidenta je další příznivec ropáků a autor řady skvělých antiekologických výroků publicista Ladislav Jakl.

Přesto Děti Země českou veřejnost upozorňují, že uzávěrka pro zasílání nominací do ankety o Ropáka roku 2002 a ankety Zelená perla o antiekologický výrok je již v pondělí 10. března na adrese Dětí Země, Cejl 48/50, 602 00 Brno, dz.brno@email.cz. Formulář je na stránce www.detizeme.cz/ropak. Kandidáty může poslat kdokoliv, pokud uvede jejich jména a důvod navržení, resp. citaci výroku. Výsledky budou zveřejněny v pátek 25. dubna na soirée v brněnském divadle Husa na provázku.










Příloha tiskové zprávy Dětí Země ze dne 5. března 2003:

Ropáci jsou novým prezidentem nadšeni

Ocenění Václava Klause od ropáckého hnutí (viz www.detizeme.cz/ropak)

Titul Ropák roku 1993 získal předseda české vlády a předseda ODS Václav Klaus (a také ještě ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý z ODA).
Důvody: Za neocenitelnou pomoc ropáckému hnutí při konečném rozhodnutí dostavět jadernou elektrárnu Temelín, za promyšlenou ekologickou politiku, která přeměňuje nepotřebnou PŘÍRODU na rozhodující ekonomický ukazatel - výši hrubého domácího produktu, za článek v Českém deníku ze dne 21. 5. 1993 pod názvem „Jarní procházka“, na které se nikde nesetkal s žádnou ekologickou katastrofou a za oprávněně břitkou výtku sedmi ekologickým odborníkům, kteří málo porozuměli širším souvislostem ochrany životního prostředí (dopis od Ing. M. Barchánka, Ing. I. Dejmala, JUDr. V. Mezřického, Ing. arch. M. Říhy, RNDr. P. Šremera, Ing. J. Vavrouška a Ing. V. Vučky z 1. 11. 1993).

Vítězem ankety o nejpitomější výrok z oblasti životního prostředí za rok 1995 se stal předseda české vlády a předseda ODS Václav Klaus, který na přednášce v aule UP v Olomouci dne 24. 4. 1995 veřejně prohlásil: „Ekologie není věda. S vědou nemá nic společného. Je to ideologie.“

Příklad podpory ropáckému hnutí Ladislavem Jaklem, poradcem Václava Klause

„Obhájci kvót pro americké filmy, bojovníci proti automobilismu, vrhači dlažebních kostek do prodejen s coca-colou, propagátoři mimořádného zdanění vyšších příjmových skupin, ekologičtí radikálové a antiglobalizační výtržníci, anarchisti, náboženští fanatici, autoři výroku „vrazi z Wall Streetu“, bojovníci proti hodinkám s vodotryskem a extrabuřtům, prosazovatelé myšlenky, že lidem smí být dovoleno kupovat jen to, co racionálně spotřebují..., ti všichni patří do jednoho myšlenkového světa s šílenými teroristy z Manhattanu (možná bych mol tento soubor vybrat i šikovněji, ale o to teď nejde).“ MF Dnes ze dne 14. 9. 2001 v článku Všechny barvy nenávisti

Vítězové anket o titul Ropák roku 2001 a Zelená perla roku 2001

Titul Ropák roku 2001 získal poslanec za ODS Miroslav Beneš za snahu zmenšit rozlohu Národního parku Šumava, za prosazování dálnice D3 z Prahy do Českých Budějovic, za podporu nevratných plastových obalů na úkor vratných při schvalování zákona o obalech a obalových odpadech a za hlavní podíl při předložení a prosazování zákona za zrušení ochrany zemědělského půdního fondu.

Vítězem ankety Zelená perla roku 2001 se stal poslanec za ČSSD František Brožík, který v Respektu z 22. 1. 2001 v článku Pobavit se a zemřít uvedl: „Vztek si chodím vybíjet do lesa, kde střílím bažanty, srnce a muflony. Naučili mě to kamarádi a je to pro mě ta nejlepší relaxace – fantasticky si při tom vyčistím hlavu.“

Galerie jedenácti ropáků za deset ročníků

1992 = Július Binder (ředitel bratislavského podniku Vodohospodářská výstavba)
1993 = Václav Klaus (předseda české vlády) a Vladimír Dlouhý (ministr průmyslu a obchodu)
1994 = František Benda (ministr životního prostředí)
1995 = František Malý (přednosta Okresního úřadu v Berouně)
1996 = Josef Kupec (podnikatel brněnské firmy INVESTprojekt s. s r. o.)
1997 = Stanislav Novotný (generální ředitel Povodí Morava, a. s. v Brně)
1998 = Miroslav Grégr (ministr průmyslu a obchodu)
1999 = Jiří Drda (poslanec a předseda představenstva liberecké firmy Termizo, a. s.)
2000 = Josef Běle (náměstek ministra životního prostředí)
2001 = Miroslav Beneš (místopředseda ODS a poslanec)


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz