Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.10.2002 - LIBEREC [Společnost pro Jizerské hory o.p.s.]
Liberec a jeho krajina v názorech kandidátů v komunálních volbách

V období před komunálními volbami se Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. obrátila na kandidáty s anketou K čemu potřebujeme krajinu. Cílem ankety bylo zmapovat, jak budoucí zastupitelé vnímají území na hranici města – přírodní okolí, které je neodmyslitelnou charakteristikou Liberce. Volně přístupné, nezastavěné přírodní plochy – louky, pastviny, lesíky (tedy ne ještě les, který je vnímán jako nedotknutelný) v okolí Liberce se za posledních deset let přitom výrazně zmenšily. Anketa měla ukázat, zda ti, kdo kandidují na významná politická místa, z nichž budou v následujících letech rozhodovat o budoucnosti města, vnímají hodnotu tohoto území. Celý text ::občanský sektor, regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat23.10.2002 - Plzeň [NROS - 'Pomozte detem!']
Sbírka „Pomozte dětem!“ přinesla přes 2,5 milionu pro děti v regionu Čechy Západ

4. ročník sbírky "Pomozte dětem!" rozdělil v regionu Čechy Západ (Plzeňský, Karlovarský, Jihočeský, Ústecký kraj) 2 616 205 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat23.10.2002 - BEROUN [Děti Země]
Děti Země si vyhrožovat nenechají

Děti Země obdržely v souvislosti s motocyklovou soutěží Enduro 2002 výhružný anonym. Nebudou však podobnému vydírání ustupovat a podaly trestní oznámení. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat22.10.2002 - Brno [NROS - Pomozte detem!]
Sbírka „Pomozte dětem!“ přinesla téměř 2 miliony pro děti z Jihomoravského a Zlínského kraje

4. ročník sbírky “Pomozte dětem!” přinesl do regionu Morava Jih ( Jihomoravský a Zlínský kraj) 1 907 033 Kč. Z celkového počtu 35 hodnocených žádostí v regionu získalo podporu 17 projektů (15 v kategorii činnost organizace, 2 v kategorii individuální žádosti). Všechny rozdělené finanční prostředky budou použity v Jihomoravském a Zlínském kraji na přímou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat22.10.2002 - PRAHA [Transparency International]
Pražští voliči mají možnost seznámit se s názory kandidátů do Zastupitelstva hl. m. Prahy

Transparency International ČR (TIC) oslovila všech 20 kandidujících stran, hnutí a koalic s dotazníkem zjišťujícím postoje kandidátů ke korupci a transparentnosti ve veřejné správě na území hl. m. Prahy. Výsledky ankety a odpovědi jednotlivých kandidátů jsou ode dneška přístupné na www.transparency.cz Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat21.10.2002 - OLOMOUC [NROS - 'Pomozte dětem!']
Sbírka „Pomozte dětem!“ přinesla přes 2 a čtvrt milionu pro děti z Moravskoslezského a Olomouckého kraje

4. ročník sbírky “Pomozte dětem!” přinesl do regionu Morava Sever (Moravskoslezský a Olomoucký kraj) 2 280 930 Kč. Z celkového počtu 38 hodnocených žádostí v regionu získalo podporu 21 projektů (18 v kategorii činnost organizace, 3 v kategorii individuální žádosti). Všechny rozdělené finanční prostředky budou použity v Moravskoslezském a Olomouckém kraji na přímou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat21.10.2002 - PRAHA [Člověk v tísni, společnost při ČT, o.p.s.]
Jeden svět na středních školách

Projekce dokumentárních filmů a následné diskuse na téma porušování lidských práv se uskuteční na více než 220 středních školách v celé České republice.
Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat17.10.2002 - PRAHA [Econnect]
Econnect připravil novou stránku věnovanou komunálním volbám

V souvislosti s nadcházejícími komunálními volbami se Econnect rozhodl zmonitorovat aktivity českých nevládních a neziskových organizací související s letošními komunálními volbami. Představené projekty lze rozdělit do dvou hlavních skupin. První z nich tvoří besedy a setkání kandidátů komunálních voleb s občany, druhou skupinu tvoří nejrůznější letáky a ankety oslovující jak veřejnost, tak kandidáty. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, gender::
 

Vybrat14.10.2002 - PRAHA [nadační fond Dobrý soused]
Vítejte v éteru - malý mediální průvodce otevírající dveře do světa elektronických médií pro NNO

Nadační fond Dobrý soused představil v rezidenci holandského velvyslance publikaci Vítejte v éteru. Knížku pokřtili spolu s autorkou malého mediálního průvodce rozhlasovou novinářkou Danielou Brůhovou, šéf rádií Frekvence 1 a Evropa 2 Michel Fleischmann a herec a moderátor Tomáš Hanák. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat14.10.2002 - LIBEREC [Společnost pro Jizerské hory]
K čemu potřebujeme krajinu okolí Liberce?

Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. se tento týden obrátila na kandidáty v komunálních volbách do zastupitelstva města Liberce s anketou K čemu potřebujeme krajinu. Cílem ankety je zjistit, jak ti, kdo v budoucích letech budou rozhodovat o rozvoji města Liberce, vnímají území na hranici města a jeho přírodní okolí. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, gender, občanský sektor::
 

Vybrat11.10.2002 - PRAHA [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
Ministerstvo a ARNIKA chtějí šetrnější papírování

Ministerstvo životního prostředí vyjádřilo veřejnou podporu Koalici pro recyklovaný papír založenou sdružením ARNIKA. Ministr Libor Ambrozek také slíbil, že recyklovaný papír se začne již brzy používat nejen na jeho úřadu, ale jeho zavedení bude prosazovat i v podřízených institucích. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat11.10.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Díky společnosti Člověk v tísni při ČT si od povodňového stresu odpočinuly stovky lidí

Společnost Člověk v tísni při ČT zprostředkovala v září a říjnu pobytové zájezdy pro 840 lidí, převážně dětí, postižených srpnovými povodněmi. Do Chorvatska, Švýcarska a na Kanárské ostrovy odjížděly školní třídy i celé rodiny. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat10.10.2002 - JABLONEC NAD NISOU [Naděje]
Rozšíření noclehárny v Jablonci nad Nisou

V zasněženém Jablonci nad Nisou otevřela včera večer Naděje noclehárnu pro bezdomovce rozšířenou o další místnost. Díky provedeným drobným stavebním úpravám se zvýšila kapacita noclehárny z původních 8 až na 12 lůžek. Tato změna zároveň přináší zvýšení kvality poskytovaných služeb vzhledem k nižšímu počtu lůžek na pokojích a lepšímu vybavení. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat9.10.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Společnost Člověk v tísni při ČT realizuje opravy objektů veřejného zájmu

V oblastech postižených povodněmi se společnost Člověk v tísni při ČT zaměřila i na obnovu institucí nezbytných pro normální chod života v obci. Jde zejména o rekonstrukce a opravy škol, domů s pečovatelskou službou, školek, školních družin a jídelen, ale i mostů, či bytů obecního bydlení…. tedy o projekty, spadající do oblasti veřejného zájmu. „Díky práci v terénu a kontaktu se starosty postižených obcí se v databázi společnosti Člověk v tísni při ČT sešlo přes 230 žádostí o finanční příspěvek na tyto projekty“, říká Pavel Mandula, oblastní koordinátor společnosti Člověk v tísni při ČT. Část z těchto projektů pokryjí vázané dary velkých donátorů, některé bude financovat společnost Člověk v tísni při ČT z volných prostředků sbírky SOS Povodně. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat7.10.2002 - BRNO, ZLÍN [Diecézní charita Brno]
Pomoc Diecézní charity Brno postiženým povodněmi pokračuje

Diecézní charita Brno (DCHB) již začátkem srpna v souvislosti s letošními ničivými povodněmi vyhlásila charitativní sbírku na konto: 1034009999/5500, Raiffeisenbank. Částka na kontě překročila hranici tří miliónů korun. Sbírka potrvá do 31.3.2003. Veškerý výtěžek bude použit na hrazení nákladů spojených s krizovou intervencí DCHB v terénu, ale především jako přímá finanční pomoc obcím i rodinám postižených povodněmi na Blanensku, Znojemsku a také Litoměřicku. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat6.10.2002 - BRNO [Liga lidských práv]
Liga lidských práv začíná oficiálně působit v České republice

Nová nevládní organizace bude po vládě požadovat důsledné dodržování jejích závazků v oblasti lidských práv. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat1.10.2002 - PRAHA [Nadace VIA]
Výrobce Philip Morris premiantem mezi firemními dárci

Výsledky letošního ročníku ceny VIA BONA, kterou Nadace VIA s partnery uděluje za osvícené firemní a individuální dárcovství, byly zveřejněny na dnešní slavnostní recepci v rezidenci amerického velvyslance v Praze. Hodnotící komise složená z novinářů a manažerů firem a neziskových organizací nakonec přisoudila hlavní cenu společnosti Philip Morris, která společně s Bílým kruhem bezpečí připravila masivní osvětovou kampaň proti domácímu násilí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat29.9.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
Na obnovu oblastí postižených záplavami prostřednictvím pomoci nevládních neziskových organizací vyčleněno přes 28 miliónů korun.

Na podporu projektů zaměřených na pomoc lidem z oblastí postižených povodněmi bude mezi nevládní neziskové organizace rozděleno více než 28 miliónů korun (930.000 eur). Prostředky byly vyčleněny v rámci finanční pomoci Evropské unie z Národního programu Phare 2002. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat26.9.2002 - [Logos o.s.]
Pozvánka na TK občanského sdružení LOGOS k situaci v pražské Záchranné službě

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci o.s. nezávislých publicistů Logos, a to v pondělí 30. 9. 2002 v 10.00, do prostor Komorního kina EVALD, na Národní třídu 28. Chceme Vás seznámit se závěry roční intenzivní investigativní práce na kauze "Pochybení ve vedení Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy". Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.9.2002 - [České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS)]
Vznik Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS)

Na začátku září 2002 vzniklo nové sdružení českých neziskových nevládních organizací zaměřených na rozvojovou spolupráci, rozvojovou výchovu a humanitární asistenci pod názvem České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS) Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz