Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Názory, komentáře, publicistika

Vybrat28. 5. 2013 - Co je sociální bydlení a proč ho potřebujeme?

Štěpán Ripka, Platforma pro sociální bydlení
Vznikla Platforma pro sociální bydlení, uskupení neziskových organizací, zástupců veřejnosti a odborníků. Platforma vychází z principů, které před rokem na Národním setkání lidí žijících v sociálních bytech definovali uživatelé sociálních bytů. Ty již nyní některé neziskové organizace bez podpory státu provozují. Platforma si klade za cíl v dohledné době v České republice definovat a zavést sociální bydlení. (Text vyšel ve zkrácené podobě pod názvem „Sociální bydlení není. A samo nevznikne“ v LN dne 25. 5. 2013).
 

Vybrat29. 1. 2013 - Čezomatkodcera

Pavel Vlček, OIŽP - Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí
ČEZ se díky investicím na Balkáně stal poměrně známou evropskou firmou. Bývalý ředitel Martin Roman před dvěma lety označil firmu jedničkou trhu střední a východní Evropy. Podle Romana teď mají přijít zisky z balkánských investic. Dnes ovšem v přeneseném významu „známou firmou“ se stává pro všechny, kteří sledují jeho aktivity a lapají teď po dechu, jak nekvalitně měla firma v Albánii vše ošetřeno a pod kontrolou.
 

Vybrat30. 8. 2012 - Český helsinský výbor: Rozsudek Nejvyššího soudu ve věci Romana Smetany je pro nás zklamáním

Anna Šabatová, Český helsinský výbor
Český helsinský výbor (ČHV) podal letos dne 23. dubna podnět, jímž vyzval ministra spravedlnosti, aby podal Nejvyššímu soudu (NS) stížnost pro porušení zákona v trestní věci proti tehdy již odsouzenému Romanu Smetanovi. ČHV v něm vysvětlil, proč podle jeho právního názoru okresní soud v Olomouci (samosoudkyně Markéta Langerová) porušil zákon ve Smetanův neprospěch.
 

Vybrat10. 8. 2012 - Kdo doplatí na „Zlatou Barmu“?

-foto-Christoph Amthor, Burma Center Prague, o.p.s.
Barma se právě probudila z úspěšně provedené plastické operace. Vláda se sice nedá ještě nazývat „demokratická“, ale bezpochyby dostala novou tvář, která se leskne v očích mezinárodních pozorovatelů: Konaly se volby, cenzura médií oslabila a disidentka Su Ťij, slavná jako popová hvězda, není jenom na svobodě, ale dokonce se dostala (přes spíše symbolické množství křesel v doplňovacích volbách) do parlamentu. Následné uvolnění sankcí potěší jak barmské představitele moci, tak zahraniční investory, a přidá jejich idealistickému optimismu určitou sobeckou nuanci. Západní vlády bez obtíží přecházely z názvu „Barma“ k juntou schválené verzí „Myanmar“ a četné prodemokratické nadace přestaly podporovat aktivity těch aktivistů, kteří před mnohými lety byli nucení utéct před mučením a kulkami armády a jejichž snahy v exilu jsou nyní hodnoceny jako neefektivní a zbytečné.
 

Vybrat22. 3. 2012 - Stanovisko Českého helsinského výboru k trestnímu stíhání manželů Čápových

Anna Šabatová & Michaela Tejnorová, Český helsinský výbor
V Národním parku Šumava se loni v létě kácel les bez udělení výjimky. Správa Národního parku Šumava nedisponovala nutnými povoleními podle zákona o ochraně přírody a krajiny. Proti kácení a policejním zásahům vůči protestujícím občanům se vyslovovala významná část odborné a občanské veřejnosti. Český helsinský výbor tehdy upozornil na nepřiměřenost policejních zásahů i problematičnost těchto zásahů jako takových. Nezákonnost policejních zásahů následně konstatoval i Krajský soud v Plzni. Kácení nedávno označil za protiprávní ve svém stanovisku i veřejný ochránce práv. Jedním z důsledků nezákonného počínání správy Národního parku Šumava a Policie ČR je současné trestní stíhání manželů Čápových pro trestný čin násilí proti úřední osobě. Tohoto trestného činu se měli dopustit ve chvíli, kdy policie zajistila jejich dceru.
 

Vybrat16. 12. 2011 - Splňte sliby, připravte moderní energetickou koncepci

Daniel Vondrouš, Zelený kruh
Otevřený dopis předsedům koaličních stran od organizací Zelený kruh, Ekologický právní servis, Greenpeace, Hnutí DUHA, Kořeny, Calla, CDE a CEE Bankwatch Network.
 

Vybrat25. 11. 2011 - Výzva k bojkotu plošného testování

Tomáš Feřtek, Eduin
Vážení rodiče dětí školou povinných! Je nejvyšší čas společně zasáhnout proti tomu, aby Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR zavedlo v základním školství celoplošné testy, které budou namísto Vás rozhodovat o tom, na jakou střední školu Vaše dítě zamíří. Důvodů pro odmítnutí tohoto záměru je několik.
 

Vybrat8. 11. 2011 - Otevřený dopis předsedovi vlády Petru Nečasovi

Martin Bursík, Ekolist
Vážený pane premiére, ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek má vážný problém. Nedokázal vysvětlit původ 16,4 miliónu korun, které získala jeho šedesátiletá matka Jindřiška Kocourková za prodej dluhopisů neznámého původu prostřednictvím Key Investment. Jednou z uvažovaných variant je souvislost původu dluhopisů s funkcí Martina Kocourka jako předsedy dozorčí rady ČEZu v inkriminované době.
 

Vybrat15. 10. 2011 - My všichni jsme místní

Miroslav Patrik, Děti Země
Kdo je a kdo není místní? Z jaké dálky je možné intervenovat do lokálních problémů? A proč se v některých kauzách k názorům místních přihlíží, zatímco v jiných jsou opomíjeny?
 

Vybrat28. 7. 2011 - Reakce Hnutí Duha na vyjádření ministra životního prostředí Tomáše Chalupy

Petr Machálek, Hnutí Duha
Hnutí Duha protestuje proti vyjádření ministra životního prostředí Tomáše Chalupy, který obhajuje kácení na Šumavě a obviňuje členy Hnutí Duha, že nadále pokračují v organizování blokády.
 

Vybrat10. 6. 2011 - ProAlt: Podporujeme pondělní stávku

Ondřej Lánský, ProAlt
Tato stávka je přímým důsledkem konfrontačního postupu vládní koalice při prosazování pravicových reforem. Ty jsou pojaty jako ideologický nástroj prosazení neoliberálních principů, podle kterých je člověk, občan a zaměstnanec produkční jednotkou a podle kterých jsou ekonomické hodnoty nadřazeny všem hodnotám
ostatním.
 

Vybrat3. 6. 2011 - Odsun nádraží v Brně a zájmy politiků

Miroslav Patrik, Děti Země
Zdá se, že někteří politici jakoby žili v jiném světě, na rozdíl od mnohých občanů. Příkladem může být plán odsunout brněnské nádraží ze strategicky výhodné centrální polohy města, odkud by lidé měli blízko jak do staré části, tak do nové.
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 28 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz