Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.10.2017 - MILOVICE [TAD z.s.]
Branný den - letiště Milovice

Reakce na šíření plakátu k akci Branný den, která se bude konat 25.10.2017 na milovickém letišti. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2017 - OSTRAVA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
ROZKOŠ bez RIZIKA v Ostravě

Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne od 18. srpna 2017 širší škálu služeb a diskrétní zázemí ženám ze sexbyznysu v novém poradenském centru v Macharově ulici. Po Praze, Brnu a Českých Budějovicích je tak Ostrava čtvrtým městem, kde ženy budou mít možnost si pravidelně ověřit zdarma své zdraví pomocí krevních testů a rychlotestů na HIV, syfilis a hepatitidu C a získat informace k pohlavně přenosným infekcím, prevenci a možnostem léčby jednotlivých infekcí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.6.2017 - PRAHA [Nadace The Bakala Foundation]
Grantová výzva: Stipendia pro znevýhodněné studující

Až dva miliony korun letos rozdělí v rámci právě otevřené grantové výzvy Bakala Foundation mezi organizace podporující sociálně a ekonomicky znevýhodněné žáky a žákyně posledních ročníků základních škol a studující na středních školách a odborných učilištích. Stipendia, která tito studující následně obdrží, jim mají pomoci dosahovat lepších školních výsledků a motivovat je v dalším pokračování ve školní docházce. Přihlášky do grantového programu nadace přijímá až do neděle 13. srpna 2017. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.6.2017 - BRNO [FERTI, z. ú. ]
Národní den neplodnosti 6.6. FERTI, z. ú.

Nezisková organizace FERTI v rámci národního dne neplodnosti 6. 6. 2017 spouští internetovou poradnu zdarma.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat31.5.2017 - PRAHA [Talentica]
Dvě třetiny Angličanů trápí nízká finanční gramotnost, Čechům zase chybí dobře fungující vedení

Na co a kolik šetřit, do čeho investovat. To jsou základní otázky, které podle nedávného výzkumu Capita Employee Benefits trápí pracující Angličany. 76 % populace by uvítalo odborné poradenství, podle výsledků studie by zaměstnavatelé měli poskytovat lepší vzdělávání ve finanční oblasti. V České republice se podle oborníků potřeby pracujících lidí liší. Téměř polovině zaměstnanců chybí dobře fungující vedení se schopností správné motivace.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat26.5.2017 - PRAHA [Iniciativa Pedagogická komora]
Školský výbor senátu hlasoval o navýšení příplatku pro třídní učitele

Výbor Senátu pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice projednával ve středu 24. května 2017 návrh novely Zákona o pedagogických pracovnících, kterou se zavádí kromě jiného i kariérní systém pro učitele. Zpravodaj zákona Jiří Růžička navrhl výboru zamítnutí novely, které výbor v hlasování poměrem hlasu 4:4 neschválil. Výbor se nakonec usnesl na doporučení návrh novely vrátit sněmovně s jedním pozměňovacím návrhem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat26.5.2017 - BRNO [SK KONTAKT Brno]
Mistrovství České republiky v plavání handicapovaných

V sobotu 3. črvna proběhne v brněnském Plaveckém stadionu Za Lužánkami ji XXII. Mistrovství České republiky v plavání tělesně postižených. Zůčastní se ho více jak plavců z Česka, Slovenska, Polska, Ruska a Rakouska. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.5.2017 - PRAHA [Letní dům, z.ú.]
Téměř sto šedesát tisíc na děti bez rodinného zázemí vynesl Dobročinný bazar Letního domu na náměstí Míru

Herecká polévka Petra Vacka a jeho kolegů z Divadla na Jezerce přilákala mnoho kolemjdoucích na Dobročinný bazar Letního domu. V pořadí desátý bazar Letního domu byl zároveň i oslavou dvaceti let od jeho založení. Výtěžek činí 159.034 Kč! Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25.4.2017 - PRAHA [Asociace dobrovolnických mentoringových programů, z.s.]
Dobrovolnické mentoringové programy mají nový web!

Asociace dobrovolnických mentoringových programů nabízí aktualizovanou a modernější verzi svých internetových stránek na adrese www.admp.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.4.2017 - HORNÍ BEŘKOVICE [Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice]
Norské fondy podpořily Psychiatrickou nemocnici Horní Beřkovice

Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice získala finanční grant ve výši 25 347 555,-Kč na výstavbu Centra komplexní rehabilitace Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice. Finanční prostředky jsou poskytnuty z finančního mechanismu Norské fondy, které v rámci České republiky administruje Ministerstvo financí ČR. Grant č. NF-CZ11-OV-2-028-2015 byl přidělen na rozšířený záměr zavedení metod ucelené psychiatrické rehabilitace. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.4.2017 - České Budějovice [Econnect/THEIA - krizové centrum o.p.s.]
Rozvod! A co na to děti?

THEIA – krizové centrum o.p.s. spolu s Krizovým centrem pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z. ú. se při své práci pravidelně setkávají s rozvodovou problematikou. Z pohledu klientů se mnohdy jedná o spory, v jejichž centru krom dospělých aktérů stojí děti. Vše se jich velmi úzce dotýká a mění jejich život a budoucnost. Mají dnes děti možnost se k těmto otázkám vyjádřit? Jaká je praxe organizací a institucí? Co na to říká legislativa? Na tyto a další otázky odpoví na odborné konferenci její účastníci. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8.4.2017 - Prague [Penta CZ s.r.o.]
Revoluční detektor čerstvosti masa FOODsniffer

P představením prvního a jediného detektoru čerstvosti masa - FOODsniffer.

Detektor čerstvosti masa FOODsniffer je zařízení, které Vám pomůže zjistit, jestli je vaše maso čerstvé, zda neohrožuje vaše zdraví, případně zda nezůstalo rozmrazené příliš dlouho. Toto mobilní zařízení během několika vteřin zjistí, zda je syrové maso, drůbež nebo ryba zkažené nebo se začíná kazit. Více v přiložené tiskové zprávě. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat15.3.2017 - PRAHA [Sociální klinika]
Sociální klinika startuje benefiční šňůru přednášek a kurzů pro veřejnost s názvem „Magie vztahů“

Sociální klinika startuje sbírku Magie vztahů, šňůru přednášek a workshopů na podporu dostupné terapie v České republice. Kurzy povedou spříznění terapeuti a terapeutky. Zájemci a zájemkyně z řad široké veřejnosti si budou moci zvolit, v jaké výši uhradí vstupné, a tím přispějí na provoz Sociální kliniky. Vybranou částku dále navýší Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Workshopy proběhnou v Praze od 5. dubna do 25. června 2017. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.3.2017 - PRAHA [Sociální klinika]
Sociální klinika startuje benefiční šňůru přednášek a kurzů pro veřejnost s názvem „Magie vztahů“

Sociální klinika startuje sbírku Magie vztahů, šňůru přednášek a workshopů na podporu dostupné terapie v České republice. Kurzy povedou spříznění terapeuti a terapeutky. Zájemci a zájemkyně z řad široké veřejnosti si budou moci zvolit, v jaké výši uhradí vstupné, a tím přispějí na provoz Sociální kliniky. Vybranou částku dále navýší Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Workshopy proběhnou v Praze od 5. dubna do 25. června 2017. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.3.2017 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s. slaví 25. výročí své existence

Organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (dále jen R-R) byla založena již v roce 1992. Jejím cílem bylo umenšit rizika spojená se sexuální prací, jejichž důsledky by postihly nejen samotné sexuální pracovnice, ale v konečném důsledku celou společnost. Činnost R-R spočívá především v prevenci, diagnostice a léčbě pohlavně přenosných infekcí, poskytování sociálních a terapeutických služeb a prosazování práv sexuálních pracovnic. Naší specialitou je divadelní soubor ROZKOŠ, jehož aktéři jsou sexuální pracovnice a lidé ohroženi vyloučením nebo žijící na hranici chudoby (muži z bývalého divadelního souboru Ježek a Čížek). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.2.2017 - PRAHA [Svaz tělesně postižených v České republice z. s.]
Nabídka PC kurzů pro osoby se zdravotním postižením

Svaz tělesně postižených nabízí lidem se zdravotním postižením účast na PC kurzech zdarma. Kurzy začínají 21. a 22. února 2017. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5.1.2017 - Praha [Toulcův dvůr, z.s.]
Více jak 500 brýlí poputuje lidem do postižených oblastí

Od listopadu probíhala ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr sbírka použitých dioptrických a slunečních brýlí. Ty poputují, ve spolupráci s Refrakčním centrem Praha, lidem do oblastí postihnutých přírodní katastrofou. Zájem o sbírku byl natolik velký, že se k ní připojila i MČ Praha 9 a Optika Policar. K dnešnímu dni, kdy sbírka skončila, čítá více jak 500 kusů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.12.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Pozvánka na pochod ROZKOŠE bez RIZIKA s červenými deštníky proti násilí na sexuálních pracovnicích

ROZKOŠ bez RIZIKA pořádá v souvislosti se Světovým dnem za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích pochod proti násilí na lidech pracujících v sexbyznysu. V sobotu 17. prosince v 15. hodin vyjdeme od radnice na Karlově náměstí a přes Václavské náměstí půjdeme do Vrchlického sadů, kde už tradičně pochod ukončíme zapálením svíček. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30.11.2016 - PRAHA [Profinit]
Vzdělání dětí z dětských domovů podpořeno částkou 101 010 korun

Obecně prospěšná společnost Dejme dětem šanci, která pomáhá dětem z dětských domovů vstoupit do samostatného života, uspořádala 15. listopadu 2016 v pražském Jalta Boutique hotelu Vánoční charitativní večer. Cílem bylo představit problematiku integrace těchto dětí do společnosti a zároveň je podpořit. Organizaci jako patron pomáhá i společnost Profinit, která podpořila její činnost částkou 101 010 korun. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24.11.2016 - PRAHA [Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky – profesní komora biotroniků Josefa Zezulky]
TK - Rozpor tady a tam je doslova explozivní

Svaz Sanátor – komora biotroniků svolává tiskovou konferenci. Dne 30.11.2016 v 11:00 hod – Presscentrum Syndikátu novinářů ČR, Senovážné náměstí 23, Praha 1 s názvem Rozpor „tady a tam“ je doslova explozivní. Tiskovou konferenci povede známý moderátor Slávek Boura. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 175 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz