Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat13.9.2002 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dohledy z Rozhledny

To je název slavnostní akce na zakončení letní sezóny na rozhledně Travičná u rekreační oblasti Lučina v CHKO Bílé Karpaty V neděli 22.9 odpoledne proběhne řada akcí které jistě potěší malé i velké návštěvníky. Bude tu ochutnávání burčáku, jízda na koni , dojení koz, přehlídka napoleonských vojáků, slaňování a záchranná akce hasičů, výcvik dravců a psů, soutěž v louskání ořechů a také závěrem malý ohňostroj.
Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat13.9.2002 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolnických aktivit]
MEZINÁRODNÍ DOBROVOLNICKÝ PROJEKT V Bílých Karpatech

V pondělí 9.9. 2002 začal v jižní části CHKO Bílé Karpaty mezinárodní dobrovolnický tábor, tzv. workcamp. Tábor pořádalo občanské sdružení INEX -- Sdružení dobrovolných aktivit, občanské sdružení EKOTON, obec Tvarožná Lhota, Kněždub a Sdružení obcí mikroregionu Strážnicka Podobných projektů se konalo v mikroregionu již více. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Ministr Němec lhal ve sněmovně, aby prosadil omezení práv občanů. Záminkou se staly povodně.

Poslanecká sněmovna, která dnes jednala ve stavu legislativní nouze o balíčku povodňových zákonů, podpořila omezení práv občanů v novele stavebního zákona, které spočívá ve vyloučení občanských sdružení z okruhu účastníků řízení podle tohoto zákona. Toto omezení přitom nijak věcně nesouvisí s urychlením stavebních prací v záplavami postižených oblastech. Povodňová situace tak byla zneužita k odstranění veřejné kontroly rozhodování stavebních úřadů, která se nelíbila mnoha úředníkům a politikům prosazujícím zájmy nejrůznějších podnikatelských lobby. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12.9.2002 - PRAHA [MKC]
Rozmanitost do knihoven: hledání cest k tolerantnosti

Studie uskutečněná v zemích EU na jaře roku 1997 ukázala, že problém rasismu a xenofobie v členských státech nabývá znepokojivých rozměrů: asi 33 procent dotázaných otevřeně přiznalo, že jsou poměrně nebo velmi rasističtí. Rasismus začíná tím, že podporuje rozdíly – opravdové nebo smyšlené. Na základě předsudků můžeme odmítat lidi ještě předtím, než jsme se o nich vůbec něco dozvěděli. A právě proto vznikl projekt „Rozmanitost do knihoven“. Jeho cílem je vytvořit cestu a prostor pro poznávání rozmanitých kultur a etnických menšin žijících v České republice a přispět k hledání společného řešení otázek mezietnického soužití. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat11.9.2002 - BRNO [Nadace Partnerství]
Porota vybrala 12 finalistů ankety "Strom roku 2002"

Nadace Partnerství ve spolupráci s Regionálním sdružením Českého svazu ochránců přírody v Brně vyhlásily celostátní anketu "Strom roku 2002". Dne 9. září vybrala porota složená z odborníků a osobností 12 finalistů ankety. Tyto stromy budou uveřejněny na internetových stránkách programu Strom života Nadace Partnerství www.stromzivota.cz a v 39. čísle časopisu Květy, které vyjde 26. září . Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat11.9.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis, Greenpeace]
Poslanci rozhodnou, zda dojde ke zneužití povodní k omezení účasti veřejnosti

Zítra má Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR jednat o omezení práva veřejnosti účastnit se správních řízení. Již druhý takový návrh podává tentokrát samotná vláda, přestože premiér Špidla v projevu po povodních sliboval, že vláda nebude využívat složité situace k prosazení návrhů, který by jinak prosaditelné nebyly (1). Současně se dá předpokládat, že svůj návrh na omezení účasti veřejnosti ve správních řízeních zopakuje také poslanec Dub (ODS). Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat8.9.2002 - BRNO [Ekologický právní servis]
Případ mrtvého Roma byl vrácen k náležitému šetření

Státní zástupkyně Okresního státního zastupitelství Brno - venkov vyhověla stížnosti zmocněnce poškozené z 22. srpna 2002 a vrátila případ pádu romského občana z okna policejní stanice s následkem smrti inspekci ministra vnitra, která by měla začít případ konečně po více než dvou měsících šetřit. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat6.9.2002 - BEROUN [Děti Země]
Festival Vo Patro Vejš se vydařil!

Minulý víkend se konal na hradě Točník na Berounsku festival Vo Patro Vejš, jehož smyslem bylo seznámit veřejnost se záměrem vybudování Centra neziskového sektoru v Berouně a získat část prostředků na invalidní plošinu do tohoto zařízení. Na výtah pro vozíčkáře přibylo téměř čtyřicet tisíc korun. Tuto neděli proběhne v Klubu Labe v Hořovicích veřejná velkoplošná videoprojekce sestřihu z festivalu. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat26.8.2002 - PILNÍKOV [INEX SDA]
Dobrovolná práce a divadelní putování

Mezinárodní dobrovolnický projekt pořádá 6.8. – 9.9. 2002 Sdružení dobrovolných aktivit INEX – SDA, obec Pilníkov a Společenství obcí Podkrkonoší. Projekt má svou tradici v oblasti Společenství obcí Podkrkonoší od roku 2000 (podvakrát se konal v obci Kohoutov). Také letos se ho účastní mladí lidé z celého světa a má dvě základní části: 10 dní dobrovolné práce pro obec (úprava hřbitovní cesty a zdi, v případě nepřízně počasí úklid bývalého rekreačního objektu či výpomoc ve škole) s rozvrhem 4-6 pracovních hodin denně a divadelní putování. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat24.8.2002 - Konstantinovy Lázně [INEX SDA]
Mezinárodní dobrovolnický projekt v Konstatninových Lázních

V pondělí 19. 8. 2002 byl v Konstantinových Lázních ukončen mezinárodní dobrovolnický tábor, tzv. workcamp. Tábor pořádalo občanské sdružení INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, občanské sdružení Pomozme si sami, Mikroregion Konstantinolázeňsko a obec Konstantinovy Lázně. Podobných projektů se konalo v mikroregionu již více. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat23.8.2002 - PRAHA [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
Junák vyslal do zaplavených oblastí více než 400 dobrovolníků

Za posledních 14 dní odjelo na pomoc postiženým záplavami více než 400 starších skautů a skautek. Pomáhali či pomáhají na dvaceti místech ČR, například v Kralupech, Neratovicích, Zbraslavi, Letech, Višnové či Českém Krumlově. Tento víkend vyjíždí další do Jižních Čech, Litoměřic a Prahy. Zájemci z řad skautů starších 15 let, kteří chtějí nabídnout svou pomoc se mohou stále hlásit na tel. číslech ústředí Junáka 02/24 102 284 či 0724/047 450. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat21.8.2002 - Horní Pohleď [INEX SDA]
Dobrovolníci ze tří kontinentů zamířili do Horní Pohledi

Už od zítřejšího dne se sjíždějí zahraniční dobrovolníci do Horní Pohledi, aby se zúčastnili mezinárodního projektu pořádaného Sdružením dobrovolných aktivit a obcí Horní Pohleď. Dobrovolníci zde stráví dva týdny plné nových zážitků a zkušeností, které budou jejich jedinou odměnou za pomoc při úpravě starého statku. Tento projekt je uskutečňován v rámci programu Ruce a historie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.8.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni zahájil provoz anglických webových stránek o povodních

Společnost Člověk v tísni při ČT ve spolupráci s Nadací VIA dnes na adrese www.floods.cz zprovoznila webové stránky, které informují obyvatele anglicky mluvících zemí o tom, jak mohou pomoci oblastem postiženým záplavami v ČR. Stránky byly uvedeny do provozu také díky České tiskové kanceláři, která pro ně poskytla fotografie a své anglické zpravodajství. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, internet::
 

Vybrat18.8.2002 - PLZEŇ [Česká katolická charita]
Brigádnické týmy v Plzni a ve Švihově čekal další pracovní den

Další pracovní den čekal brigádnické týmy, které provádějí čištění a desinfekci zdiva s pomocí speciálního vybavení v Plzni a ve Švihově. Skupiny pracují s ostřikovacími soupravami a s vysoušeči pod vedením pracovníků Diecézní charity Hradec Králové. Královéhradečtí získali zkušenosti s povodněmi před pěti a čtyřmi lety. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat18.8.2002 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Česká katolická charita ]
Tři skupiny povodňových asistentů se dnes rozjely do zatopených vesnic na jihu Čech

Tři skupiny povodňových asistentů se dnes rozjely do zatopených vesnic na jihu Čech - do povodí Lužnice, na Netolicko a na Prachaticko. "Voda už opadá, ale stále jsou oblasti, kam jsme se nemohli dostat," uvedl Jiří Borik z Olomouce, vedoucí prvního z týmů. Do Třeboně, Lomnice a Suchdola nad Lužnicí a Majdalény vezli potraviny, pitnou vodu, nářadí, desinfekční prostředky, ale i montérky. Předávali je obecním úřadům a Farním Charitám. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Společnost Člověk v tísni při ČT vyhlásila sbírku na pomoc lidem zasaženým povodněmi

Dnes v odpoledních hodinách zasedl krizový štáb společnosti Člověk v tísni při ČT, aby projednal možnosti pomoci lidem, zasaženým povodněmi. Na základě výsledků jeho jednání bylo rozhodnuto, že společnost okamžitě zahájí veřejnou sbírku. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat12.8.2002 - Plzeň [INEX SDA]
Přes hranice na kolech - “CROSSBORDERS ON BIKES”

Dne 15.8.2002 začíná v Liberci putovní česko-německo-polský projekt mládeže s názvem „Přes hranice na kolech“ jehož hlavními cíli bude poznávání oblasti bývalých Sudet, komunity Lužických Srbů a ochrana přírody v německé, české i polské části Euroregionu Nisa. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat12.8.2002 - Křinice [INEX SDA]
Cizinci se podílí na obnově Broumovska a péči o krajinu

Již po čtvrté se můžeme v Křinicích na Broumovsku setkat se skupinkou dobrovolníků ze zahraničí, kteří zde budou během svého pobytu od 12.8. do 26.8. nejen pomáhat se zvelebováním okolí obce, ale i poznávat krásy našeho regionu. Projekt, kterého se mladí lidé z ciziny účastní se jmenuje Cesty ke kořenům. Snahou je, aby si lidé v dnešní hektické době vzpomněli na důležité, ale i méně významné události, které ovlivnily životy několika generací. Tento projekt je podporována Česko-německým fondem budoucnosti. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2002 - Teplice nad Metují [INEX - SDA, Tuž se, Broumovsko!]
Pomohou besedy o česko-německých vztazích vyjasnit postoj veřejnosti k projektu Kříž smíření?

U Teplic nad Metují na Bukové hoře, v místě poválečné tragédie, pokračují práce dobrovolníků z mnoha zemí na stavbě Kříže smíření, který je nejen památníkem věnovaným obětem bezpráví, ale zejména vstřícným znamením v krajině. Po uvedení zprávy o projektu Kříž smíření ve zpravodajství České televize a v regionálních i celostátních tiskovinách se opět rozvířila živá diskuse o smyslu celého projektu, o smyslu smíření mezi národy, mezi Čechy a Němci. Ohlasy, kladné i záporné, se vyjadřují k myšlence, zda je vyrovnání se spletitou minulostí vůbec možné. Celý text ::kultura, občanský sektor::
 

Vybrat2.8.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Dar 2 miliony korun pro sbírku 'Pomozte dětem!'

Eurotel věnuje ušetřené peníze za pojistku Jaromíra Jágra dětem. Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz