Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat23.4.2015 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 2/2015: Geoinženýrství

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co je to geoinženýrství? Je Země nekonečně odolná, nebo nadmíru křehká? Co chtějí neo-environmentalisté? Kde narazíme na sněženky a bobry? Jak si udržet zahrádku po celý rok? Oč jde ve sporu o limity těžby? Proč bychom si měli střihnout půst? V čem spočívá pomalá žurnalistika? Kam zmizelo globální oteplování? Proč kouření škodí Zemi? Čím inspiruje Josef Vavroušek? Čeho mají v Berlíně dost? Jak by mohla vypadat Ústava Země? Jak jsou na tom ptáci? Z čeho pramení environmentální zlo?
Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat10.4.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
TTIP vadí i Američanům, chystají přes 50 protestů

Kontroverzní Dohoda o transatlantickém obchodním a investičním partnerství mezi EU a USA (tzv. TTIP) vzbuzuje v Evropské unii bezprecedentní vlnu občanské aktivity a odporu. Celoevropská petice žádající zastavení vyjednávání TTIP byla v rekordním čase dvou měsíců podpořena jedním milionem evropských občanů. TTIP je vnímána velmi problematicky i za oceánem. Američané plánují přes padesát protestů zaměřených proti TTIP. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8.4.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
IuRe se v novém projektu zaměří na šíření a zlepšení ochrany informací v nevládních organizacích

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) bude pomáhat dalším nevládním organizacím v oblasti šíření a ochrany informací. Rozvoj nových technologií přináší řadu nových možností jak dostat informace mezi jejich adresáty, ale také nová ohrožení důvěrnosti informací a komunikace. Projekt podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů se zaměří zejména na dvě oblasti. Na jedné straně půjde o zvýšení informovanosti nevládních organizací o možnosti využívání děl pod licencí Creative Commons při tvorbě a šíření informačních materiálů všeho druhu. Na druhou stranu se pak projekt zaměří na zvyšování know-how o pravidlech zabezpečení osobních údajů o klientech, jakož i o pravidlech dodržování zákonné povinnosti mlčenlivosti ze strany nevládních organizací. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat15.3.2015 - PRAHA/OLOMOUC/NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ [Přátelé přírody ČR]
Probíhá Evropský akční týden proti rasismu. Přátelé přírody přispějí besedou s Vietnamci či návštěvou romského muzea

V pondělí 16. března začne letošní Evropský akční týden proti rasismu. Ten koordinuje mezinárodní síť občanských iniciativ UNITED. Po sedm dní budou v různých zemích Evropy probíhat setkání, semináře, pochody, workshopy, koncerty a další akce spojené myšlenkou, že rozmanitost obohacuje naši kulturu, společnost i ekonomiku. Nutí nás přemýšlet v širších souvislostech a respektovat odlišnosti jiných lidí. A tím je evropská společnost lépe provázaná a silnější. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat10.3.2015 - PRAHA [SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)]
Místní úřady se otvírají službám interkulturních pracovníků

Již od roku 2011 mají cizinci možnost setkávat se na pražských odděleních pobytu cizinců Ministerstva vnitra s novou profesí interkulturních pracovníků. Interkulturní pracovník poskytuje asistenci, včetně tlumočení, při jednání mezi migranty a veřejnými institucemi, čímž současně podporuje soužití majority a migrantů, napomáhá integraci migrantů do majoritní společnosti. Tyto služby vykonávají primárně migranti či osoby se zkušeností migrace a znalostí více jazyků a kultur. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat5.3.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Europoslanci musí chránit veřejnost před hrozbami obchodní úmluvy mezi EU a USA, vyzývají odbory i nezávislé organizace

375 občanských iniciativ z 25 evropských zemí vyzvalo představitele EU, aby chránili své občany, pracovní trh a životní prostředí před hrozbami, které přináší Transatlantická obchodní a investiční úmluva (TTIP). Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5.3.2015 - BRNO [Amnesty International Brno]
Nefaulujte v Tibetu! Žlutá karta Číně za porušování lidských práv

Dne 10. března 2015 si Brněnská skupina Amnesty International připomene výročí tibetského povstání ve Lhase proti komunistické nadvládě Číny. Název akce Nefaulujte v Tibetu! Žlutá karta Číně za porušování lidských práv má upozornit na soustavné porušování lidských práv tibetského lidu. Situace v Tibetu se i přes medializaci problému nezlepšuje. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20.2.2015 - [Sedmá generace]
Sedmá generace 1/2015: Městská divočina

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Čím děsí a provokuje městská divočina? Co je to urban exploration? Jak vypadají zdivočelé parky? Pomůžou městům územní povolenky? Lze žít bez ekostopy? Čím máme rozdělávat oheň? Jaké poklady se skrývají v Litovelském Pomoraví? Oč jde v kauze Klinika? Proč Dánům voní větrníky? Kolik procent divočiny sneseme? Jak se oblékat férově? Máme se naučit řeč masožravců? Je tahle Země pro kapitalisty? Jak vypadá poklidná nerůstová revoluce? Projdeme touto krizí? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat16.2.2015 - PRAHA [SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)]
V Česku vzniká originální foodblog s cizokrajnými recepty a lidským příběhem

Nový foodblog, který se zaměřuje na netradiční recepty z různých zemí světa, představuje nejen kulinářské speciality, ale také příběhy cizinců, z jejichž země pokrmy pochází. Vedle receptů na neobvyklá jídla jako je ghanský vývar od kosti nebo gruzínské chačapuri bude SIMI foodblog přinášet tipy, kde si dát cizokrajnou slavnostní večeři nebo kam vyrazit s kolegy na oběd do etnického bistra. Pro ulehčení přípravy pokrmů bude foodblog také informovat, kde lze sehnat i ty méně dostupné suroviny. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat10.2.2015 - BRNO [Amnesty International Brno]
Red Hand Day: přejeme štěstí bývalým dětským vojákům a lidem, kteří jim pomáhají

Zbraně k dětem nepatří. Na tom se shodneme nejspíše všichni. Přesto na mnoha místech světa jsou děti zatahovány do ozbrojených konfliktů. Na tento fakt upozorňuje i letos Amnesty International Brno. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.2.2015 - PRAHA [CEREBRUM - Sdružení osob po poranění mozku a jejich rodin]
Večery u kapucínů - benefice

49. benefice v prostorách kapucínského kláštera v Praze na Hradčanech 4. 3. 2015 v 19 hodin. Celý text ::sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat28.1.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Avízo: Vrchní soud v Praze v úterý 3. února projedná odvolání Ministerstva vnitra ve věci policejní databáze DNA

Spor mezi žalobcem, který usiluje o likvidaci svého vzorku a profilu DNA, které mu byly odebrány v době výkonu trestu, rozhodl před téměř dvěma lety Městský soud v Praze. V rozsudku ze dne 3. 1. 2013 soud konstatoval, že zejména z důvodu nedostatečné právní úpravy nakládání s DNA v sektoru policie je uchovávání vzorku a profilu DNA žalobce v databázi v rozporu s evropskou Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod, Listinou základních práv i svobod i příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, které se týkají ochrany osobnosti. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat11.12.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
AVÍZO: Novinářský workshop - DNA v policejní praxi

Nevládní organizace Iuridicum Remedium představí závěry své studie, která se dívá pod pokličku policejní práce při analýzách DNA, a zejména pak na fungování a využívání policejní databáze DNA profilů, která patří v přepočtu na obyvatele k jedné z největších na světě. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8.12.2014 - BRNO [Amnesty International]
Amnesty International otevírá veřejnou Živou knihovnu

Amnesty International otevírá v rámci Týdne lidských práv Živou knihovnu pro veřejnost. V Živé knihovně si mohou návštěvníci popovídat se zástupci nejrůznějších menšin a životní příběhy tak uslyší přímo od lidí, kteří je prožili. Jedná se o zástupce nejrůznějších menšin jako jsou například cizinci, bezdomovci, LGBTI jedinci, Romové, muslimové nebo vegani. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8.12.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Maraton psaní dopisů 2014

10. prosinec se každoročně slaví na celém světě jako Mezinárodní den lidských práv, a to na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1984. Na tento den připadá také již tradiční akce Maraton psaní dopisů - v Brně se bude konat na školách, v pasáži, v ulicích i v rámci kulturního programu Týdne lidských práv. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4.12.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Vlna demokracie zdola v EU: Europetice proti americké a kanadské obchodní dohodě získala v rekordním čase milion podpisů

Zlomový okamžik v pro evropskou občanskou společnost nastal dnes ve čtvrtek 4. prosince 2014. V ten den podepsal miliontý občan EU petici proti kontroverzním obchodním dohodám TTIP (mezi EU a USA) a CETA (mezi EU a Kanadou). Stalo se tak pouhé dva měsíce od zahájení sběru podpisů, což je historicky rekordní jev. Kampaň podporuje více než 320 občanských společností, odborových svazů a spotřebitelských organizací ze všech 24 unijních států. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat3.12.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Neoprávněně uchovávané vzorky DNA milionů lidí se budou v reakci na kampaň IuRe likvidovat. Stovky tisíc jich ale přesto budou nadále archivovány bez zákonné.

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu vyhlášky o zdravotnické dokumentaci a nově upravilo obsah a dobu uchovávání tzv. screeningových kartiček. V reakci na kampaň nevládní organizace Iuridicum Remedium a na udělení anticeny Big Brother Awards na počátku tohoto roku tak ministerstvo stanovilo napevno dobu uchovávání kartiček, která by měla být nadále 10 let místo stávající doby neomezené. Mělo by to znamenat likvidace milionů screeningových kartiček. Zároveň ale podle IuRe nová úprava problém principiálně neřeší a kartičky, u nichž chybí souhlas s jejich uchováváním, by se měly zlikvidovat všechny, a to ihned po provedení screeningového vyšetření. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat25.11.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Jak ztratit další generaci: Pokrytectví ve vzdělávání českých Romů

Na 18 případů dětí – dnes již dospělých Romů – se zaměřuje výstava s názvem Jak ztratit další generaci: Pokrytectví ve vzdělávání českých Romů. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat23.10.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Srdce pro Čhen Čen-pching

Čínská vězenkyně Čchen Čen-pching „adoptovaná“ Amnesty International Brno slaví narozeniny! Přijďte je s námi oslavit i Vy - nakreslit srdce nebo napsat vzkaz, který jí pošleme do vězení. Svoboda je ten nejcennější dar. Pojďte za ni bojovat s námi. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat22.10.2014 - PRAHA [SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)]
Na kurzech vaření pomůže neziskovka SIMI odbourat stereotypy Čechů vůči cizincům

Nevládní organizace SIMI (Sdružení pro integraci a migraci) zahajuje sérii aktivit určených pro českou veřejnost s cílem podpořit její lepší vzájemné soužití s cizinci, kteří se poslední dobou v České republice čím dál víc usazují. Těšit se můžete na besedy a workshopy na školách, multikulturní večery na témata různých zemí či foodblog s cizokrajnými recepty a příběhy těch, kteří je pro Vás připravili. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 133 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz