Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat11.9.2002 - PRAHA [Medáci]
Karnevalový průvod za Medáky projde městem - Ohrožené kulturní centrum stále pokračuje

Další ze série protestních akcí dnes pořádá Dobročinný spolek Medáků. V 16 hodin se dnes sejdou účastníci karnevalového průvodu, který posléze projde městem až k Andělu. Lidé v divadelních kostýmech a maskách budou zvát kolemjdoucí na kulturní programy do starých Střešovic a upozorňovat na nejistou budoucnost kulturního centra. Účastníci budou také sbírat podpisy pod petici za pokračování projektu Medáků. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, regionální rozvoj::
 

Vybrat24.8.2002 - Konstantinovy Lázně [INEX SDA]
Mezinárodní dobrovolnický projekt v Konstatninových Lázních

V pondělí 19. 8. 2002 byl v Konstantinových Lázních ukončen mezinárodní dobrovolnický tábor, tzv. workcamp. Tábor pořádalo občanské sdružení INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, občanské sdružení Pomozme si sami, Mikroregion Konstantinolázeňsko a obec Konstantinovy Lázně. Podobných projektů se konalo v mikroregionu již více. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2002 - Plzeň [INEX SDA]
Přes hranice na kolech - “CROSSBORDERS ON BIKES”

Dne 15.8.2002 začíná v Liberci putovní česko-německo-polský projekt mládeže s názvem „Přes hranice na kolech“ jehož hlavními cíli bude poznávání oblasti bývalých Sudet, komunity Lužických Srbů a ochrana přírody v německé, české i polské části Euroregionu Nisa. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat30.7.2002 - Konstantinovy Lázně [INEX SDA]
Mezinárodní dobrovolnický tábor v Konstantinových Lázních začíná

V pondělí 5.8.2002 začne v Konstantinových Lázních mezinárodní dobrovolnický projekt, zaměřený na dokumentování drobných sakrálních památek v okolí obce. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.7.2002 - KARLOVY VARY [Děti Země]
Výstavba naučné stezky zahájena předáním petice

Dnes před polednem předali aktivisté sdružení Dětí Země hejtmanovi karlovarského kraje petici proti ohrožení Doupovských hor obřím zábavním areálem, jejíž významnou součástí je i požadavek na ochranu místní přírody před obdobnými projekty. Souhlasné stanovisko s textem petice vyjádřilo přes dva tisíce signatářů, převážně obyvatel Karlovarska. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat26.4.2002 - PRAHA [Arnika]
Územní plán Pražského regionu: Krajský úřad klame veřejnost

Hejtman Středočeského kraje na podzim přislíbil, že v konceptu územního plánu Pražského regionu bude alternativa k dálnici D3 zapracována rovnocenně s dálnicí D3. Protože se tak však nestalo, připomněly mu obce jeho slib a vyzvaly jej ke schůzce. V těchto dnech probíhají veřejná projednávání tohoto konceptu, který je problematický nejen kvůli dálnici D3. V internetové prezentaci územního plánu řada záměrů chybí a Krajský úřad tak spíše klame než informuje veřejnost. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat22.4.2002 - PLZEŇ [Děti Země]
Alternativní doprava nemá v Plzni zelenou

Město Plzeň nedodržuje své platné Zásady dopravní politiky. Přes proklamovanou podporu "prostorově a ekologicky méně náročných druhů dopravy" je při rozdělování finančních prostředků upřednostňováno budování kapacitních komunikací uvnitř města. V rámci Dnů alternativní dopravy dnes začala distribuce pohlednic, kterými mohou občané apelovat u primátora města Plzně na dodržování Zásad dopravní politiky města Plzně a zvýšení podpory alternativní dopravy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat4.3.2002 - BRUNTÁL [Arnika Ostrava]
Havlovi zahráli pro Nové Heřminovy

Téměř hodinu a půl trvajícím koncertem podpořili 1. března v bruntálském Open House hudebníci Vojtěch a Irena Havlovi Nové Heřminovy, obec, která stojí na místě plánované protipovodňové přehrady. Havlovi projevili své sympatie odpůrcům přehrady tím, že vstoupili do sdružení ARNIKA.
Celý text ::životní prostředí, kultura, regionální rozvoj::
 

Vybrat3.3.2002 - Strážnice [INEX - SDA]
Proběhl svátek oskoruší

V sále kulturního domu Strážničan ve Strážnici dne 2. března proběhla kulturní akce večer věnovaná oskoruším, vzácnému stromu který má na Jihovýchodní Moravě svou tradici. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat13.2.2002 - PRAHA [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Arnika brání neopakovatelné kouzlo starých Střešovic

ARNIKA zásadně nesouhlasí s pokračující likvidací starých Střešovic a s připravovaným vystěhováním Dobročinného spolku Medáků z těchto objektů. Znepokojení s avizovaným záměrem a žádost o vysvětlení současné situace vyjádřila ARNIKA ve svém včerejším dopise starostovi a zastupitelům městské části Prahy 6. „Se starými Střešovicemi mizí kus historické Prahy,“ zdůvodňuje aktivitu ARNIKY její místopředseda RNDr. Jindřich Petrlík. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat19.12.2001 - Kostelecké Horky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V Kosteleckých Horkách bude živý Betlém režírovat francouzská dobrovolnice

V neděli 23.prosince ve tři hodiny odpoledne začne Andělským vytrubováním u Obecního úřadu v Kosteleckých Horkách Betlémská hra. Děj se posléze přesune na dvůr, zahradu a do původní roubené sýpky Venkovského centra Sdružení dobrovolných aktivit INEX. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat18.12.2001 - Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat12.11.2001 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Přehled aktivit k roku dobrovolníků na JV Moravě

Přikládáme přehled anktivit INEX - Sdružení dobrovolných aktivit na Jihovýchodní Moravě. Jedná se o výstavy, besedy a otevření dalšího venkovského projektu. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj::
 

Vybrat2.10.2001 - CHOCEŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
O víkendu bude otevřena první trasa Choceňské naučné cyklostezky

Milovníci a příznivci stále populárnějšího cyklistického sportu budou mít v sobotu 6.října příležitost projet si první trasu právě otevírané Choceňské naučné cyklostezky. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat19.8.2001 - BROUMOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Prezident Václav Havel podpořil občanské aktivity na Broumovsku

Prezident republiky Václav Havel poctil dne 14. srpna 2001 svou návštěvou občanské iniciativy na Broumovsku a podpořil tak program Oživení Broumovska. Návštěva byla významnou možností jak seznámit prezidenta s konkrétními výsledky přes čtyři roky trvajícího úsilí o obnovu krajiny, o rozvoj občanského a kulturního života v regionu, obnovu tradic i uplatnění životních alternativ. Cesta prezidenta souvisí s jeho dlouhotrvajícím zájmem o téma krajiny, venkovského prostoru a jejich využívání. Šlo o návštěvu zaměřenou výhradně na konkrétní otázky občanské společnosti a trvale udržitelného života přímo v centru občanského dění. Cílem organizátorů bylo seznámit pana prezidenta s nemalými pozitivními změnami, které se na Broumovsku odehrály, a požádat jej o udržení a případně zvětšení politického a právního prostoru pro činnost občanských iniciativ. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat19.8.2001 - BROUMOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Skončil česko-německý projekt Hartenberg-Broumovsko

V pátek 17.srpna skončil jeden ze zajímavých projektů občanského sdružení INEX – Sdružení dobrovolných aktivit „Hartenberg – Broumovsko na kolech“. Tématem projektu byly česko-německé vztahy a ekonomické a ekologické problémy v oblasti bývalých Sudet. Během 14 dní prožila skupinka mladých lidí z Německa a České republiky spoustu nevšedních dobrodružství – putování na kole, dobrovolnou práci na hradě Hartenberg i různorodý studijní program, což jistě odpovídá představě netradičně strávených prázdnin. Celý text ::regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat13.8.2001 - BROUMOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit; TUŽ se Broumovsko]
Prezident republiky Václav Havel se setká s dobrovolníky a aktivisty občanských sdružení

Prezident republiky Václav Havel navštíví v úterý 14. srpna 2001 Broumovsko. Přijede se seznámit osobně s programem Oživení Broumovska, na němž se podílejí občanské iniciativy TUŽ se, Broumovsko!, Sdružení dobrovolných aktivit INEX, Collegium pro arte antiqua a další organizace i jednotliví občané, sdružení v platformě Cesty ke kořenům. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat1.8.2001 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci pro Dům z modrého kamene

Ve dnech 1.8. až 16.8. proběhne v Kosteleckých Horkách u Chocně další akce Sdružení dobrovolných aktivit INEX, při které se sejde deset mladých lidí šesti národností, aby pracovali na projektu dobrovolnického centra a pro obec. Projekt organizuje a financuje Sdružení dobrovolných aktivit INEX – SDA. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat15.7.2001 - KODTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní projekt s dobrovolníky pořádá v Kosteleckých Horkách u Chocně Sdružení dobrovolných aktivit INEX

Mezinárodní projekt s dobrovolníky pořádaný v Kosteleckých Horkách u Chocně občanským sdružením INEX – Sdružení dobrovolných aktivit v červenci 2001 hostí kromě českých dobrovolníků i mladé lidi z Evropských zemí. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 63 | 64 | 65

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz