Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat25. 1. 2002 - Na Slovensku vznikla Platforma mimovládnych rozvojových organizácií

Slovensko [ChangeNet] - Na ustanovujúcej členskej schôdzi včera vznikla slovenská platforma mimovládnych rozvojových organizácií (MVRO). Platforma mimovládnych rozvojových organizácií je neformálne zoskupenie rozvojových a humanitárnych mimovládnych organizácií, ktoré majú záujem spolupracovať v oblasti zahraničnej rozvojovej a humanitárnej pomoci a spolupráce. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat21. 1. 2002 - Návrh shromažďovacího zákona omezuje jedno ze základních lidských práv

Česká republika [EPS] - Na internetových stránkách Ekologického právního servisu bylo zveřejněno nové číslo časopisu Via Iuris č. 6/2001. Mimo jiné se v článku nazvaném "Pejsek, kočička a shromažďování" zabývá připravovanou novelou shromažďovacího zákona, která se snaží administrativními opatřeními do určité míry omezit základní lidské právo v podobě práva na shromažďování. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat18. 1. 2002 - Sdružení Arnika zahajuje svoji činnost na Mostecku

Most [Arnika] - Aktivisté ARNIKY se na Mostecku budou věnovat problematice Ústeckého kraje v širším kontextu. Hlavním tématem zde bude znečištění a odpady a ekologicky šetrné nakládání s nimi. První akce mostecké Arniky je naplánována na úterý 22. ledna, kdy bude od 16.30 do 19.00 hodin ve vstupní hale Okresní knihovny v Mostě umístěn infostánek se základními informacemi o združení a podpisovými peticemi k probíhajícím kampaním. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat17. 1. 2002 - Hrubala je pro slovenské nevládní organizace ombudsmanem již několik let

Slovensko [ChangeNet] - Už vyše 136 mimovládnych organizácií sa pridalo k výzve šiestich platforiem tretieho sektora a podporilo tak kandidatúru právnika Jána Hrubalu na post prvého slovenského ombudsmana. Podpisová akcia na podporu občianskeho kandidáta na funkciu verejného ochrancu práv bude podľa slov Marcela Zajaca pokračovať až do termínu voľby ombudsmana v NR SR, začiatkom februára 2002. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat10. 1. 2002 - Ombudsmanova kancelář zřídila informační linku pro veřejnost

Praha [Portál veřejné správy] - Telefonickou informační linku pro veřejnost zřídila v uplynulých dnech kancelář veřejného ochránce práv v Brně. Na čísle 05/4254 2888 lidé zjistí, jakou formou se mohou obracet s žádostí o pomoc na právníky kanceláře. Linka bude v provozu jen v pracovní dny, řekl ombudsman Otakar Motejl. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat9. 1. 2002 - Athinganoi má nové webové stránky

Praha [Athinganoi] - O.s. Athinganoi sdružující romské studenty středních a vysokých škol ajejich absolventy by tímto chtělo upozornit na své nové webové stránky, které můžete navštívit na adrese:www.athinganoi.cz . Mimo informace očinnosti tohoto sdružení zde naleznete užitečné odkazy týkající se romské problematiky, stručnou historii Romů vypracovanou PhDr. Janou Horváthovou, můžete si zde poslechnout jednu z verzí romské hymny či uvařit několikromských jídel podle receptu paní Libuše Oláhové. Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat8. 1. 2002 - www.itrainonline.org - Portál Internetových školení on-line

Praha [APC/Econnect] -
Sdružení Association for Progressive Communications APC (Jehož je Econnect členem), se sešlo s organizacemi Bellanet, IICD, IISD, INASP a OneWorld nad projektem ICT školení on-line. Jmenované organizace založily portál www.itrainonline.org, na kterém jsou shromažďovány školící materiály v oblasti využití internetových technologií nejen v angličtině a španělštine, ale vůbec ve všech jazycích v nichž taková školení přicházejí v úvahu. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat18. 12. 2001 - Zpráva z mezinárodní konference za přímou demokracii v Praze

PRAHA [Hnutí za přímou demokracii] - Aktivisté ze 16 evropských zemí se setkali ve dnech 16.-18.11. 2001 na 2. konferenci Evropské sítě pro přímou demokracii (NDDIE) v Praze, aby podpořili šíření přímé demokracie (práva na iniciativu a referendum) po celé Evropě. Konference je účastníky považována za úspěšnou. Na konferenci se zúčastnili zástupci Rakouska, Bulharska, Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Holandska, Itálie, Litvy, Německa, Rumunska, Slovenska, Španělska, Švédska, Švýcarska a Ukrajiny. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat18. 12. 2001 - Vznikla Česká asociace pro udržitelnou dopravu

Praha/Karlovy Vary [Econnect] - Na 4. Mezinárodní konferenci ekologické městské dopravy v Karlových Varech v červnu 2001 se objevil záměr vytvořit nové sdružení s názvem Česká asociace pro udržitelnou dopravu (ČAUD). Zaregistrována byla dne 10.12.2001. Asociace je neziskovou organizací, sdružuje občany, fyzické i právnické osoby usilující o trvale udržitelnou dopravu. Rozdělena je do šesti odborných sekcí - Nezávislá elektrická doprava, Závislá městská elektrická doprava, Příměstská železniční doprava, Plynové motory, Kapalná obnovitelná paliva a Cyklistická doprava. Kromě realizace vlastní projektů tato organizace hodlá iniciovat spolupráci výrobců, dopravců, odborníků a zastupitelů na přípravě trvale udržitelných dopravních systémů obcí, regionů, státu i na mezinárodní úrovni. Věnovat se bude i vzdělávací a osvětové činnosti a vydáváním odborných stanovisek k dopravním otázkám. Další informace, stanovy, podmínky členství apod. naleznete na její www stránce. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat18. 12. 2001 - Grémium tretieho sektora podporuje kampaň piata žena

Slovensko [G3S] - Grémium tretieho sektora sa v týchto dňoch vyjadrilo ku kampani mimovládnych organizácií proti domácemu násiliu a týraniu žien. G3S vo svojom tlačovom vyhlásení vyjadrilo kampani „piata žena“ podporu, pričom zdôraznilo potrebu vyššieho zastúpenia žien v slovenskej politike. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat14. 12. 2001 - Hlasy žen získali Betiniho cenu za nejlepší využití komunikačních technologií

Zahraničí [APC/Econnect] - Redeemed Village a Mathare 3B jsou dva velké slumy na okraji Nairobi. Uboze postavené chatrče, splácané z bahna, kartonů a vlnitého plechu, se mačkají podél úzkých otevřených kanálů, sloužících k odvádění dešťové vody. Vodu a elektřinu zde má málokdo. Obyvatelé trpí kvůli vysoké násilné zločinnosti, nezaměstnanosti, vlivu drog a alkoholu a široce rozšířené infekci HIV/AIDS.
HLASY ŽEN - VIDEO INICIATIVA DÁVAJÍCÍ CHUDÝM ŽENÁM V KEŇSKÉM NAIROBI MOŽNOST PODÍLET SE NA UTVÁŘENÍ VEŘEJNÉ POLITIKY - ZVÍTĚZILA V SOUTĚŽI O APC BETINHO CENU ZA NEJLEPŠÍ VYUŽITÍ KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ. Celý text ::gender, internet, občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat7. 12. 2001 - Volby-nevolby v zemi-nezemi

PRAHA [Infoservis] - Představitelé mezinárodní správy v Kosovu (UNMIK) stáli před úkolem jako pro chytrou Horákyni – v zemi-nezemi připravit volby-nevolby. Že Kosovo potřebuje vlastní politickou reprezentaci, bylo jasné. Neméně zřejmé bylo, že zvolená reprezentace musí být omezena v několika základních oblastech – budoucím parlamentem zvolená vláda nebude mít ministerstvo obrany, vnitra či zahraničních věcí, které zůstanou nadále pod přímou kontrolou UNMIKu. Především byla ale předem vyloučena jakákoliv možnost, že by první svobodně zvolený kosovský parlament v historii prohlásil nezávislost.
Článek Matyáše Zrna na stránkách Infoservisu společnosti Člověk v tísni. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat7. 12. 2001 - Daňovníci môžu od 1. januára odvádzať 1 percento dane MVO

Bratislava [ChangeNet] - Zákon o daniach z príjmov umožní občanom SR od budúceho roku rozhodnúť o poukázaní jedného percenta dane za predchádzajúci rok na verejnoprospešný účel. Novela zákona o daniach z príjmov, ktorú prijala Národná rada SR 4. decembra, umožní tak zabezpečiť doplnkový zdroj financovania mimovládnych organizácií (MVO). Ako na dnešnej tlačovej besede Fóra donorov pripomenul advokát Peter Handiak, tento model sa na Slovensku uplatňuje po prvý raz, z okolitých krajín je zavedený iba v Maďarsku. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat5. 12. 2001 - Obsluhoval jsem polského dobrovolníka

Praha/Gruzie [www.dobrovolnik.cz] - Když jsem v polovině července odjížděl na prázdniny do Gruzie, byl jsem připraven na hodně. Jak to v takových situacích bývá, realita ostří mých nejbizardnějších před cestovních vizí ještě pořádně přiostřila. Jedním z nejpozoruhodnějších okamžiků celé cesty bylo setkání s Kryštofem.
Na stránkách dobrovolnického portálu www.dobrovolnik.cz byla zveřejněna řada nových příspěvků.

Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat28. 11. 2001 - Veřejná sbírka na Camphill České Kopisty

České Kopisty [o.s. Camphill České Kopisty] - V Českých Kopistech u Terezína vzniká první český Camphill - alternativní domov pro mentálně postižené na ekofarmě. Camphill vznikne na statku, který zakoupilo občanské sdružení ze zahraničních darů. Nejprve je ale nezbytná jeho rekonstrukce. Sdružení proto vyhlásilo veřejnou sbírku "Camphill - naděje pro postižené".
Představení projektu Camphillu můžete shlédnout 30. listopadu mezi 10 a 18 hod. na vánočním biojarmarku v Praze na nám. Republiky. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast, životní prostředí::
 

Vybrat23. 11. 2001 - ProFem zaslal Janu Kavanovi otevřený dopis k účasti žen v afghánské vládě

Praha [proFem] - "...Obracíme se na Vás jako česká ženská organizace i proto s následující prosbou:Jak je Vám jistě známo, bylo a je postavení žen v této již desetiletí válkou zmítané zemi víc než zlé. Poslední vláda Talibanu ženám dokonce kromě jiných, lidská práva žen porušujících příkazů, zakazovala výdělečnou činnost a možnost jakéhokoliv vzdělání. Víme, že Taliban je téměř poražen....Ale budoucí vláda Afghánistánu složená ze zástupců etnik spojených v Severní alianci, by situaci ženské populace bez demokratického nátlaku "zvenčí" zcela jistě nezměnila... " Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat22. 11. 2001 - 4 miliony korun na ekologické projekty

Brno [Nadace Partnerství] - 4 miliony korun na ekologické projekty se rozhodla poskytnout Nadace Partnerství, která tak podpoří 64 projektů nevládních organizací, sdružení a obcí z celé České republiky. Nejvíce projektů bylo podpořeno v rámci Základního grantového programu, určeném projektům z oblastí ochrany přírody a krajiny, ekologické výchovy, regionálního rozvoje a účasti veřejnosti na rozhodování. Celková suma příspěvků poskytnutých touto nadací v letošním roce bude činit více než jedenáct miliónů korun, jen o milión méně než v roce loňském. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat9. 11. 2001 - Regionální dobrovolnické týdny v Chrudimi

Chrudim [INEX] - Při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášenéhoOrganizací spojených národů na rok 2001 uspořádalo v ChrudimiSdružení dobrovolných aktivit INEX Regionální dobrovolnické týdny.První z nich začíná v pondělí 12.11. otevřením výstavy "Vyčnívají zřady?" věnované jednak prezentaci neziskových organizací z Chrudimi,které při své činnosti využívají pomoci dobrovolníků, jednakozřejmění samotného pojmu dobrovolnictví a dobrovolník. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat23. 10. 2001 - Omezí poslanci právo veřejnosti na účast ve správních řízeních?

Praha/Tábor [EPS] - Poslanecká sněmovna projednává dnes, v úterý 23.10., návrh novely zákona o ochraně přírody a krajiny z pera poslanců ODS Brouska, Drdy a Sehoře. Jedná se za poslední dva roky již v pořadí o třetí návrh této trojice poslanců, směřující k drastickému omezení účasti občanů ve správních řízeních. Vedle nového správního řádu, navrhovaného ČSSD, je to další legislativní krok k omezení kontroly rozhodování státních orgánů ve prospěch podnikatelských subjektů. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15. 10. 2001 - SVS: S NGO to je O.K.

Praha [Státní veterinární správa ČR] - Podle Josefa Holejšovského, ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR, je spolupráce s nevládními organizacemi, které se zabývají ochranou zvířat, oboustranně velmi prospěšná. Tyto organizace totiž mají v podstatě stejný zájem jako veterinární správa, v tom jsou na jedné lodi, ale mají zcela jiné možnosti, které státní správa nemá. Je proto vhodné a prospěšné využívat jejich upozornění, návrhů, údajů i aktivit. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 66 | 67 | 68 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Doporučujeme ...


ZPRAVODAJSTVÍ ze světa NNO
: zprávy - tiskové zprávy - názory a komentáře - témata+kauzy

Občanská společnost - návod k použití
Občanská společnost - návod k použití - www.obcan.ecn.cz
Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU

Press servis - snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií
Služba Press servis + manuál Jak spolupracovat s médii

ikona Kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz

ikona Dobrovolnik.cz
www.Dobrovolnik.cz

Obec konzultantů pro neziskový sektor

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz