Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat10. 12. 2013 - Nevládní organizace při příležitosti Dne lidských práv upozorňují na palčivé otázky v oblasti ochrany lidských práv v ČR

PRAHA [Český helsinský výbor/Econnect] - Český helsinský výbor ve spolupráci s občanským sdružením Romea obeslal v uplynulých týdnech zástupce všech parlamentních stran s otevřeným dopisem ohledně priorit v oblasti ochrany lidských práv v České republice. Výsledky výzvy organizace zveřejňují při příležitosti mezinárodního Dne lidských práv a současně také poukazují na témata, která by nová vláda ve své agendě neměla v žádném případě opomenout. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10. 12. 2013 - Svět oběhne modlitba za ukončení hladu

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Charita Česká republika se připojuje k mezinárodní kampani „Jedna rodina lidstva, jídlo pro všechny“. Ta bude zahájena 10. prosince modlitební vlnou, která začne na ostrově Samoa a následně obletí celý svět. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 12. 2013 - Rekvalifikace pomohou dlouhodobě nezaměstnaným získat práci

PLZEŇ [Český západ/Econnect] - Nezisková organizace Český západ pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným obyvatelům Toužimska a Tepelska s návratem na trh práce. Nyní organizuje během listopadu a prosince v rámci projektu Návrat do práce – návrat do společnosti 2 dva rekvalifikační kurzy. Prvního z nich na pozici truhlář nábytkář se účastní tři muži, druhá rekvalifikace na výrobu knedlíků je určena pro čtyři ženy. Tři lidé, kteří úspěšně projdou rekvalifikací, získají v novém roce zaměstnání u místních firem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5. 12. 2013 - V Brně začal 11. ročník Týdne lidských práv

PRAHA [Econnect/NESEHNUTÍ] - Ve dnech 4 - 10. prosince 2013 proběhne již 11. ročník brněnského festivalu Týden lidských práv. Celá akce se uskuteční u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv, který připadá každoročně na 10.12. Hlavním cílem organizátorů festivalu je prostřednictvím filmových projekcí, tematického čtení, hudebních vystoupení nebo interaktivních workshopů upozornit na upozaďování tématiky lidských práv. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4. 12. 2013 - Charita ČR pomáhá ještě půl roku po povodních. I díky Němcům

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Přes 35 milionů korun vynaložila Charita Česká republika na pomoc lidem zasaženým letošními záplavami. V některých oblastech ještě pokračují projekty přímé podpory domácnostem financované vedle veřejné sbírky také z daru Charity Německo. Povodně, které počátkem června 2013 zasáhly Čechy a několik moravských obcí, sice již odezněly, Charita ČR však zůstává s lidmi, kteří na obnovu svých domovů sami nestačí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3. 12. 2013 - V Praze 7 chystají další referendum, tentokrát proti hazardu

PRAHA [Econnect/Sedmička bez hazardu, o.s.] - Sbírat podpisy pod petici žádající vyhlášení místního referenda o plošném zákazu hazardu v Praze 7 začali aktivisté z občanského sdružení Sedmička proti hazardu. Všechny dosavadní návrhy, jak řešit problémy s hernami, totiž zastupitelstvo sedmého pražského obvodu zamítlo. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2. 12. 2013 - Úřad pro ochranu osobních údajů prověří na podnět IuRe archivaci milionů krevních vzorků novorozenců

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium/Fond Otakara Motejla] - Miliony krevních vzorků všech novorozenců jsou uchovávány ve čtyřech českých nemocnicích. Nejstarší vzorky jsou z roku 1985. Vyplývá to z informací vyžádaných občanským sdružením Iuridicum Remedium podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Podle IuRe jsou tyto obří archivy kartiček získaných při tzv. novorozeneckém screeningu zbytečné a existuje riziko jejich zneužití například pro provádění analýz DNA. Proto IuRe podalo podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů. Novorozenecký screening je prováděn z odebrané kapky krve a slouží k testování novorozenců na predispozice k několika závažným nemocem. Kontrola ÚOOÚ by měla proběhnout v příštím roce. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat29. 11. 2013 - Stovka lidí v Praze protestovala proti kožešinovému průmyslu

PRAHA [Econnect/Svoboda zvířat] - Při příležitosti Světového dne bez kožešin dnes uspořádali ochránci zvířat protestní průvod Prahou. Do pochodu se zapojila asi stovka lidí, kteří přišli vyjádřit svůj nesouhlas s kožešinovou módou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 11. 2013 - Legenda etiojazzu Hailu Mergia zahraje v pražském Jazz Docku.

PRAHA [Econnect/Rachot] - Pokud bychom si Afriku představili jako supermarket s hudbou, roli pultu s lahůdkami v něm má Etiopie. Kouzlo etiopské hudby inspirovalo kultovní CD edici Ethiopiques, která během své pětadvacetileté existence získala řadu prominentních fanoušků, včetně Roberta Planta z Led Zeppelin anebo nezávislého režiséra Jima Jarmusche, který etiopské nahrávky použil ve svém filmu Zlomené květiny. Tím posledním objevem z Etiopie je Hailu Mergia. I když je aktivní více než 40 let, svět ho objevuje až nyní. V pražském Jazz Docku se objeví v úterý 3. prosince. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28. 11. 2013 - V Praze budou 30. listopadu kočky hledat nové domovy na umísťovací výstavě

PRAHA [Econnect/Šanta kočičí] - V sobotu 30. listopadu se v Modřanech uskuteční umísťovací výstava opuštěných koček z útulků a ochranářských sdružení z Prahy a Středočeského kraje. Výstava se koná od 10 do 17 hodin, v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Praze Modřanech. Patronát nad výstavou převzala paní Ing. Eva Tylová, zástupkyně starosty MČ Prahy 12. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 11. 2013 - Pět gospelových souborů znovu pomáhá dětem se spinální muskulární atrofií

PRAHA [Econnect/Gospel Train] - Těsně před začátkem adventu, třicátého listopadu letošního roku, se ve čtyřech českých a moravských kostelích bude na benefičních koncertech zpívat gospel . Projekt SMArt Gospel má již podruhé za cíl podpořit rodiny dětí, které se narodily s vzácnou, dědičnou a smrtelnou nemocí – se spinální muskulární atrofií (SMA). Celý text ::kultura::
 

Vybrat27. 11. 2013 - Sdružení Sonne + Freiheit udělovalo ceny při příležitosti výročí referenda o jaderné elektrárně

KAPLICE [Econnect/Sdružení Sonne+Freiheit] - Česko-rakouský protijaderný spolek „Společně za slunce a svobodu“ mohl také letos, tradičně v měsíci listopadu, předat cenu uznání za příkladnou přeshraniční práci v oblasti životního prostředí a kultury. Byly vyznamenány iniciativy z Rakouska a České republiky. Hlavní cenu tvoří akcie firem WEB a Windkraft Simonsfeld, které provozují hlavně větrné elektrárny.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26. 11. 2013 - Kultovní The Pyramids zvou na svojí vizi spirituálního space afrojazzu

PRAHA [Econnect/Rachot] - Kultovní legenda spojující Afriku s americkým free-jazzem slaví po 40 letech comeback. Trio Pyramids vznikalo v 70. letech doslova za pochodu: trojice černošských hudebníků, odchovaných freejazzovými velikány Albertem Aylerem a Cecilem Taylorem, se vydala po stopách africké hudby nejprve do amsterdamských a pařížských klubů, později dorazila do kolébky afrického highlife Ghany kde studovala černošské rytmy a nakonec se přesunula do Nairobi, odkud podnikala výlety do terénu za hudbou místních kmenů Masai a Kikuyu. The Pyramids se objeví na pódiu pražského Paláce Akropolis v pátek 29. listopadu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25. 11. 2013 - „Krvavé modelky“ upozorní na Světový den bez kožešin

PRAHA [Econnect/Svoboda zvířat] - Na Světový den bez kožešin, tedy v pátek 29. listopadu 2013, vyrazí z náměstí Republiky v Praze protestní průvod proti kožešinám. Povedou jej modelky a modelové v kožešinách ukazující pravou tvář kožešinové módy – budou pomalováni „krví“. Akce začne v 15.30 hodin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 11. 2013 - MŽP zamítlo škodlivou rychlostní silnici R49 přes Vizovické vrchy

ZLÍN [Econnect/Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí po sedmi letech zkoumání sedmadvacetikilometrového úseku rychlostní silnice R49 od Lípy ke státní vydalo z hlediska vlivů na životní prostředí nesouhlasné stanovisko. Vyhovělo tak tisícovkám místních obyvatel, obcím a občanským sdružením, které megalomanskou stavbu od počátku kritizovaly jako ekonomicky neefektivní, dopravně neodůvodněnou a ekologicky škodlivou pro obyvatele i valašskou přírodu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 11. 2013 - Pod Akcí příroda vysázeli dobrovolníci na podzim více než 130 stromů

BRNO [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Lidé z Akce příroda - programu Hnutí Brontosaurus - uspořádali na podzim čtyři víkendové akce, během kterých se sázely mladé stromy. Dohromady se akcí zúčastnilo téměř 60 dobrovolníků a dobrovolnic, díky nimž roste v Česku o 130 stromů víc. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18. 11. 2013 - Pomozte nám zdokumentovat dobu hazardní, foťte herny

PRAHA [Econnect/7 bez hazardu] - Obrazovou galerii heren v sedmém pražském obvodě se rozhodlo vytvořit občanské sdružení Sedmička proti hazardu. Spoluautorem se může stát každý.
Z hlediska hazardu a s ním spojených rizik jako jsou kriminalita a distribuce drog patří sedmička k nejproblematičtějším částem hlavního města. V městské části dnes působí 51 heren a nový stav pražské vyhlášky zde zachová šestadvacet heren. Všechny dosavadní návrhy jak dosáhnout nulové tolerance koalice zastupitelů z ČSSD a ODS smetla ze stolu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat13. 11. 2013 - Ikona arabského hudebního undergroundu Yasmine Hamdan se vrací do Prahy

PRAHA [Econnect/Respect Music] - Evropané jsou šokováni elektronickou taneční hudbou ze zemí, které si stereotypně spojují s arabským světem či islámem, tamní umělci totiž boří vžitá tabu s větší razancí než v západním světě. Libanon se vžitým klišé vymyká, což před léty potvrdilo duo Soapkills, spojení ženského hlasu s elektronikou. Yasmine Hamdan se objeví na pódiu Paláce Akropolis v neděli 17. listopadu v rámci cyklu koncertů Respect Plus. Celý text ::kultura::
 

Vybrat30. 10. 2013 - Umístění nového nádraží bude opět řešit brněnský magistrát

BRNO [Econnect/Děti Země] - Zákonnost územního rozhodnutí pro odsunované nádraží v Brně bude již potřetí několik měsíců zkoumat brněnský magistrát, neboť se proti němu v pátek 25. října 2013 odvolaly Děti Země, občanské sdružení Židenice – Stará Osada a také několik občanů ze Židenic. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 10. 2013 - 17. ročník MFDF Ji.hlava rozdal ceny za nejlepší filmy

JIHLAVA [Econnect/MFDF Ji.hlava] - 17. ročník MFDF Ji.hlava dnes vyvrcholil slavnostním zakončením, na němž byli vyhlášeni vítězové soutěžních sekcí, ceny diváků a cen Silver Eye. Akce proběhla tradičně v režii divadelníků Vosto5. Po předání cen byl navíc v mezinárodní premiéře uveden dlouho očekávaný česko-polský snímek Návrat Agnieszky H. od Krystyny Krauze a Jacka Petryckého. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | .. | 682 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz