Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Na besedě Arniky se řešily páteřní cyklotrasy

19.9.2002
DĚČÍN [Arnika Děčín]
Autor: Kamil Repeš, tel: 412 510 650

Desítka občanů se 18.9. 2002 sešla v Hotelu Česká Koruna, aby diskutovala o řešení cyklistických tras v Děčíně. Besedy s názvem "Řešení páteřních cyklistických stezek" se zúčastnil vedoucí odboru rozvoje a územního plánování Ing. Arch. Aleš Höll a z městského zastupitelstva se dostavila pouze Mgr. Jarmila Marková.

Ing. Höll přítomné seznámil s plánovanou stezkou pro cyklisty pod Děčínským Zámkem vedoucí podél koupaliště na Staré město, kde by se měla v budoucnu napojit na trasu směrem na Křešice. Tato trasa je již zpracována ve studii a město v současné době jedná s vlastníky pozemků o jejich odkoupení.

Další zásadní věcí, která se připravuje, je rekonstrukce Nového mostu. V roce 2001 proběhlo jednání města s Ing. Votrubcem z Dopravního inspektorátu, který navrhoval úpravu pravé boční části mostu tak, aby sloužila pouze pro pěší a cyklisty. Vzhledem k tomu, že most není ve vlastnictví města a spravovatelem je Ředitelství silnic a dálnic nezávisí rozsah a podoba rekonstrukce mostu pouze na rozhodnutí města.

Jeden z účastníků diskuse připomněl také neutěšený stav panelové cyklistické cesty vedoucí podél Labe do Žlebu. Podle Ing. Hölla je tato cesta pouze provizorní a město má zažádáno v rámci Evropských dotačních fondů o finance, které by využilo na zlepšení této trasy využívané i zahraničními turisty. V budoucnu by se měli občané dočkat například laviček podél cesty a sociálního zařízení.
Jedna z dalších možných cyklistických tras by měla vést od pětimostí podél Jílovského potoka k Ovčímu můstku. Tato trasa je v současné době již majetkově prověřena.

Od Ovčího můstku směrem na Bynov jsou podle ARNIKY možné dvě varianty, jak vyjít cyklistům vstříc. Jedna z variant je vést cyklostezku podél Teplické ulice směrem na Bynov. Je zde ale problém s pozemky před domy , které město v minulosti prodalo do soukromého vlastnictví a nebude lehké je získat zpět.
Druhá "lepší" varianta je podél Jílovského potoka, kde by v rámci rekultivace potoka mohla vzniknout jedna z páteřních cyklistických tras.

Závěrem diskuse bylo shrnutí všech variant a jejich zakreslení do improvizované mapy jehož se zhostila moderátorka večera Šárka Dostálová z organizace ARNIKA. Tato mapa bude spolu s připomínkami účastníků besedy jedním z podkladů pro studii řešící páteřní trasy v Děčíně.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz