Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat12.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Jak chutná život v Asii?

Nabídku festivalu Jeden svět obohatí večery na téma Barma, Afghánistán a Tibet. Na nich se návštěvníci dozvědí nejen o situaci na poli lidských práv, ale budou mít možnost ochutnat něco z exotické kuchyně těchto zemí. Tematické večery pořádané společností Člověk v tísni probíhají 12., 13. a 14. dubna v Roxy – NOD vždy od 16 hodin. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat11.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět je i místem pro diskusi

V pátek 12. dubna proběhne první ze tří veřejných debat k nosným tématům letošního ročníku festivalu Jeden svět. Diskuse na téma "Koncepce a realita v oblasti vývozu zbraní z ČR" se zúčastní zástupci firem vyvážejících zbraně, poslanci parlamentu, vysocí představitelé policie i zástupci nevládních organizací a médií. Debata začíná v 15 hodin ve velkém sále Archy a uvede ji projekce dokumentu "Zbraně chudým". Během festivalu se povedou další debaty na témata Trauma mírových misí a V pasti věznice. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat11.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět nabídne i speciální projekce

Vedle promítání ve festivalových kinech nabídne Jeden svět i speciální promítání na policejní škole, v azylovém domě a ve věznici. V Arše a v Městské knihovně se dopoledne promítá pro středoškoláky. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat11.4.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Mezinárodního trestní soud zahájí činnost bez účasti České republiky

Ve čtvrtek 11. dubna 2002 proběhne na půdě sídla OSN v New Yorku slavnostní ceremonie k zahájení činnosti Mezinárodního trestního soudu. Nově ustavená stálá mezinárodní instituce bude moci poprvé v dějinách v celosvětovém měřítku soudit státní činitele zodpovědné za nejvážnější zločiny. Narozdíl od zemí EU i ostatních států střední i východní Evropy, které svým časným přistoupením ke statutu soudu napomohly k rychlému započetí jeho činnosti, se mezi zakládající členy Česká republika bohužel řadit nebude. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10.4.2002 - Praha [Člověk v tísni, spol. při ČT]
Reklama, která pomáhá?

Festival dokumentů o lidských právech Jeden svět letos žánrově obohatila kategorie Sociální a lidskoprávní reklama. O ní budou diskutovat zástupci reklamních agentur, televizních společností i představitelé nevládních organizací. Debata proběhne 11. dubna od 14 hodin v divadle Archa. Jednotlivé spoty budou promítány také před hlavními projekcemi filmů a na www.idnes.cz.
Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat10.4.2002 - PRAHA [Česká katolická charita]
Bezdomovci uvidí festivalové filmy

Azylový dům sv. Terezie v Praze 8 - Karlíně, Pernerova ul. 20, nabídne bezdomovcům tři filmové večery s tématikou lidských práv. Dokumentární filmy budou promítnuty 11., 13. a 15. dubna v improvizovaném "letním kině" na dvoře azylového domu. Filmové večery se uskuteční v rámci festivalu Jeden svět 2002, které pořádá v těchto dnech společnost Člověk v tísni při České televizi. Celý text ::sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat10.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni udělí lidskoprávní cenu Homo Homini

11. dubna v 17 hodin bude v Arše předána cena Homo Homini, již společnost Člověk v tísni každoročně uděluje osobám, které významným způsobem přispívají k obhajobě lidských práv. Za rok 2001 bude udělena Zackie Achmatovi z Jižní Afriky za jeho osobní nasazení, včetně nasazení vlastního života při prosazování obecně prospěšných cílů. Jeho úsilí dokumentuje snímek Je to můj život, který zahajuje letošní ročník festivalu Jeden svět. Oceněním pana Zackie Achmata je zároveň vyzdvižena kampaň za dostupnost léků pro obyvatele zemí třetího světa nakažené virem HIV. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat10.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět uvádí výstavu o životě Romů

Jako součást festivalu Jeden svět se koná fotografická výstava devíti předních českých fotografů "Očernění" o životě Romů u nás. Vernisáž výstavy proběhne 11. dubna v 16 hodin v divadle Archa, výstava potrvá do 30. dubna. Mezi autory fotografií jsou Karel Cudlín, Jindřich Štreit a Iva Zímová. Celý text ::lidská práva, kultura::
 

Vybrat9.4.2002 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů České republiky]
Prodejte Český Telecom!

Ve středu 10. dubna 2002 má vláda na svém zasedání rozhodnout o dalším osudu 51 % akcií státního podílu v Českém Telecomu. Možností je jejich prodej jednomu ze tří zájemců, jejichž jména nebyla oficiálně zveřejněna, nebo jeho další ponechání v rukou státu. Sdružení obrany spotřebitelů České republiky požaduje prodej státního podílu nejlepší nabídce. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.4.2002 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů České republiky]
Zprostředkovává spotřebitelům informace - Knihovna spotřebitelských informací obsahuje již více než 4000 záznamů

Usnadnit spotřebitelům přístup k objektivním informacím, které jsou užitečnou protiváhou reklamy, a pomáhají spotřebiteli v orientaci v nabídce na trhu, je smyslem Knihovny spotřebitelských informací, kterou dlouhodobě vytváří Sdružení obrany spotřebitelů České republiky. Knihovna má v podstatě podobu rejstříku, který eviduje srovnávací spotřebitelské testy a další informační zdroje přinášející spotřebitelům důležité informace pro jejich volbu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.4.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Festival Jeden svět startuje

Festival dokumentů o lidských právech začíná 10. dubna v 19 hodin v Arše koncertem Rádia 1 pro Jeden svět, kde zahrají Support Lesbiens. Do Prahy se sjíždějí první festivaloví hosté. Mezi porotci zasednou mj. redaktorka BBC Fiona Murch, bojovnice za zrušení otroctví v Nepálu Inge Sagild a český Rom Bohuslav Jano. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat4.4.2002 - Praha [PMUN]
Studentská OSN opět v Praze

Petr Pithart a Jan Kavan zahájili dnes v Míčovně Pražského hradu konferenci VII. ročníku Pražského modelu Spojených národů (PMUN). Cílem PMUN je atraktivní formou seznamovat studenty s problematikou mezinárodních vztahů, lidských práv, hospodářského rozvoje a dalších otázek. Záštitu nad letošním ročníkem převzal předseda Senátu Petr Pithart.
Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat2.4.2002 - Nepal [HURPEC]
Byl spusten interaktivni server o lidskych pravech hurpeconline.com

Za ucelem podpory hnuti za ochranu lidskych prav na Internetu spustil HURPEC (Human Rights and Peace Campaign) interaktivni server www.hurpeconline.com. Portal obsahuje zpravodajskou cast, informace o stavu lidskych prav po celem svete, HURPEC On-line forum, on-line petice, internetovy adresar v oblasti lidskych prav, informace o smlouvach a dokumentech, tykajicich se lidskych prav apod. Na www.hurpeconline.com naleznete take on-line knihovnu (anglicky). Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat29.3.2002 - Míčovna Pražského hradu [Asociace pro mezinárodní otázky]
OSN v Praze

Pozvánka na tiskovou konferenci Pražského modelu Spojených národů - Asociace pro mezinárodní otázky si Vás dovoluje pozvat dne 4. dubna 2002 na tiskovou konferenci konanou u příležitosti zahájení závěrečného zasedání VII. ročníku Pražského modelu Spojených národů (PMUN). Tisková konference se uskuteční v Míčovně Pražského hradu od 10:15. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat27.3.2002 - Praha [Greenpeace]
Greenpeace žádá SÚJB, aby odtajnil dokumenty o vyšetřování nepovolené opravy v Temelíně

Ekologická organizace Greenpeace zažádala Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) o odtajnění dokumentace o vyšetřování utajené opravy na hlavním chladicím potrubí reaktoru 1. bloku jaderné elektrárny Temelín.
Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat26.3.2002 - Praha [Apriles ]
Apriles 2002

Apriles je festival ženské a lesbické kultury. Je tu pro ženy a od žen. Letošní osmý ročník má motto Žena a čas. Diskusní fóra, přednášky a dílny budou koncipovány s ohledem na generační rozdíly a názorovou pestrost návštěvnic. Tisková konference k festivalu ženské a lesbické kultury - Apriles 2002 proběhne 5. dubna 2002 od 14:00 hod. ve foyer Goethe Institutu v Praze.
Celý text ::lidská práva, kultura, gender::
 

Vybrat20.3.2002 - BRNO [STUD]
Reakce na otevřený dopis Vlastenecké Fronty

Vážený pane primátore, vážení radní, dovolte nám, abychom reagovali na otevřený dopis, který Zastupitelstvu města Brna zaslalo občanské sdružení Vlastenecká Fronta. Zástupce tohoto sdružení Josef Klas "nepovažuje za šťastné" udělení dotací našemu sdružení STUD. Ve svém dopise však užívá chybných informací a rovněž neakceptuje názor Světové zdravotnické organizace ani českých odborníků, kteří v současné době homosexualitu nepovažují za úchylku ani za nemoc, která by měla nebo mohla být léčena. V tomto ohledu lze označit tvrzení obsažená v dopise za účelová a nesprávná. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat15.3.2002 - BRNO [STUD]
Bývalý předseda Studu uzavřel v Berlíně registrované partnerství

"Bereme se zítra v 9.20," znělo oznámení, které obdrželi ve čtvrtek členové sdružení gayů a lesbiček STUD. Bývalý předseda sdružení Aleš Vápenka, který nyní žije se svým německým přítelem v Berlíně, dnes uzavřel registrované partnerství. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat6.3.2002 - MOST [Ekologický právní servis]
Stavební úřad se v kauze NEMAK a průmyslové zóny JOSEPH uchyluje k obstrukčnímu jednání.

Ekologický právní servis se odvolal proti rozhodnutí Stavebního úřad města Mostu, který zamítl jeho žádost o informace. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat26.2.2002 - MOST/PRAHA [Ekologický právní servis]
Ekologický právní servis se v kauze NEMAK obrátil podnětem na ombudsmana

Ekologický právní servis (EPS) podal podnět k Veřejnému ochránci práv (ombudsman), aby přezkoumal postup ministerstva životního prostředí při vydávání souhlasu s odnětím zemědělské půdy ze zemědělského půdního fondu pro plánovanou výstavbu závodu těžkého strojírenství společnosti NEMAK Europe s.r.o.

Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | .. | 133 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz