Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekokino v Sokolově promítá již druhým rokem

5. 2. 2003 - SOKOLOV [Econnect]

Ekokino v Sokolově vstupuje svým pravidelným promítáním do dalšího roku. Divákům tak jako v loňském roce nabízí významné krátké dokumentární filmy zaměřené na životní prostředí, rozmanitost přírody, problematiku ekologie, ale také na téma "společensko-ekologické". I letošní program je složen převážně z filmů oceněných na Ekofilmu.

Na začátku roku 2002 zahájila v Sokolově provoz Ekokina Církev adventistů sedmého dne. Ve svých prostorech promítala pravidelně každý měsíc filmy s ekologickou tématikou. V nabídce byla spousta oceněných filmů z Ekofilmu 2001. V tomto duchu se rozhodla pokračovat i v roce letošním. Vždy druhé sobotní odpoledne v měsíci od 14 hodin nabídne divákům k zamyšlení 2-4 krátkometrážní filmy prezentované na Ekofilmu 2002 a dalších obdobných festivalech.

Na rok 2003 je připraveno celkem 39 filmů ve 12 promítacích dnech (4 již byly promítnuty v lednu). Patří mezi ně nejnovější české a cizí filmy, které se umístily na předních místech v jednotlivých kategoriích a dostaly některou z cen festivalu. Jmenujme alespoň snímek Mustang - cena za režii, Panelák je kamarád - cena MŽP, Ošklivá krásná muréna - nejlepší dokument na ECOmove 2001 v Berlíně. Mezi dalšími budou k vidění snímky vědecké, vzdělávací, upozorňující na ekologické problémy, dokumenty o ohrožených živočiších, ale budou zde i snímky věnující se problematice občanské společnosti, snímky o životním "ekologickém" postoji.

Program Ekokina a výběr filmů zajišťuje Tomáš Kábrt, který si je půjčuje z několika videoték, např. Agentura Koniklec, Greenpeace či různá střediska ekologické výchovy. Promítá se datovým projektorem na velké plátno. Některé filmy, které nejsou originálně dabovány či otitulkovány, se snaží doplnit živým překladem na místě. Jednotlivá představení navštěvují převážně stálí diváci, ale podle atraktivnosti tématu přicházejí i další. Nejbližší promítání se uskuteční 8. února v rámci kampaně 30 dní pro občanský sektor. Na programu bude slovenský film Mustang a český film Tomáše Škrdlanta Mnoho hlasů.


Petr Krása

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

Petr Krása

Externí redaktor Econnectu. Věnuje se přírodním vědám, zejména botanice a problematice starých a významných stromů. Pracuje na vytváření soustavy Natura 2000.

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz