Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.3.2017 - PRAHA [Freya]
TZ: Sexuální asistence funguje již rok v ČR

Služby sexuálních asistentek již přes rok fungují v České republice. Jak se služba vyvíjí dál? Je o ni zájem? Jaké služby klienti chtějí?
V roce 2015 bylo proškoleno prvních pět sexuálních asistentek organizací Rozkoš bez Rizika. Iniciátorkou projektu, v rámci něhož byly ženy proškoleny, byla Lucie Šídová, která je nyní spoluzakladatelkou společnosti Freya, která dál pokračuje v tématu sexuální asistence a sexuality lidí s hendikepem a seniorů/seniorek. Všech pět žen služby sexuální asistence dále poskytuje.
Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat18.2.2017 - OSTRAVA [MOST, o.p.s.]
16. ročník Festivalu ProTibet

Besedy s buddhistickým mnichem, neobyčejná filmová promítání, sypání pískové mandaly nebo přednášky, to vše nabídne Festival ProTibet. Smyslem letošního ročníku je podpořit malé buddhistické mnišky studující v klášteře Kowang. Peníze ze vstupného jsou určeny na zlepšení kvality jejich vzdělání. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5.10.2016 - OLOMOUC [Brontosauři v Himálajích]
Podporou vzdělávání v Malém Tibetu navazuje česká neziskovka na odkaz přátelství Havla a dalajlámy

Tibetský duchovní vůdce 14. dalajláma navštíví ve dnech 16. – 19. října již pojedenácté Českou republiku. Kromě veřejného přivítání na Hradčanském náměstí a účasti v panelové diskusi Fóra 2000 bude mít také veřejnou přednášku v pražské Lucerně. Jeho příjezd je příležitostí k připomenutí si hlubokého přátelství s Václavem Havlem, jehož nedožité 80. narozeniny si v těchto dnech připomínáme. Jedním z účastníků dalajlámových vystoupení bude i Jiří Sázel, předseda jediné české organizace finančně podporované dalajlámou - Brontosaury v Himálajích. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat24.8.2016 - PRAHA [Rytmus – od klienta k občanovi, o.p.s.]
Na podzim pořádá organizace Rytmus 6. ročník celorepublikové akce Týden pro inkluzi

Více než 10 let mnoho českých učitelů vzdělává děti společně v běžných školách. Na jejich podporu realizuje organizace Rytmus Týden pro inkluzi. Akce si klade za cíl přispět ke zlepšení podmínek pro začleňování dětí se znevýhodněním do běžných škol i do mimoškolních aktivit. Týden dává prostor pro společné zážitky, které mají přispět poznávání odlišností a podpořit vzájemný respekt a toleranci. Letošní Týden proběhne od 17. do 23. října. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat22.6.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt „O dětech s dětmi“ Ratolesti Brno získal další podporu

V Brně probíhá již rok a půl projekt Sociálně aktivizačního programu (SAP) Ratolesti Brno s názvem O dětech s dětmi. Ten se zaměřuje na ochranu práv dětí a jejich bezpečného zapojování do rozhodovacích procesů, které se jich přímo dotýkají. Do této doby se do projektu zapojily téměř tři desítky klientů, se kterými sociální pracovnice intenzivně pracovaly a poskytly jim bez mála 800 kontaktů. Projekt, který získal navazující dotaci, tak bude pokračovat až do dubna 2017. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat27.5.2016 - PRAHA [proFem, o.p.s.]
1. 6. 2016 Konference na téma Ekonomické dopady domácího násilí v oblasti zdraví

Zveme Vás na konferenci s mezinárodní účastí - Ekonomické dopady domácího násilí v oblasti zdraví, která se koná pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Mgr. Jiřího Dienstbiera, ve středu 1.6.2016 v Lichtenštejnském paláci, U Sovových mlýnů 4/506, 118 00 Praha 1. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Jednalo se o pilotní projekt neziskové organizace Ratolest Brno, který byl unikátní zejména propojením svých dvou sociálních služeb. Cílil na zlepšení životní situace rodin v rámci spolupráce se Sociálně aktivizačním programem, s důrazem na individuální podporu jejich dětí díky Nízkoprahovému klubu Pavlač. Rok a půl trvající projekt nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.
Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat3.5.2016 - SOKOLOV [Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.]
Soudy vracejí lidem svéprávnost a podle občanského zákoníku mohou využívat pomoci podpůrce

V minulosti soud omezil Jardu ve svéprávnosti stejně jako dalších více než 35 tisíc lidí. S novým občanským zákoníkem přišlo i povinné přešetření jeho rozsudku o omezení svéprávnosti. Jarda, jako jeden z prvních na Karlovarsku, má nyní svou svéprávnost zpět a navíc má dle nového občanského zákoníku i svou podpůrkyni, která mu pomáhá s jednáním na úřadech.
Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat4.4.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Konference v Bruselu reaguje na celoevropský problém porušování pracovních práv

V pondělí 4. dubna proběhne v budově Evropského výboru regionů v Bruselu konference Labour mobility and citizenship safeguarding social standards in Europe. Tématem bude porušování pracovních práv občanů EU, mobilita a sociální dumping. Akci pořádá Multikulturní centrum Praha a bruselská síť NNO Solidar. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1.3.2016 - PRAHA [INEX - SDA]
Nové vize projektu Fotbalu pro rozvoj

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, se švýcarskou organizací Sport - the Brige přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat14.1.2016 - PRAHA [CARE ČR]
Obláhané Madaya: Jednorázové konvoje hladovějící Syřany nezachrání

V syrském městě Madaya žije přibližně 42 000 lidí, kteří se stali vězni ve svém vlastním městě, s omezenými dodávkami základních potřeb a cenami potravin, které každým dnem stoupají do astronomičtějších výšin. CARE a další humanitární organizace působící v Sýrii vyjadřují úlevu, že byl konvoj potravinové pomoci tento týden konečně dopraven do oblasti, kde lidé umírají hladem. CARE však varuje, že pouze definitivní ukončení šestiměsíčního obléhání a záruka trvalého přístupu humanitární pomoci by krizi v těchto oblastech zmírnily. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20.12.2015 - Čkyně [Komunita pro duchovní rozvoj, o.p.s.]
Další zákonné svátky, klimatické změny, míchání kultur: aneb co takhle slavit Slunovrat

Poslanci a senátoři v nedávné době odhlasovali změnu zákona, kterým se vyhlašuje další svátek - Velký pátek. Občané - zaměstnanci - jsou spokojeni, neboť budou za peníze doma o den déle. Občané - zaměstnavatelé - jsou spokojeni již méně, neboť jeden takový svátek je bude stát asi tisícovku. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14.12.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Policie plošně zaznamenává pohyb aut, fotí řidiče a automatizovaně rozeznává SPZ. Údaje o každém průjezdu vozidla uchovává bez konkrétního důvodu řadu měsíců

Podle informací, které si vyžádala nevládní organizace Iuridicum Remedium má systém nazvaný „automatická kontrola vozidel“ sloužit k pátrání po odcizených vozidlech, k zefektivnění vyšetřování trestných činů nebo přestupků, které souvisí s užíváním těchto vozidel a k potírání terorismu. V záznamech v databázi jsou údaje o SPZ vozidla, místu a datu průjezdu, ale i fotografie vozidla s řidičem. „Jak vyplývá z interních aktů řízení, tak údaje jsou automatizovaně uchovávány několik měsíců,“ uvedl výkonný ředitel IuRe Jan Vobořil. Záznamy jsou přitom uchovávány plošně u všech automobilů, které projely v monitorovaném místě, bez jakékoli konkrétní vazby na nějaké podezření, že by řidič daného vozu cokoli spáchal. Monitoring probíhá jak stacionárními kamerami primárně určenými například k úsekovému měření rychlosti nebo k detekci průjezdu na červenou, tak pohyblivými zařízeními ve služebních vozidlech. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat6.12.2015 - BRNO [Amnesty International ]
Živá knihovna, komiksy a sbor romských a neromských matek s hudební dílnou Veroniky Kačové

Živá knihovna s podtitulem „Nesuď knihu podle obalu“ je speciální typ knihovny, ve které se nečte, ale povídá. Životní příběhy se dozvíte přímo od lidí, kteří je prožili. Přijďte si poslechnout příběh muslima, Romky nebo člověka bez domova a zeptejte se na vše, co vás zajímá! Rozhovory s „živými knížkami“ budou začínat v 15:30 a v 16:00. Zároveň proběhne také vernisáž výstavy komiksů o příbězích menšin z Živé knihovny, na které spolupracovalo několik umělců a umělkyň. Na Živou knihovnu naváže v 16.30 vystoupení sboru romských a neromských matek ze Sdružení rodičů pro férovou školu a hudební dílna Veroniky Kačové. Veronika je mladá talentovaná zpěvačka, tanečnice a vedoucí souboru Cikne Čhave. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5.12.2015 - BRNO [Amnesty International Brno]
Napište dopis. Změňte život! Amnesty International Brno se jako každoročně zapojuje do Maratonu psaní dopisů. Zapojte se i vy!

10. prosinec se každoročně slaví na celém světě jako Mezinárodní den lidských práv, a to na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. Na tento den připadá také Maraton psaní dopisů – největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí. Amnesty International ji pořádá každý rok po celém světě. V Brně se budou dopisy psát ve čtvrtek 10. prosince od 14:00 h na vánočních trzích na Staré radnici v Brně (Radnická 369/10). Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10.11.2015 - BRNO [Iuridicum Remedium, z. s.]
AVIZO Britský ekonomický expert o neprůhledně vyjednávané úmluvě TTIP

Brno navštíví John Hilary, lídr mohutné britské občanské kampaně proti kontroverzní úmluvě TTIP. Tlumočenou přednášku o důsledcích této úmluvy údajně šité na míru nadnárodním korporacím, pronese na půdě Fakulty sociálních studií. AVÍZO přednášky: středa 11.listopadu 2015, 18.45 – 20.15h, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, Brno, učebna č. 34. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat7.11.2015 - PRAHA [DYS-centrum Praha o.s.]
Dospívající s dyslexií - mezinárodní analýza podpůrných opatření

DYS-centrum Praha o.s. vydalo Mezinárodní analýzu poskytovaných podpůrných opatření dospíva-jícím s dyslexií ve středních školách. Byly zjišťovány názory středoškoláků, jejich rodičů a učitelů, a to ve čtyřech evropských zemích - České republice, Lotyšsku, Bulharsku a Turecku. Celá analýza je dostupná v češtině a/nebo angličtině zde: http://www.dyscentrum.org/projekt-erasmus-vystupy. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat3.11.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Poslanecký přílepek o úvěrových registrech k zákonu o ochraně spotřebitele otevírá prostor pro nekontrolované sdílení osobních údajů spotřebitelů

Zcela bez pozornosti médií i většiny veřejnosti poslanecká sněmovna v podstatě jednohlasně schválila vládní novelu zákona o ochraně spotřebitele i s poslaneckým přílepkem, který se týká problematiky úvěrových registrů. Podle nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) tato úprava, o níž bude v nejbližších dnech rozhodovat senát, otevírá nový prostor pro sdílení informací o klientech, kteří získali úvěr nebo o něj třeba jen požádali. Vágně definované údaje o bonitě nebo důvěryhodnosti klientů mohou být na rozdíl od stávajícího stavu uchovávány i bez souhlasu spotřebitelů a i několik let poté, co jsou vzájemné závazky vyrovnány. Navíc není jasné, jak bude fungovat dohled nad využíváním dat z registrů a zda bude vůbec možné nějak efektivně bránit tomu, aby se registry zneužívaly například za účelem cíleného marketingu na poli nabídky půjček. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat13.10.2015 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Slibovaná transparentost vyjednávání TTIP je švindl

Navzdory slibovanému zprůhlednění TTIP, kontroverzní obchodní úmluvy mezi EU a USA, Evropská komise již tak supertajný režim vyjednávání ještě zpřísnila. Komise po sérii úniků dokumentů rozhodla zastavit elektronické posílání TTIP materiálů členským vládám. Jediný způsob, jak se seznámit s texty TTIP je osobní navštěva bruselské čítárny. Vyjednávání TTIP je dlouhodobě kritizováno pro netransparentnost evropskou ombudsmankou, watchdogovými organizacemi i samotnými politiky. (1) Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat13.10.2015 - BRNO [Amnesty International Brno]
SUxafon: podzimní saxofonový koncert pro Su Čchang-lan

Pouliční saxofonový koncert s petičním stánkem na podporu naší adoptivní vězenkyně svědomí a lidskopravní aktivistky Su Čchang-lan najdete na ulici Kobližná už tento čtvrtek! Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 134 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz