Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekokroužek Střediska ekologické výchovy Ametyst a Svobody zvířat zahajuje činnost

27. 1. 2003 - PLZEŇ [Econnect]

Dne 5. února se v klubovně v Kotěrovské ulici sejdou děti, které mají zájem o přírodu a ekologii. Svoji pravidelnou činnost tak zahájí ekokroužek založený společně organizacemi Svoboda zvířat a Středisko ekologické výchovy Ametyst . Obě sdružení mají zkušenosti s ekologickou výchovou, realizují výukové programy v mateřských, základních a středních školách v Plzni a okolí.

„I když skrze výukové programy můžeme oslovit velké množství dětí, cítíme, že pro kvalitní ekologickou výchovu je důležité s dětmi pracovat dlouhodobě. Chceme nabídnout pestrý program, který bude směřovat k vytvoření pozitivního vztahu k životnímu prostředí,“ řekla nám o novém kroužku pro předsedkyně SEV Ametyst, Eva Chvojková.

V rámci programu se děti naučí poznávat a chránit přírodu, získají zodpovědný vztah k životnímu prostředí a najdou si nové kamarády. Součástí programu budou hry, soutěže, výlety do přírody, exkurze i účast v ochranářských projektech.

Obě organizace také připravily soutěž, jejímž cílem je shromáždit zejména od učitelů a studentů pedagogického směru náměty pro připravovanou publikaci na téma ochrana přírody v ekologické výchově.

Z výsledků dotazníkového průzkumu uskutečněného v rámci škol zapojených do sítě M.R.K.E.V. (školy se zájmem o ekologickou výchovu) totiž vyplynulo, že školy v Plzeňském kraji nejvíce postrádají konkrétní náměty, metodické materiály a pomůcky. Pedagogové jsou ve snaze o ekologickou výchovu často odkázáni pouze na vlastní nápady a samostudium.

Připravovaná publikace bude obsahovat různé typy námětů podle cílové skupiny, délky trvání výuky i charakteru předmětů. Jejím obsahem budou i rozsáhlejší tematické celky použitelné při přípravě školního plánu ekologické výchovy.

Uzávěrka soutěže je stanovena na 30. června 2003. Autory nejzdařilejších námětů čekají zajímavé věcné ceny. Publikace by měla být pedagogům k dispozici již na začátku školního roku 2003-2004. Do soutěže je možné se přihlásit ve Středisku ekologické výchovy Ametyst v Plzni


Petra Kolínská

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

29. 1. 2003
Vítáme!Monika

O Autorech

Petra Kolínská

šéfredaktorka zpravodajství ECN

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz