Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat21.11.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Setkání skautských sběratelů 2017

řiadvacátý ročník Mezinárodního setkání skautských sběratelů proběhne v sobotu 25. listopadu od 8.30 v prostorách Právnické fakulty Univerzity Palackého. Zájemci o prodej či nákup odznaků, pohlednic, časopisů, knih, známek a dalších skautských sběratelských komodit, budou mít jedinečnou příležitost rozšířit své sbírky. Akce každoročně přiláká také zahraniční návštěvníky z Polska a Slovenska. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.11.2017 - Praha [Rozalio - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování, z. s.]
Přijďte si roztočit kolo očkovací loterie aneb Rozalio slaví 17. listopad účastí na Sametovém posvícení

Je to tady! Česká republika čelí invazi! Ale pozor – jde o invazi kachen. Množí se poplašné zprávy a „fake news“, které odvádějí pozornost od důležitých problémů naší společnosti. Některé zprávy působí tak absurdně, že nevíme, zda je brát vážně, nebo je označit za novinářské kachny. Toto není kachna! je proto mottem šestého ročníku karnevalového průvodu Sametové posvícení, který satirou vyzývá ke kritickému myšlení a schopnosti odstupu. Letos se akce poprvé zúčastní také spolek Rozalio s výjevem Povinná očkovací loterie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat20.10.2017 - PRAHA [Pionýr]
Vyjádření důvěry i ocenění Pionýru

Středa 18. 10. 2017 byla pro Pionýr zásadním milníkem. Přinesla uznání i praktický příslib víceleté podpory činnosti ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Pan ministr, prof. Stanislav Štech, bezprostředně před podpisem „smluv o dlouhodobé spolupráci při naplňování Koncepce podpory mládeže na období 2014–2020“ pronesl: „Dnešní akt byl dlouho připravovaný a velmi očekávaný a je především vyjádřením důvěry. Z naší strany je to velké poděkování za to, co děláte. Vnímám to tak, že pro vás je podpis smlouvy závazkem, který znamená, že budete pokračovat v tom, co děláte.“ Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.10.2017 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
INEX-SDA pořádá událost s tématem lokálního dobrovolnictví

Multifunkční kulturní centrum Studio Alta ožije ve čtvrtek 19. října večerní akcí, kterou pořádá organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Pravidelně pořádaná akce INEXpub bude nést tentokrát téma ‘’Bring it back home - proč po návratu z ciziny pokračovat v dobrovolnictví doma’’. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat2.10.2017 - MILOVICE [TAD z.s.]
Branný den - letiště Milovice

Reakce na šíření plakátu k akci Branný den, která se bude konat 25.10.2017 na milovickém letišti. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.9.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Skauti pokračují v obnově poutního místa

Ve Staré Vodě u Libavé bude o víkendu 22. - 24. 9. pokračovat skautský projekt Obnova Staré Vody. Skauti z Česka, Polska a Kanady dlouhodobě pracují na úpravě a udržování areálu v okolí poutního kostela sv. Anny a sv. Jakuba Většího, tedy v místě bývalé významné obce, která zanikla krátce po druhé světové válce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.9.2017 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Jablečná slavnost v Hostětíně

Vůně jablečných moučníků, chuť jablečného moštu, hudba, ukázky řemesel, hry pro děti, divadlo a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně poslední neděli v září.

Program Jablečné slavnosti nabízí návštěvníkům řemeslný jarmark, výstavu domácích jablečných moučníků i jejich prodej, přehlídku regionálních odrůd ovoce a další atraktivní a zábavný program. Vaši duši potěší hudba, folklórní vystoupení, divadelní představení či muzicírování cimbálové muziky. Dospělí i dětští návštěvníci se mohou zapojit do her, soutěží, putování po sochách v krajině kolem obce či vyhrát ceny v bohaté tombole. Jedinečným občerstvením při této akci je čerstvý jablečný mošt.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat13.9.2017 - HOSTĚTÍN [ZO ČSOP Veronica]
Staňte se dobrovolníky na Jablečné slavnosti v Hostětíně

Sto pomocných párů rukou potřebují každoročně organizátoři Jablečné slavnosti v Hostětíně. Akce je unikátní nejen svým atraktivním jablečným programem, ale také tím, že se na ní podílí řada dobrovolníků. Letos mezi nimi můžete být i vy, a to v neděli 24. září 2017. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat21.8.2017 - Dýšina [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa podporují kulturní dění v Dýšině

Západočeská vesnice Dýšina ve dnech 27. 8. - 10. 9. 2017 bude hostit skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přispějí k obohacení programu v obci. Sedm mladých lidí z celého světa se bude podílet nejen na organizaci tradičních pivních slavností, ale také na přípravách základní školy na nový školní rok a úpravě zeleně v okolí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.8.2017 - Šternberk [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Klášter Šternberk plný mezinárodních dobrovolníků

Bývalý augustiniánský klášter Šternberk ve dnech 27. 8. - 10. 9. 2017 poprvé navštíví mezinárodní skupina dobrovolníků. V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu nadšenci z Německa, Chorvatska, Francie, Polska, Mexika, Ruska a Čech budou společnými silami přispívat ke zvelebení klášterní zahrady a kláštera samotného. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.8.2017 - Stará Knížecí Huť [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníky z celého světa čeká dobrodružství v Českém lese

20. 08. až 08. 09. 2016 se na území CHKO Český les nedaleko vesnice Stará Knížecí Huť uskuteční pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX - SDA) a mezinárodní asociace EUROSOLAR (European association for renewable energy) dobrovolnický projekt Back to nature. Zúčastní se ho mladí lidé z celého světa, od Taiwanu po Mexiko. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.8.2017 - Kyšice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celého světa opět po roce míří do Kyšic u Plzně

V Kyšicích na Plzeňsku zavládne v termínu od 20. srpna do 3. září mezinárodní atmosféra. Dobrovolníci různých národností se v rámci projektu, který společně připravují Martina Beranová a organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA), přijedou postarat o obecní zeleň a také uspořádají dětský den na rozloučenou s prázdninami, při kterém budou mít místní děti možnost zahrát si hry a vyzkoušet aktivity, které se hrají jinde ve světě a tím poznávat odlišnosti jiných kultur. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.8.2017 - Hlásnice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hlásnice žije dobrovolnictvím

Na dva týdny od 20. 8. do 3. 9. se Hlásnice stane domovem pro desítku dobrovolníků. Sjedou se sem z celého světa, aby se podíleli na vybudování stezky, která propojí Hlásnici s okolím. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.8.2017 - Liberec [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
S ochranou přírody letos již podruhé pomohou mladí dobrovolníci z Evropy, Asie i Ameriky

Patnáct dospívajících lidí z nejrůznějších koutů světa se v termínu 14. - 27. 8. 2017 setká v Liberci na mezinárodním dobrovolnickém projektu (tzv. workcampu), který pořádá místní nezisková organizace Čmelák – společnost přátel přírody ve spolupráci s INEX-SDA. Během dvou týdnů pomohou s obnovou přírodních lokalit v okolí Liberce a Jablonném. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.8.2017 - Horní Maršov [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Do Horního Maršova opět zavítají dobrovolníci ze zahraničí. Budou se podílet na rekonstrukci pobytového střediska ekocentra SEVER

Středisko ekologické výchovy SEVER v Horním Maršově bude od 13. do 27. srpna 2017 hostit ekologicky zaměřený workcamp (mezinárodní dobrovolnický projekt) ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.8.2017 - OSEK [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Hrad Rýzmburk budou opravovat dobrovolníci z celého světa

Hrad Rýzmburk se ve dnech 13. - 26. 8. 2017 stane dějištěm mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Dvoutýdenní akce, jejíž iniciátorem je město Osek, se po úspěšné loňské spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) bude konat již podruhé. Hrad Rýzmburk ležící poblíž Oseku získalo město teprve před třemi lety a chce památku, která je nyní spíše zříceninou, uvést do lepšího stavu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.8.2017 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci ze Španělska, Turecka, Ruska, Francie, Itálie i Česka zrenovují holešovický kulturní hub Studio ALTA

Tvořivé prostory Studia ALTA se v srpnu dočkají neobvyklé péče: skupina nadšených dobrovolnic a dobrovolníků z několika evropských i mimoevropských zemí se sjede ve dnech 9. - 22. 8. 2017 do Holešovic, aby společně s místními připravili známé pražské kulturní centrum na další sezónu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.8.2017 - JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Cesta kolem světa s dobrovolníky z různých zemí

V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu proběhne od 12. – 19. srpna v Jizbicích tábor pro mentálně a tělesně postižené děti a mladistvé. Do České republiky přijedou pomáhat dobrovolníci z Korey, Japonska a dalších zemí. Projekt pořádá Centrum pro všechny ve spolupráci s organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat31.7.2017 - KADAŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Mezinárodní lektoři angličtiny přijedou do Kadaně učit děti anglicky

Celkem 5 zástupců z pěti zemí přijede ve dnech 6. - 20. 8. do severočeského města Kadaň, aby pomáhali organizátorům z kadaňské organizace RADKA při výuce angličtiny na dětských táborech. Již třetím rokem tak pokračuje spolupráce mezi dobrovolnickou organizací INEX-SDA a veřejně prospěšnou organizací RADKA, která se snaží pomoci dětem při výuce angličtiny a v uvědomění si celosvětové sounáležitosti. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat31.7.2017 - ŽÍTKOVÁ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci ze světa se sjedou kosit na Žítkovou

Do přírodní rezervace Hutě v blízkosti obce Žítková přijede ve dnech 5. 8. – 19. 8. 2017 skupina dobrovolníků ve věku 20 – 26 let. Zapojí se do tradičního kosení trávy, sušení sena a úklidu luk. Akce je společným projektem organizací INEX-SDA a Základní článek Hnutí Brontosaurus Mařatice. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz